Bývalý špičkový matador Diego Montes vede v Madridu školu pro toreadory. Zabíjení v aréně mu chybí, tak moc, že tuto posedlost a vášeň obrací do vztahu k ženám. Diegův žák Ángel (Antonio Banderas) je citlivá duše vychovávaná matkou, náboženskou fanatičkou. Aby dokázal svému učiteli mužnost, pokusí se Ángel znásilnit Diegovu snoubenku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

majo25

Ide o perverzný a úchylný film. Almodovár musel byť prasák a o jeho sexuálnych deviáciách nemôže byť pochýb. Nič pre neho nie je tabu. Až sa človek hanbí, čo Európa vyprodukovala. Už začiatok s onanovaním chlapa pri pozeraní vrážd napovie, čo sa asi bude diať v ďalších minútach. Nechutnosti, zvrátenosti, úchylnosti a nezmyselnosti. Pripodobnenie sexuálneho aktu k býčim zápasom považujem za trápne. Neustále klábosenie o vraždení, vulgárny sex, posadnutosti, pritom nič sa neberie príliš vážne. Zmysel dávajú veci len nasilu a tie podivné figúrky, och - obchajkyňa vraha, ktorá sama pokojne vraždí ihlicou do vlasov, mladík (mladučký Banderas), ktorý sa priznáva k vraždám, ktoré nespáchal, toreádorský učiteľ so záľubou vo vraždení, modelka-chudera aj so svojou matkou, ktorú každp chvíľu niekto znásiľnuje, teplý policajný inšpektor, ultranabožensky založená matka, ktorá nenávidí vlastného syna - neskutočný guláš a takýmto termínom by sa dal nazvať aj celý príbeh. Korunoval to paranormálny zmysel u hlavnej postavy v závere, ktorým sa akože malo vysvetliť celá spletitosť a mysterióznosť. Jeden perverzný guláš. ()

kajda.l

Ke svému prvnímu seznámení s Almodovarem, jsem si vzal celkem těžké sousto, ale... Tímto soustem mě PA nasadil do hlavy spoustu myšlenek a přemýšlení o tomto filmu. Po zcela šokujícím až zvráceném začátku (při prvním pokusu o zhlédnutí, jsem po 10ti minutách vypínal), jsem si všechny postavy začal velmi užívat, zvláště Maríu (tak ledově-vášnivá žena se jen tak nevidí a ten výraz v jejích očích) nádherný výkon.. Prostě jsem ošálen, znechucen i nadšen zároveň= neuvěřitelný film.. ()

kinej

Matadora beru jako symbolický přechod mezi těmi slabším a vynikajícími snímky v Almodorově tvorbě. Oproti starším filmům je zde už vyváženější příběh, ale chybí tu mistrovské technické provedení, patrné v pozdějších filmech. Dnes už by ten stejný scénář natočil mnohem lépe. Například dramtický závěr by si dokázal "podržet" a vypiplat trochu déle. Takhle je Matador film dobrý, ale ne krásný ()

nunka

Môj režisérsky miláčik ma tentokrát až tak neuchvátil. Matador má všetky Almodovarské črty, kt. milujem - farebnosť, nevšednosť, španielsky temperament, je dostatočne uspokojivo dramatický, má myšlienku. Ku kompaktnejšiemu zážitku mi chýba elegantnejšie prepojenie všetkých týchto elementov. Takto Matador pôsobí ako viacmenej atypické nedozreté dielo polemizujúce nad pomyselnou hranicou ľudskej vášne a sebazničujúcej posadnutosti. ()

genetique

Ďalšia veľmi príjemná, atypická filmárčina. Almodóvar vlastne iné ani nevie, preto som na jeho filmy vždy tak zvedavý a v kútiku si želám, aby do toho ďalšieho dal znova niečo iné. A znova mi moje želanie splnil. Počínajúc svojskou zápletkou, ktorá by v rebríčku originálnych námetov obsadila jedno z popredných miest, cez pomerne jednoducho hrajúcich hercov až po neskonale vábivé audio-vizuálne hrátky, si tento film určite zapamätám a určite sa k nemu niekedy s radosťou vrátim. A ak si budem musieť pomocou tohto komentáru niekedy pripomenúť prečo si ho mám znova pozrieť, tak si k tomu všetkému pripomeniem atmosféru vynervovanej thrillerovej drámy, miestami excelentne odľahčenú vtipnou stránkou čiernej komédie. 80%. ()

Časové pásmo bylo změněno