The Clovehitch Killer

Rodina Burnsideovcov žije pokojným životom a je ukážkou idylickej rodiny s kresťanskými hodnotami. Snažia sa angažovať vo svojej komunite všetkými možnými spôsobmi, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď Tyler (Charlie Plummer) nájde stopy, ktoré vedú k vrahovi prezývanému Clovehitch Killer, ktorý v meste pred desiatimi rokmi zavraždil viacero nevinných obetí. Keby pomohol nájsť vraha, stal by sa miestnym hrdinom. Jediný problém je v tom, že všetky stopy naznačujú, že vrahom by mohol byť jeho otec Don (Dylan McDermott). Tyler sa spojí s miestnou čudáčkou Kassi (Madisen Beaty) a spolu sa vydávajú na cestu za vypátraním vrahovej identity. (Marceloo)

Raziel_cz

Summer of 84 optikou Davida Finchera. A tedy pomalu gradující hra na to, jestli je předměstský taťka sériový vrah, plná oscarově zahraných nejednoznačných postav, nečekaných (ale logických) zvratů, stupňujícího se napětí a zodiacovsky chladného násilí. Všechno zabrané pevně uchycenou kamerou, za bílého dne a v naprostém tichu ve stěžejních momentech. Ta režijní jistota je na debut skoro neuvěřitelná. Naprosto strhující. Tohle si zasloužilo jít do kin. ()

Marceloo

Rodina Burnsideovcov žije pokojným životom a je ukážkou idylickej rodiny s kresťanskými hodnotami. Snažia sa angažovať vo svojej komunite všetkými možnými spôsobmi, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď Tyler (Charlie Plummer) nájde stopy, ktoré vedú k vrahovi prezývanému Clovehitch Killer, ktorý v meste pred desiatimi rokmi zavraždil viacero nevinných obetí. Keby pomohol nájsť vraha, stal by sa miestnym hrdinom. Jediný problém je v tom, že všetky stopy ukazujú, že vrahom by mohol byť jeho otec Don (Dylan McDermott). Tyler sa spojí s miestnou čudáčkou Kassi (Madisen Beaty) a spolu sa vydávajú na cestu za vypátraním vrahovej identity. - Vo všetkých aspektoch ide skôr o thriller a hororových scén je tu úplne minimálne množstvo, ale bavilo ma to. Záhada okolo vraha je podmanivá, prostredie malého mestečka je pre tento typ filmu perfektné a herci v hlavných úlohách hrajú velmi presvedčivo. Scenár je natiahnutý, ale oproti autorovmu predchádzajúcemu nezáživnému hororu Clown ide o výrazný posun dopredu, pričom zobrazenie zapálenej veriacej rodiny stojacej proti zlu, ktoré prináša pornografia (scenárista určite videl posledné interview Teda Bundyho pred smrťou), je dôveryhodné a ukotvené v realite. Aj celkovo som mal pocit toho, že toto sa fakt môže niekde stať, takže za realistické a svojské spracovanie, naviac v dá sa povedať celovečernom debute, si to slušné tri hviezdičky určite zaslúži. + herec z Mercy a American Horror Story + herečka z Boarding School + herec z The Horror Network Vol. 1 ()

*CARNIFEX*

O tom, že “The Clovehitch Killer” nie je hororom, som sa už dozvedel od užívateľov, ktorí snímok vzhliadli, no to, že to ani z pohľadu drámy, či dokonca thriller žánru, nebude žiadna sláva, som sa bohužiaľ presvedčil na vlastnej koži. Veľmi zdĺhavé, nudné, nevýrazné, nedokázal som fandiť synovi ani jeho pobehlici, vraha som zas na základe jeho činov, nedokázal znenávidieť, lebo v podstate nebolo vyobrazené nič, na základe čoho, by som si k nemu vypestoval odpor. A tak človek sleduje nejakú rodinu, kde jeden niečo tuší, pričom druhý sa domnieva, že keď bude do šesťdesiatky skautom, stále je šanca, že si vrzne s nejakou 17-tkou. Záver je už úplne nevýrazné dno bez nápadu či akýchkoľvek emócii, a tak skutočne nechápem, čo by ma malo v tomto prípade nadchnúť. Za mňa veľmi slabá záležitosť, ktorá zlyhala po viacerých stránkach, pričom jediné, čo stojí za pozornosť, je nápad v podobe príbehu, ktorého potenciál, je hrubo nevyužitý. Moje hodnotenie treba vnímam s veľkou rezervou, no keď ako divák, za 110 minút, nedokážem pocítiť absolútne žiadnu emóciu, potom ani môj pohľad na samotný film, si nezaslúži žiadny pozitívny “feedback”. ()

Miseet

Námět i zpracování do jednotlivých detailů jsou určitě zajímavé. Tempo je pomalejší, z toho důvodu jsem měla občas problém udržet pozornost. Po herecké stránce je to všechno dobře zvládnuté. Jednotlivé postavy hrají opravdu přesvědčivě a nebyl tam nikdo, kdo by mi vyloženě byl nesympatický. Hororové prvky zde žádné nenajdete ani omylem, ale jako drama/thriller to funguje skvěle. Nicméně to na mě nic nenechalo, tudíž hodnotím lehce nadprůměrně. ()

JASON_X

Chudák Tyler, matka omezená bigotní blbka s patentem na pravdu a rozum (vražedná kombinace), otec psychouš. Řeknu vám ale, že já vyrůstat v takovýmhle pámbíčkářsky pokryteckým blbákově, je ze mě jednou možná taky sériovej vrah. Nebo aspoň v osmnácti beru dráhu z baráku a rychle pryč do někam/kamkoliv jinam, v zájmu zachování duševního zdraví. Film je napsaný i natočený dobře, příjemná teenagerská krimi, jen ke castingu mám dost výhrady. Konkrétně k zrzce Kassi, konkrétně k vizáži její představitelky. Ta holka má jakoby chodit na střední a přitom jí hraje baba daleko přes dvacet, která ještě navíc vypadá starší než je. Hodně špatná volba. ()

• Slavný autor hororů Stephen King označil snímek za „výborný malý film, jenž je neskutečně napínavý a není pro slabé povahy“. (Homerking)
  • Dej vykazuje významné podobnosti so skutočnou zločinnou dráhou známeho sériového vraha Dennisa Radera, ktorý po takmer dve dekády (1974-1991) terorizoval USA pod prezývkou BTK (bind, torture, kill), pričom k jeho zatknutiu prišlo až v roku 2005. Rader bol váženým členom miestnej kresťanskej komunity, vedúcim skautského oddielu a žil zdanlivo normálnym rodinným životom. (IceQueen)