Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Marceloo

Populárne dievča má každý deň mnoho žiadostí o priatelstvo na sociálnych sieťach. Po prijatí jednej z nich zisťuje, že zvláštne dievča od nej chce viac ako len potvrdenie žiadosti a virtuálne kamarátstvo. A to, čo od nej chce, nie je vôbec príjemné. - Perfektná kombinácia jednej z najstarších hororových tém s najmladším hororovým subžánrom. Excelentne zahraná hlavná úloha, zaujímavá mytológia, inovatívny scenár a to všetko zakončené parádnym soundtrackom. Nespočetné plusové body za to, že som sa u tohto hororu po niekolkých mesiacoch dokázal zlaknúť. Síce len raz, ale keďže môžem horory, u ktorých som sa zlakol, spočítať na prstoch dvoch rúk, velmi si Friend Request cením. A dokonca tvorcovia pracovali aj s obrazovými lakačkami, čo už sa v dnešnej dobe, kedy každý tlačí len na zvukové efekty, velmi často nevidí. Napriek spomínanej inovatívnosti sa mi záverečná tretina zdala až príliš jednoduchá, takže to na plné hodnotenie nebude. Taktiež bolo výrazne vidieť to, že je to režisérov hororový debut a že sa ešte v oblasti tohto žánru má čo učiť. V každom prípade sa však jedná o jeden z najschopnejších hororov tohto roku a mal by ho vidieť každý. + herečka z Where the Devil Hides a Fear the Walking Dead + herec z Stake Land + herec z Always Watching: A Marble Hornets Story a Amnesiac + herec z Halloween II ()

Khalesi

Netvrdím, že sa na to nedalo pozerať, alebo, že tam nezafungovala nejaká tá atmosféra.. Jednoducho len mám pocit, že je to tak trochu vykrádačka. Pripomínalo mi to japonské horory zmiešané s klišé tých amerických. Pokiaľ už mám pri sledovaní pocit, že toto som už niekde videla a ani nie raz, tak to celkovo zníži zážitok, ktorý z filmu na koniec mám. ()

George Stobbart

Trvalo to roky, ale nakoniec sa to podarilo a po várkach shitov sa aj v žumpe moderného hororu – teda v jeho CYBER subžánri objavilo niečo (viac než) pozerateľné. Či je to len výnimka potvrdzujúca pravidlo, ukáže až čas, no konečne je to aspoň film, ktorý je spracovaný sympaticky a nie tak over-the-top-kokotsky. Proste vydarený, moderný, teenagerský horor. ()

tron

Kvalitný nemecký film? A dokonca horor? Neuveriteľné! Síce klame telom (postavy rozprávajú po anglicky, hlavnú postavu hrá Austrálčanka), ale ide každopádne o nemeckú výrobu s pohľadnou sexi hrdinkou, solídnym zlom a viacerými síce klišé strašiacimi scénami, ale zároveň aj dosť nepríjemnými, čo je v horore myslené ako pochvala. Hlavnou hrdinkou postupne odhaľované univerzum „čudáčky“ je príjemne originálne (zrkadlá, spolužiaci, čarodejnica, škola, osy...), takže sa nestíhate nudiť. Určite to nie je nič svetoborné, ale musím s príjemným prekvapením sucho skonštatovať, že som sa bavil a bol spokojný. ()

Frajer42

Německo je národ, který tuze rád prosazuje svoji nadřazenost (ostatně se to dlouho zpívalo v jejich hymně) a nepřipouští bratříčkování se s neoblíbenými a méněcennými. Z tohoto snímku tedy křičí důrazné upozornění, ať se nepřátelíte s outsidery, neboť se v nich může skrývat magor nebo třeba čarodějnice. V rámci klidnění pohitlerovských škod posbírali do tohoto filmu směsku z celého světa, kde chybí snad jen uprchlíci. Rozjeli s nimi snesitelný pokus o thriller. Hrůzou se třást nebudete, ale film je dostatečně nápaditý, že jej hravě zkouknete, aniž byste dostali chuť spáchat rituální sebevraždu. Když teda nepočítám to duchařské hackování, které mě tam kolosálně sralo. [40 %] ()

• V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)
  • Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)