Tina, podivínská a samotářská celní úřednice s ne právě přívětivým vzhledem, má podivný dar nepřirozeně vyvinutých čichových schopností. Na švédské hranici s Dánskem dokáže identifikovat kontraband tak, že u cestujících vycítí čichem strach, úzkost, provinění i jiné emoce. Ačkoli je v práci při odhalování pašeráků úspěšná, její soukromý život za moc nestojí. S povalečským přítelem žije prázdný „pro forma“ vztah ve skromné chatě u lesa, a z rodiny jí zůstal jen dementní otec v ústavu. Přitahuje ji příroda a mnohem více než s lidmi si rozumí s divokými zvířaty. Všechno se změní, když při své práci potká záhadného podezřelého vyvrhele, s podobně zvláštní tváří, jménem Vore. Oba jsou k sobě až záhadně silně přitahováni. (Pilot Film)

emma53

Upřímně řečeno, něco tak šíleně odpudivého jsem ještě neviděla. Několikrát jsem se musela podívat na profilovky dvou hlavních protagonistů, abych viděla, že jsou to normální, pohlední herci. Tudíž maskérům patří velké plus. Jinak absolutně nevím jak bych měla něco takového hodnotit. Vůbec se nedivím, jak tady jeden uživatel píše, že lidé odcházeli z kina. Já jsem musela občas přimhouřit obě oči, páč se to prostě nedalo pozřít. Padmé_Anakin na konci komentáře má vsuvku, že by jí zajímalo, na čem tvůrci při natáčení frčeli a já se k ní v tomhle směru přidávám. Gratuluji sama sobě, že jsem to dala celé. ()

Tosi

Odvážný a podivný film, kterým bych mohl strašit malý děcka. Obličeje hlavní hrdinů totiž sympatie zrovna nevzbuzovaly, ale faktem je, že takovýhle příběh jsem nikdy předtím neviděl. Mytologie trollů přenesená do dnešní společnosti je originalita jako prase a i když je tam scéna, ze který bych blil, šoupnu tam s odřenejma ušima čtvrtou pecku. ()

JASON_X

Doporučuju zkouknout před jídlem, abyste pak třeba nevyblili nějakej dobrej oběd nebo véču. Tohle je totiž jestli rovnou ne ta nejnechutnější, tak určitě jedna z dejme tomu pěti nejnechutnějších filmovin, jakou jsem za můj dlouhej život viděl. Scéna "sexu" těch dvou oblud v lese se mi už asi nikdy nevymaže z paměti, kurvadrát. Německý fekální porno hadr. A další neuvěřitelná věc je, jak vypadá hlavní herečka (Eva Melader) v civilu. Nechápu. Třeba Theronka v Monster je proti tomuhle švédskému maskérskému zázraku (vlastně přízraku) docela pěkná a sympatická baba! ()

Davies182

Slovní spojení "pohádka pro dospělé" dostává díky tomuto filmu nový rozměr, a je škoda, že ačkoliv již dvě knihy autora předlohy u nás v Čechách vyšly, na Gräns jako čtenáři stále čekáme. Určitě bych si ji totiž jinak před snímkem přečetl. P.S. Chlapi, rande s některýma filmama vážně nekončej vysněnou souloží, a Tina a Vore je toho myslím víc než jasným příkladem. Tohle fakt není dobrej nápad, jak svý femme fatale ukázat váš vytříbenej artovej styl. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $771,930Tržby Celosvetovo $1,618,000▐ Bizardné do špiku kosti. Poctivo chladné, hrajúce sa na hrane znesiteľnosti. Stačí už len na začiatku vidieť tú tlamu colníčky, čo na diaľku vyčmuchá zloducha, tobôž perverzáka. Sakra dúfam že ta herečka mala tak namakanú masku, lebo mať taký ksicht tak ďakujem pekne. Dejovo správne zamotané a na správnych miestach ohavno šokujúce, malo to hlavu aj pätu a to zachádzalo pekne zo vztýčenou hlavou dokonca do žánru fantasy. Trolovia útočia a Švédi zas prekvapujú. /videl v kine: 70%/ ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. května 2018 na filmovém festivalu Cannes. (ČSFD)
  • Eva Melander musela před natáčením přibrat 20 kg. Každý den pak strávila 4 hodiny pod rukama maskérů. (dogma97)
  • V čase 01:03:00, když jede Tina (Eva Melander) autem, hraje píseň „På väg“ od zpěvačky Turid. (pornogrind)