Euforie

• USA Euphoria
USA, (2019–2025), 25 h 15 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvůrci:

Sam Levinson

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud (více)

Série(3) / Epizody(26)

Euforie, dramatický seriál o dospívání, vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světě drog, sexu, traumat a sociálních sítí. V čele hereckého obsazení stojí herečka a zpěvačka Zendaya. (HBO Europe)

bonovox

Seriál silný hlavne námetom. Pohľad na dospievajúcu mládež je poriadna depka s až neuveriteľne a otvorene zobrazenou temnou stránkou ich života (sexualita, drogy, závislosť, manipulovanie s ľuďmi, násilie...). Doteraz to takto asi nikto lepšie nezobrazil. Škoda len zbabraného finále série, kde tvorcovia nenašli údernejšie vyústenie všetkých dejových liniek. Po hereckej stránke perfektné. Osobne sa na potvrdenú druhú sériu dosť teším. ()

eliskakoz

Hands down nejlepší seriál, co jsem kdy viděla. Visuals 10/10, soundtrack (s/o Labrinth) 10/10, cast 10/10, scénář 10/10. ()

ariari

prepálená antieufória čerpajúca troška zo sado, schizo, manio, drogy, chlast,,,,, zbytočne krivdiaca 90% mladej tvorivosti, preháňajúca sex.zmetok do absurdností, v reále postihujúca tak 2% mladých .ruku na srdce, kto má v okolí okrem náckov a nasratých večne nespokojných mldých také množstvo sexuchtivých zmetkárov a kde preboha by našli také tony im podobných a ochotných dať niečo za nič? to by ste museli naozaj krivdiť svojim vlastným synom aj dcéram. pre mňa boj o to klasické uáááááá!opäť sme posunuli latku hry o trúny to je pecká! špina ale nie je len to jediné , čo poháňa dnes narodených okolo roku 2000a mne to prinieslo pocit klišé pome sa patlať v temných chodbách mysle, aj keď o tom nič neviem, som predsa scenárista ameatér s pošahaným egom. dokolečka rozohrávané blbiny v mysli scénaristu ma nechávajú ľahostajnou. ()

mich4l.b

Luxusní záležitost, i když ke konci to celé krapet zvážní. Nicméně styl a způsob, jakým je příběh podán, je prostě výbornej! ()

kockodan odpad!

Magický realismus glorifikace drog za pomoci atraktivního televizního ztvárnění toho, co mladé lidi zajímá, tedy to zakázané a vzrušující o čem se otevřeně nemluví: většinou jsou to nelegální substance a sex. A samozřejmě všichni jsou zde náramně sexy a atraktivní mladí lidé. Jinak bychom na to nekoukali, že? Popravdě každý bude rád koukat na hezké herce a hérečky, ať už dělají cokoliv debilního. Baywatch, anyone?  Jinými slovy hnus, odpornost, abúz všeho druhu, drogy, dekadence, narcissismus, psychopatie, sociopatie, úchylky, deprivace, znuděnost, arogance, too cool for schoolness americké středoškolské mládeže...čili dokonalý recept na nudu a šokantnost za každou cenu a to hlavně při objevování vlastní sexuality. To je docela cheap recept na jakoukoliv rádoby satiru a sžíravou kritiku moderní společnosti a jak požírá a mele ve svém krutém bezcitném soukolí nezkušené a naivní mladé lidi, kteří všem těmto nástrahám podléhají. Ale pozor, netflixoví tvůrci moc dobře vědí, že tito mladí lidé musí být náramně sexy,  modelově pohlední a fyzicky atraktivní, protože na tlusté, a ošklivé by se v tomto setupu nikdo nekoukal. A taky nesmíme zapomenout ukázat mužský penis! Protože o tom se bude všude mluvit a bude to všechny náramně šokovat a woke a progresivci si budou rochnit, že se konečně vyrovnává skóre ženské nudity ve filmech oproti skoro neexistující mužské nudity ve filmech. Takový pokrok v rovnoprávnosti mezi muži a ženami v showbiznisu, panečku, v ukazování pohlavních orgánu na obrazovce! Bleéééh! Prostě všechny ingredience na to aby se vám hned při první epizodě obracel žaludek z nevolnosti. Není to žádné zrcadlo nastavené problémům mladých v moderní době internetu a narcisistického instagramového a tinderovského existenciálního prázdna a povrchnosti (první série je z 2019), ale jen snůška za každou cenu šokujících nechutností. Zendaya, která nevím proč je považována za "hereckou hvězdu", má od dětství nějakou mentální poruchu, která je nám zdlouhavě vysvětlována od jejího porodu, ale nedozvíme se jakou, jen že trpí nevysvětlitelnými úzkostmi a je možná autistická (?), a od šesti let je na Zanaxu. A pak už to jede, drogy, chlast, cigarety, sex, dospívání v rehabu, a zase drogy, chlast, sex... a tak pořád dokola, a pak najednou online dating, znovu drogy, a ještě víc drog, a úchylky a hook ups. ... a pak už mě to přestalo bavit. Senzacechtivé vykreslování americké teenagerské komunity stylem American Beauty. Jakože, podívejte co ošklivého a nefunkčního hnusu je pod tím lesklým povrchem a pozlátkem rozvinutého prosperujícího amerického kapitalismu! Zfetované, mentally disordered a depressed děti!!! Kam jsme to  těmi mobily, internetem, socials a online datingem dopracovali, Proboha!!!  Takhle běžná mládež nikde na světě nežije. A to ani v dekadentní Americe. Je nám tu předkládám extrém úchylek a feťáckých dementů s obrovskými personality disorders, kterými většina mladé populace, ať už je doba jakkoliv "zlá", rozhodně netrpí! Běžný mladý člověk si může zadat s některou ze zde uváděných deviací a nástrah, jelikož jsou readily available všude na netu a na jejich telefonech, ale vždy se otřese, vzpamatuje a pokračuje jako normální člověk, ne jako frustrovaná, zdrogovaná opice bez ambicí a cílů, jak jsou zde všechny postavy prezentovány v depresivním oparu drog, úchylek, alkoholismu, deprivace, dysfunkce a mental health disorders!!! Zejména dívky a ženy jsou zde vykreslovány jako naprosté děvky a arogantní narcisistické blbky, které se o sebe neumí postarat a jediná jejich devíza jsou nahé fotky, anebo se brutálně zfetovat a nechat ojet . Ano, doba je zlá a socials jsou pro teenagery peklo, ale tohle je opravdu tak senzacechtivé a přitažené z vlasy aby to diváka šokovalo za každou cenu laciným netflixovým kouzlem každého druhého seriálu, které chrlí jako na běžícím pásu, a udrželo jeho pozornost, že se na to nedá koukat! Vraťte se k tomuto obdivovanému veledílu za 20-30 let a budete se smát nad jeho hloupostí. Znova opakuji, Zendaya by se měla držet zpívání, nebo co to vůbec dělala před tím, než si ji někdo vybral za hérečku! Nevěřím jí z její feťačky ani nos mezi očima! LOL!  Odpad!!! 👎 () (méně) (více)

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 3/10. Pro žáky je tento televizní projekt naprosto nevhodný kvůli otevřeným sexuálním scénám a drogové závislosti nebo velkému množství vulgarismů. Ale jako sonda do duše středoškoláků pro dospělé to ujde. ()

Diego75

,,Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci´´ - Touto větou, kterou jsem právě vymyslel, by se daly charakterizovat poslední dvě epizody druhé série a vlastně i celý seriál. Tvůrci jednoznačně skvěle vykreslují ty nejzávažnější a aktuální problémy společnosti. Často se setkávám s názorem, že tenhle seriál je o drogové závislosti, ale to není pravda. Hlavní protagonistka Rue, která je mimochodem perfektně ztvárněna Zendayou, má sice nejzajímavější osobnost a příběh, ale máme tu i středoškolského manipulátora s perverzním otcem, dvě nejlepší kamarádky mezi kterými dojde k vážnému zvratu, dívku, která má kvůli své nadváze nízké sebevědomí.....a takhle bych mohl psát o každé postavě. Všichni tady mají dokonale propracovaný charakter a příběh, což je hlavním plusem seriálu. Díky tomu vidíme svět mladých teenagerů s nejrůznějšími špatnými vlastnostmi, které tvoří úrodné pole pro kvalitní drama. Ovšem po tomhle všem co píšu určitě neodpovídá moje recenze hodnocení. Já jsem se totiž do seriálu skutečně zakoukal až někdy v průběhu druhé série. Kdyby se ta první nesla v podobně vážném duchu, kdy dochází k důležitým a záživným zvratům a kde hlavní postava nemá dlouhé monology, které (až na pár výjimek) jsou nezáživné. Tím ale nechci celou první sérii zahazovat, celé je to můj osobní pocit a otázka vkusu. Nicméně rozhodně všichni herci a tvůrci, které jsem měl tu čest vidět mají obrovský potenciál a já doufám, že je uvidím i v budoucnu. ()

taibrek

Veľmi zaujímavý seriál natočený v prostredí mladých ľudí. Zanecháva znovu iný pohľad na svet a rozmýšľam, že ak toto pozerajú teenegery, tak sa nečudujem kam tento svet smeruje. Ukazuje to v podstate zvrátený svet a nie ten reálny v ktorom žijeme. K seriálu sú nahraté aj dva špeciály venované Rue a Jules. Tie však musím hodnotit ako nudné ... Autor chcel zrejme lepšie vykresliť tieto dve osoby ako vnímajú svet. Myslím si, že je lepšie vnímať tieto dve postavy bez nich. ()

Lilith03

Hype tohoto seriálu jsem nikdy nepochopila... Zendaya byla pro mě vždy fajn, ale tady se mi zprotivila. Herecké výkony mě zde nepřesvědčili u více herců. Je to podle mě moc sprosté, drogy nesnáším a nemyslím si, že by se na nich měli stavět příběhy filmů a seriálů, pokud to nemá edukativní podtext. Příběh pro mě nudný, nezajímavý. ()

Talita1

Seriál s mnohými postavami, čo zaručuje určitú pestrosť. Len škoda, že väčšina z nich je nesympatická. Rue je stále na drogách a vyzerá zle, Nate vlastne nevie čo a koho chce, Cassie nemá sebaúctu, Fezco sa točí v bludnom kruhu a Jules je zvláštna a precitlivená. Divadelná hra v druhej sérii je úplne absurdná a prináša len ďalšie hádky. Scenár a dialógy ukazujú, že mladá generácia je potopená v klamstvách, drogách a hádkach. Seriál o vzťahoch, kde vlastne žiadny vzťah nefunguje. ()

lhotik

Kurvy, chlast a chlebíčky - jako bonus přidána, tlustoprdka, fetka a transvestita. Bohužel, taková zvrácená je už doba. Tenhle seriál je celkem dost drsný a rozhodně není pro každého. O dost lehčím stylu mi to připomíná Sex Education - za mě mnohem lepší). ()

laura123

Úžasný seriál, hlavne pre stredoškolákov, ktorý si niečim takýmto prechádzajú, každá postava má iný problém s ktorým musia bojovať. Podotýkam že v každom dieli je úžasná HUDBA. Každý diel sa začína inou postavou o ktorej sa dozvieme ich najhlavnejšie chvíle z dectva až do súčastnosti. Páči sa mi na tom, že seriál neukazuje aký je život dokonalý, ale práve naopak veľmi ťažký a zložitý. Zendaya pre mňa nikdy nebola nejaká dobrá herečka, pretože som ju poznala len z disney channel, ale teraz získala naozaj dobrú roľu, ktorá jej veľmi sedí a zahrala ju excelentne. ()

baron156

O dost drsnějších 13 důvodů proč. Seriál táhne hodně silný příběh o drogách a vše kolem nich a hlavně Zendaya, kterou jsem si oblíbil už u nového Spider-Mana. Jak už bylo řečeno, seriál není pro každého a také doporučuji radši seriál Sex education. ()

PoprockCZ

Celý seriál je jedna velká ponurá deprese obalená v dusné atmosféře. Drogové a sexuální scény jsou natolik explicitní, že často váhám, jestli už nesleduji jinou video kategorii. Euphorie je vyobrazením umělého světa, kde neexistuje jediný normální člověk, který by netrpěl psych. poruchami. Monotonně výstižná hudba jen podtrhuje depku. Do očí mě hodně bylo umělé svícení a doslova zářivé noční scény v parcích. Na druhou stranu, práce s kamerou, a její neustálý pohyb, spojený s neobvyklými úhly záběrů, mě zaujala. Další sérii již sledovat neplánuji. ()

dragonfire

Tak hned po prvních dvou minutách jsem věděl, že tohle bude moje nová závislost. Je skvělý, jak realisticky nastínili a ztvárnili život teenagerů, kteří si prochází krizí identity, experimentováním s drogami, a dospíváním. Zendaya nikdy nebyla moje herečka číslo 1, ale tahle role jí neuvěřitelně sedla. Po zjištění, že bude 2. série, přišel nefalšovaný křik z nadšení. Euforie je srdcovka, jen doufat, že druhá série bude stejně tak dobrá. ()

kvete.i.vadn

To jako vážně? Zvládla jsem jen první díl...Hvězda pouze za pár vtipných momentů a jako vždy výbornou Zendayu. Jinak hodinová podívaná na příšerně nastylované postavy, které se někde nafetují nebo zběsile š*kají..... Asi jsem divná, ale absolutně nechápu to dobré hodnocení zde. Díos mío, jdu si raději pustit Esmeraldu. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)