Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

kosta73

Mám rád Minerovy starší filmy + vizuální a trikovou stránku těchto starších filmů obecně a zde se navíc velmi vydařila zvuková složka, takže by si tato věcička zasloužila ( s určitým nadhledem vzhledem k logice scénáře a chování přítomných postav ) čtyřhvězdičkové ohodnocení. Bohužel se mi tentokrát nadhledu nedostává ( čeho je moc, toho je příliš ) a navíc se mi jeví v tomto případě spojení hororu s komedií, jako velká škoda. ()

eraserhead666

Obrovská škoda, že se ty skvělé echt osmdesátkové sekvence tak často střídali se sekvencemi nudnými a přehnaně komediálními. protože občas až zůstával rozum stát na co to vlastně koukám. Přitom to mohla být docela fajn podívaná. Jako ne že bych si nějak zvlášť stěžoval, ale občas to bylo až moc přes míru. ()

tron

„Dobre, že ste sa sem nasťahovali. Tá baba, čo tu bývala pred vami, bola úplne bláznivá. Nečudoval by som sa, ak by sa ukázalo, že ju zastrelili.“ – „Bola to moja teta.“ – „Ospravedlňujem sa. Milá pani. Na svoj vek. Nezájdete na večeru?“ V roku 1980 nakrútil Sean S. Cunningham v produkcii Stevea Minera a s hudbou Harryho Manfrediniho kultový slasher PIATOK TRINÁSTEHO. O 6 rokov neskôr sa stretli, ibaže teraz režíroval Miner v Cunninghamovej produkcii. Obaja boli hororové legendy, z rôznych pozícií majúci za sebou filmy ako DEEP STAR 6, LUNAPARK SMRTI, HALLOWEEN H:20, či WARLOCK. A na ich spoločnom DOME je to poznať. Snímka zaváňa, v dobrom, Stephenom Kingom: traumatizovaný spisovateľ s umeleckým blokom odchádza napísať nový horor do temného domu, v ktorom sa v minulosti stala tragédia. Sympaticky komorný dej je obohatený vietnamským komplexom a krásnou atmosférou s tomu odpovedajúcou výpravou obrovského domu s tajomstvom. Splnený sen každého hororového fanúšika. Pomáha aj pravdovravný pohodový sympaťák George Wendt zo sitkomu Na zdravie v podpornej, parťácko-komickej roličke. Bohužiaľ, akonáhle sa duo Miner/Cunningham (s produkciou im pomáhal kultový mentorský céčkar Roger Corman) začne príliš trikovo predvádzať, stratí to časť dobre vybudovanej atmosféry a stáva sa z toho skôr šaškáreň typu GREMLINS a KRITERI 2. Masky sú výborné, len to proste nejde dokopy so serióznou atmosférou. 70%? ()

Han22

Vietnamský veterán vs. strašidelný dům. Kouká z toho slušný horor a on v podstatě je, kdyby si režisér odpustil nudnou seznamovací první půlku a kdyby tam necpal vysloveně komediální scénky, které ničili atmosféru. Protože příšery jsou tu krásně osmdesátkové (žádné stokrát zrecyklovaný černovlasý japonský holčičky, lezoucí po stěnách, jaké by tam byly dnes), některé scény pak docela strašidelné (mečoun na zdi, tajemný svět zrcadlem), závěrečný souboj se zombie vojákem nebo scény z džungle nemají chybu. Jen je to dohromady takový mišmaš, sice zábavný, ale mišmaš. ()

BadoXXII

Dom je komediálny horor, ktorý je plný nadhľadu, (prekvapivo) fungujúcich humorných scén a hororového napatia (dokonca ma 2krát trhlo, čo sa cení). Natáčanie tohoto filmu musela byť naozaj obrovská zábava (cítiť z neho nadšenie tvorcov). Dobrých nápadov má film na rozdávanie. Pochválil by som aj efekty a masky. Čo mi však bráni k vyššiemu hodnoteniu je hlavne priblblá a nudná vietnamska pasáž (ktorá je tu bohužial príliš často). ()

• Skutečný syn Williama Katta přijel na natáčení v den, kdy tvůrci natáčeli scénu, kde je Roger (William Katt) vtažen do skříně. Chlapec se strašlivě vyděsil, když viděl svého otce v nebezpečí. (LION-MR.T)
  • Dennis Franz sa zúčastnil konkurzu na postavu Cheta Parkera, ktorú nakoniec získal Michael Ensign. (beso74)