Reklama

Reklama

Miluji tě, teď zemři

  • USA I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter
USA, 2019, 141 min

Režie:

Erin Lee Carr

Kamera:

Bryan Sarkinen

Hudba:

Ian Hultquist

Hrají:

Michelle Carter, Lea Michele (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Shailene Woodley (a.z.), Amber Riley (a.z.), Kevin McHale (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.) (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Tento dvoudílný dokumentární seriál od režisérky Erin Lee Carrové (Maminka mrtvá a nejdražší) se noří hluboko do případu sebevraždy přes SMS, který šokoval celý národ. Michelle Carterová posílala svému příteli Conradu Royovi textové zprávy, v nichž ho povzbuzovala k sebevraždě. Tehdy sedmnáctiletá Carterová byla obžalována jako dospělá a mnozí považovali její jednání za nemorální. Dokument vyvolává složité otázky týkající se technologií, duševního zdraví i toho, zda může být jeden teenager zodpovědný za sebevraždu toho druhého. Prostřednictvím nebývalého přístupu k rodinám, přátelům i komunitám, které tento případ navždy změnil, seriál sleduje příběh mající širší důsledky pro společnost jako celek - nejen online, ale i v reálném životě. (HBO Europe)

(více)

Recenze (36)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Po pěti minutách jsme měli všichni jasno. Michelle Carter je svině a měla by jít sedět. Z celkem banální historky se však vyklubal neskutečně zamotaný případ, který by byl noční můrou pro všechny soudce. Zároveň jde o skvělou prezentaci vztahů on-line a jedinců, kteří díky záplavě technologií a životu na sociálních sítích totálně zdegenerovali. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Dnešní děti a puberťáci jsou zvláštní a extrémně přecitlivělý. Všichni se bojí jim něco říct, aby neublížili sobě, nebo někomu jinému, jedná se s nimi v rukavičkách a blbá nálada se nazývá depresi, na kterou platí jen plata léků. A o dvou takových puberťácích je tento dokument. Lze obvinit z vraždy někoho, kdo přesvědčí druhého k sebevraždě? Docela děsivé, ale poutavé. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nešťastný vztah s tím nejnešťastnějším koncem. Dokument ve dvou dílech představí celý případ, k němuž si řeknou svoje zastánci obou táborů, i ti, co stojí někde uprostřed. Celé mi to přišlo poměrně spravedlivé a nenadržující ani jedné straně. V podstatě se jedná o líbivě zpracované představení případu. Trochu zbytečné mi přišlo pouštět tam hlasy veřejnosti, ale aspoň si člověk připomene, jaký vliv mají média a jak málo stačí davu vědět, aby měl ve věcech jasno. Udělala jsem si nějaký obrázek, samozřejmě si o tom něco myslím, ale jsem ráda, že nemusím být soudcem. Michelle rozhodně není nevinná holčička, její zprávy hovoří jasně, ale na druhou stranu ten vztah nebyl toxický jenom z jedné strany. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Velice dobře osvětlený soudní proces, který hlava fakt nebere. Takhle to vypadá, když se potkají dva psychopati. Nejlepší je, že na to sice máte zhruba oba dva pohledy, ale stejně si asi najdete jen jednu stranu, ke které se přiklonit. Stopáž sice delší, ale spíš mě mrzelo, že to ještě nepokračuje. Tyhle bizarní případy jsou pro mě tak trochu guilty pleasure a hrozně mě to baví sledovat. Navíc je tu fakt dobrý komentář jednoho žurnalisty, jež měl opravdu zajímavé poznámky a soustředil se hodně i na psychologickou stránku veškerých těch událostí. Fakt dobře zpracováno. Potěší i autentické nahrávky od soudu. Určitě stojí za to vidět. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Z počátku je jasné, že Michelle Carter je vinna tím, že pobízela svého přítele Conrada k sebevraždě a nakonec uspěla. Co se však na první pohled jeví jednoznačné, začne být brzy velmi zamotané, protože se ukáže, že oba jsou vážně psychicky nemocní a Conrad v tom není zase tak nevinně. Případ je současně výbornou ukázkou manipulace médií, které prahnou po senzačních a šokujících zprávách. Ostatně dokument ve své první půli rovněž celý příběh vykresluje tak, že Michelle je jednoznačně ta špatná, která zuřivě nabádala svého přítele k sebevraždě z vlastní iniciativy, což se nakonec ukáže zcela mylné. Neposledně vyvstává otázka vlivu sociálních médií a vůbec online komunikace na dnešní děti/mládež. Osobně bych zakázal nebo výrazně omezil používání sociálních sítí dětem alespoň do 15 let. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Na základě slušného chování byla Michelle Carter dne 23. ledna 2020 propuštěna z Bristol County House of Corrections (bristolského nápravného zařízení). Michelle byla shledána jako příkladná chovankyně. (vojacekr)

Reklama

Reklama