Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

Danny723

Však to všichni známe, slušňáček se nechá stáhnout zlou partičkou až na dno, ale z ušlechtilého důvodu. Samozřejmě si nakonec uvědomí, svůj omyl a vrátí se na stranu světla. A nebo taky ne... Dobré efekty, slušné obsazení a akce. Taková trochu jiná (ne)Marvelovka. ()

Mamlas

Zase něco o nadlidech s extra schopnostmi. Zase ta samá písnička... Bla, bla, bla, trochu zmatené nadsazené akce, bla, bla, bla, zpomalené záběry, všichni šťastní, konec. ()

tkey

Herecké obsazení fajn a obrácené pojetí využívání / zneužívání schopností a strachu z nich také. Osobně vidím tuhle variantu "WHAT IF" pravděpodobnější, než X-Meny a i schopnosti jsou více blížící se realitě. Defacto každá schopnost je pouhé zesílení schopnosti, kterou již lidé běžně disponují (z větší části) - naše tělo produkuje elektřinu a přenáší tak nervy, lidské svaly a kosti dokážeme posilovat, nějací léčitelé mezi námi taky běhají (i když jejich efektivita je někde jinde) a číst myšlenky občas také dokážeme. A každá schopnost má svoje výhody, nevýhody, cenu i omezení. Celkově jsem se bavil a film utíkal. ()

Solverino

Jedna hvězda navíc za efekty (hlavně ty policejní droidi, ti jsou super), jinak celkem průměrná podívaná, není to vůbec špatný, jen na mě moc "krásní" herci. To nemám rád, tak to v životě nevypadá, to jsou spíš pohádky pro náctileté... škoda. Jinak dobrý, trochu ve stylu Districtu, ale ten byl syrovější a špinavejší = tedy lepší. Taky to nemá happyend, což hodnotím pozitivně. ()

MartinTerran

Po stejnojmenném kraťasu jsem to čekal o dost lepší (viz můj komentář), ale zase to sklouzlo k mnohokrát viděnému. Příběh je klasické klišé, čili nikoho nepřekvapí, efekty, akce a napětí je zde fajn, ale to už je dnes standard. Herecké obsazení v pohodě. Dívá se na to dobře, ale nic převratného neuvidíte, takže klasické 3*. Hodnocení: 61/100. ()

Hemlock

Na prdel jsem si z toho nesednul, ale rozhodně to nebylo špatné. Nápad se trochu podobá X-menům, hlavně co se postavení zbylé společnosti vůči schopnostem hlavních postav týče. Scénář, efekty i hlavní obsazení bylo velice povedené a jako celek se jedná o slušné scifičko, u kterého jsem se nenudil, ale dala se z toho udělat větší řežba. ()

Pitryx

Kdyby do toho nenamlátili ty „nadané“ a nechali to jako klasickou gangsterku, asi by to bylo lepší. Ten doják s umírající matkou si taky mohli nechat. Jako plus je snad jen to, že to má zhruba od poloviny i šmrnc. Podruhé vidět nechci. ()

Domas88

Peníze byly, to je vidět, ale kde je dali... u nas by to byl tunel... ale nevidím, že by to byl Kanada/český film... ()

mnx

Za mě celkem super scifi akčí jednohubka. X-meni ani jiné komiksovky mě nezajímají, takže nemůžu říct, že to něco kopíruje. Kdyby to mělo více efektů - lidi se superschopnostmi se pro to přímo nabízejí, a trochu více rozvinuté charaktery, dal bych za 5. Hudba se vážně povedla ()

blazma

Po tom co jsem podlehl seriálu Arrow s hercem Stephenem Amellem, tak jsem jednoduše googlil spoustu jeho filmů a seriálů. Díky tomu jsem narazil na Code 8 a narovinu, tento film není dobrý. Kombinuje spoustu věcí a nápadu z jiných filmů. Je jedno jestli to byli malé nebo velké filmy, ale spoustu věcí co jsem tady viděl jsem viděl už někde jinde, jen trochu upraveno.. Docela mě to mrzí, jenže nápady docházejí a tato slátanina mnoha zajímavých nápadů určitě není atraktivní. Aspoň ne pro mě. ()

PamPero 1

Svým námětem to připomíná X-meny nebo nedávné Freaks. Upoutávka (Code 8), díky které prakticky vznikl tento film, celkem slušně fungovala, ale měla deset minut. Tenhle celovečerák od Chana má minut skoro sto a to je problém s takhle napsaným scénářem. 50% ()

Ace.A.T.L.

A mě to bavilo. Ne, že ne. Samozřejmě, do větších projektů to má daleko, ale na takhle spracovanej film, to má dost pozitiv. Nemusí se to stydět za nic. Od začátku do konce příjemný, koukatelný, zajímavý. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

TesterX

Za mě teda překvapivá pecka. Hrozně mě bavilo, že se jedná vlastně o syrovou heist kriminálku s dramatickou linkou, která scifi prvky používá jako něco běžného, doprovodného, ale není to nic, na co se prvoplánově zaměřuje, viz různí xmeni, avengers a další pičusové v modrých slipech. Tady jsou postavy z masa a kostí, dobří, zlí, nerozhodní, zatlačeni do kouta pod vývojem situace, s veškerými lidskými pochybnostmi. Škoda, že je to tak všechno předvídatelně přímočaré, nicméně to funguje dobře a opět se divím, proč se takový snímek s širokoúhlým záběrem publika nedostane do kin a místo něj tam hnijou neskutečný sra*ky. imho je tohle adept na pokračování. ()

DJMaroko

Je to sice takové béčko, ale co by jste chtěli s takovým rozpočtem dělat. Kanaďané ty sci-fíčka prostě umí točit. Hodně se mi líbili tzv. ochránci. V kraťasu z r.2016 ještě nevypadali tak dobře. ()

argo.smile

Kraťas moje očakávania nasmeroval úplne inak ako dopadol movie. Nebolo to vyslovene zlé ale aj herci ma nejako neoslovili a skôr som tento film po pár minútach začal pretáčať z nudy. ()

Grázl83

Překvapivě dobrý film, který mě ani chvilku nenudil. Skvělé ztvárnění blízké budoucnosti, výborný soundtrack, sympatičtí "neznámí" herci a hlavně žádné nesmysly ve scénáři. ()