Spenser zrovna vyšel z vězení, ale vyšetřování zvrácené vraždy ho znovu přivádí do bostonského podsvětí. (Netflix)

Hollohlaway

Je to místy nečekaně vtipný, ale zápletka a vyšetřování zkorumpovaných policajtů probíhá vysloveně prostince. Postavy se chovají naivně a buďto nelogicky a nebo předvídatelně, místy skoro na hranici parodie. Ale vidět se to určitě dá. ()

Jello Biafra

Vydarený krimi-thriller o bývalom policajtovi, ktorý sa púšťa do pátrania po záhadných vraždách svojich kolegov z brandže. Stopy vedú vysoko. Mark Wahlberg patrí už zopár rokov medzi mojich top hercov a aj tu je z neho kovaný borec, ktorý sa ničoho nezľakne, navyše neskôr posilnený o nečakaného parťáka v podaní Winstona Dukea a pod strarostlivým dohľadom charismatického dedulu Alana Arkina. Pochvalu si tu však zaslúži aj hláškujúca Iliza Schlesinger. Filmu sa darí udržať hutnú atmosféru bostonského podsvetia a nie je núdza ani o vydarené bitky a prestrelky. Pre mňa osobne jedno z najväčších filmových prekvapení minulého roku. ()

MartinS96

Ve chvíli kdy jsem předloňskou 22. míli nedokoukal ani do půlky, jsem měl nad duem Berg-Wahlberg už napůl zlomenou hůl. Touhle detektivně-akční lahůdkou se ale hoši v mých očích solidně revitalizovali. Slušně natočené akční sekvence možná, ale vcelku dobrý, sice nikterak překvapivý scénář, skvěle sladěný casting a skoro až Tarantinovsky trefnou volbu soundtracku jsem opravdu nečekal. Popravdě jsem si myslel, že dny Wahlbergovi slávy jsou sečteny, ale tenhle chlapík má stále co nabídnout a těžko bych vymyslel někoho, kdo by se do role soukromého očka/bojovníka za spravedlnost hodil lépe, když si vzpomenu na Denzela v Equalizeru, jen kroutím hlavou. Jasně, někde zhruba kolem poloviny, kdy jde akce stranou to trochu drhne, ale finální střet to naplno vynahrazuje a skoro mě donutil sáhnout do vyšší police i pro tu pátou hvězdu. Udržel jsem se, ale ten natolik avizovaný sequel do roka a do dne chci mít na stole, teda na Netflixu! „This is Batman business all the way. Got you and big boy over here running through Boston all Robin-ed up. And Alfred over here... You are an enabling Alfred. You gave him the keys to the Batmobile.“ - „The Riv is not the Batmobil.“ - „Well, it serves the same purpose.“ 8/10 ()

herr_carter

Myslím, že by se mohl zavést nový filmový žánr, s názvem marky mark. Jsou totiž filmy (Spenser Confidential nevyjímaje), které jsou ušité Wahlbergovi na díru. A Berg zase umí navodit "hnusno, špinavo a korupčno" - za mě palec nahoru, díky Netflixi......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Téměř už nerozlučné tvůrčí duo Berg/Wahlberg nás tentokrát obohatilo o žánrově velmi rozmanitou podívanou, která by se dala nejlépe charakterizovat jako akční/krimi/thriller/komedie a i když by se dalo tvrdit, že ve všech vyjmenovaných ohledech působí poměrně dobrým dojmem, kdy tedy akce je tak akorát, a je skvěle nasnímána a až nečekaně drsná, krimi linie je pak svižná a rozhodně nenudící a co se vtipnosti týče, tu lze označit jako decentní odlehčenost, dávkovanou v ten pravý moment a s tou správou úderností, tak přes všechna tyto pozitiva nad tím vším vyčnívá jedno poměrně zásadní negativum, a to dost velká nevýraznost. Ať by se mi totiž Spenser Confidential mohl líbit jak chtěl, nemohu ten snímek ve výsledku hodnotit stejně jinak, než jako průměrný filmový zážitek, neboť pokud bych měl jmenovat jedinou věc, která mě tam opravdu výrazněji zaujala, nevěděl bych. Celé to prostě působí až moc tuctově, nenápadně, nedisponuje to ničím, proč bych to měl někde zmínit, či o tom mluvit, natož vzpomínat. Každopádně jsem alespoň ale rád, že jsem si zase dal filmík s mým top oblíbencem Markem Wahlbergem, který je pro mě naprosto nedotknutelným borcem, a i zde dokazuje, že je schopen utáhnout cokoliv a kdykoliv a je bez diskuzí jasnou hvězdou a tahounem filmu, ale i zbytek obsazení mě tu bavil, takže ani po této stránce nelze této podívané cokoliv vytknout, nicméně i tak musím znovu zopakovat, je to sice zábavná a svěží oddechovka, ovšem nevyčnívá vůbec ničím. ()

Soweek

Berg s Wahlbergem mají zřejmě nastaveného hlídacího psa na všechny scénáře, kde figuruje postava bostonského policisty. Tentokrát k tomu Berg přistupuje trochu jinak a nesnaží se o kdovíjak drsný thriller, ale spíše kriminálku odlehčenou lehkým ritchiovským způsobem. Jako vždy se ale jedná o klasický bergovský průměr, který Vás neurazí, ale další den si už na film nevzpomenete. ()

kenkaku

Akní film ve stylu “osmdesátkové béčko”. Kompletně se všim všudy. Tedy včetně hloupých přešlapů, pitomého scénáře. Což je blbý. Obzvlášť když nemá solidní protiváhu v humoru nebo akci. Ono tam trošku té akce a humoru je, ale ne dost, aby... však víte. ()

Lukoboss

Tohle je taková klasická Wahlbergovina - sedí mu to, myslím, že se u toho dobře vyblbnul, dost se tam i hláškuje a škatulka "mysteriózní" by měla být vyměněná za "komedii". Jenže už jsme to všechno někde viděli, hlavní hrdina je odpadlík, bývalej policajt, kterej jako jedinej byl ten hodnej a spravedlivej, zatímco ti ostatní jsou zkorumpovaní, falešní a jedou ruku v ruce s nějakým tím gangem. Akce je slušná, bitky mají říz, ale furt je to průměr. A hlavně, koho proboha napadlo tam dát tak otřesnou blondýnu, která mě srala v každým záběru jak svým vzhledem, tak nesnesitelným hlasem!? Ufff, to bylo hodně náročný! No a dle závěru se můžeme těšit pravdepodobně na pokračování. Tak uvidíme... ()

666Carnage

Za mě příjemná detektivka od Berga s jeho stálou hvězdou Wahlbergem. Několikrát jsem se zasmál a příběh byl sice ohraný ale jak říkám dobře se na to koukalo a rychle to uteklo. Konec možná nabízí otevřená vrátka pro další díl ale to se klidně nemusí stát. Je zajímavé, že je to z dílny Berga a je to dam docela málo akce. Tady se trochu více soustředil na samotné postavy mi přišlo. Prostě si tyhle dva pánové natočili s radostí film, který klidně může mít 100 dílů nebo z toho může být seriál. 60% ()

iXtr3m3

Človek čaká buddy komédiu a ono ti je to celkom slušný triler šmrncnutý aj dramatickou vložkou. Ale je pravda, že je to predsa len a len Netflixácka rutina, nič viac, nič menej ako len ďalší zárez. ()

SpaceOdyseus

Ve vsech ohledech prumerna kriminalka s nefungujicimi pokusy o humor, s ne prilis zajimavym vysetrovanim a s, na Berga, bolestive prumernou akci. ()

Prochy38

Vtipná akční komedie s jednom sympatičtější postavou než druhou. Za mě fakt spokojenost. M. Wahlberg těsně před 50kou v neskutečné formě... Sranda, akce, hlášky, možná otřepaný příběh, ale zase pojatý malinko jinak, to celé + skvělá I. Shlesinger a já nemám moc výhrad. ()

Disease

Na drama příliš povrchní, na cool krimi to zase moc nejede, i když občasná snaha tu je. Nicméně vcelku zábavné to je. ()

Ollie235

,,Hawk is the name of the guy with the shotgun. Spencer does your taxes." Přímočarý film, kterému poněkud chybí komplikovanější či alespoň zajímavější zápletka, vtipnější hlášky nebo více akce. Zkrátka něco, čím by zaujal. Nutno však říct, že Wahlberg to stále zvládá utáhnout. ()

aLPaC

Dobrých akčních filmů je poslední dobou pomálu, takže snahu já dnes dokážu ocenit. Je to vtipné, Wahlberg je jako vždy sympaťák, navíc snad v každém pěstním souboji od protivníka dostane :D. Berg se i trefil do dnešní doby, kdy je v USA na policii obrovský hate. Je to až vtipné. Co si pamatuji, vždy se točili filmy s policisty/agenty/vyšetřovateli v hlavní roli a teď je jich jako šafránu. Vlastně si nepamatuju z poslední doby jediný film, kdy by byl hlavní hrdina policajt (zde bývalý) a když už je ve filmu policie, většinou je v záporné roli. Jo bohužel BLM. ()

Renfield

Spenser zůstává někde mezi policejním thrillerem a buddy movie, ani jeden z "žánrů" však nefunguje naplno. Prvnímu zmíněnému to kazí dění kolem Spensera, čímž nemyslím jeho vyšetřovací metody, ale přehnaný a zároveň průhledný příběh. Metody, nebo přesněji bolavé získávání důkazů, do žánru buddy movie sedí perfektně. Jenže tomu zase nedělá čest nijaká chemie mezi Markem Wahlbergem a Winstonem Dukem, nakonec jeho Hawk je postavou vcelku zbytečnou. Přesným opakem je potom Cissy, která však nemá příliš prostoru, přitom scény s ní patří k nejlepším. To samé bych mohl napsat i o hlavním záporákovi, jehož si Bokeem Woodbine opět užívá. Na Briana Helgelanda slabé, tahá to však nahoru zábavnost, velmi fajn oldschool atmosféra a hlavně Boston! 60% ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin