Kyslík

Prubner

Tyhle filmy, odehrávající se celé v omezeném prostoru, se musejí umět, aby udržely divákovu pozornost. Jenže Aja neumí. Nezaujalo mě to ani na chvíli. Je to nudné a zdlouhavé (stačil by krátký film), dost často jsem koukal na hodinky. A kdybych to začal rozebírat po stránce logiky...radši ne. Navíc Melanie Laurent není žena, na kterou bych se chtěl dívat déle než půl minuty. Jo, kdyby tam hrála taková Chloë Grace, tak bych pozornost rád udržel i dvě hodiny. ()

SilentMemory

Zaujímavé a kvalitne spracované, malo to kopec zvratov. Osobne ma komorný priebeh vzhľadom na vyvrcholenie bavil na jedno pozretie, že znova by som to neabsolvovala keď už viem ten záver. Niektoré filmy bavia vďaka atmosfére dookola. Ale určite by to chcelo aj pokračovanie, lebo ma zaujíma tá logika, rozhodnutie ohľadom prežitia a že čo bolo ďalej s ľuďskou rasou ? ! ()

Kimkong

Neměl jsem od filmu žádné očekávání. Z filmů o jednom herci mám vždy z nějakého obavy. Ale film je až na zbytečné lekačky s krysami a nechutné manipulace s jehlami a hadičkami se jednalo o fajn film. Nějaké halucinace, podvody, odhalování jak je z místa dostat kde vůbec člověk je. ()

Hemlock

2/3 Oxygenu jsou nudnou a nekonečnou fackou. Vše zachraňuje poslední třetina, která je sice důstojným vyvrcholením, ale snímek dostává ze záporných hodnot pouze do žánrového průměru… Stísněnosti filmu by určitě pomohlo, kdyby se hlavní (a vlastně i jedinná) postava probudila v kryokomoře v rouše Evinně - na kvalitě by to asi moc nepřidalo, ale divácká základna by se určitě rozšířila o milovníky technického zařízení pro ozařování lidského těla. Dávám trojec - 55%. ()

DoubleJack

Příjemná komorní (a trochu klaustrofobická) žánrovka. Jak už to bývá u každé one-(wo)man show, i zde celý snímek roste a padá s hereckým výkonem hlavní představitelky a nutno podotknout, že Melanie Laurent se docela snaží. Tempo má občas bohužel svá hluchá místa a možná by tak slušelo tomu děj přizpůsobit. Je ale pravda, že u takových filmů se jedná o vcelku nevděčnou disciplínu. Závěr filmu a jeho pointa se mi líbil - myslím, že 3,5 hvězdičky by tomu slušelo nejvíc. ()

OJan

Komorní film, který se celý odehrává v jedné malé lékařské kryokomoře a postupně divákovi odhaluje celý příběh. Jedná se v podstatě o takovou dějovou skládačku, kde každou chvíli vypluje na povrch nový dílek a zase poodhalí něco navíc. A dokonce dojde i na pár lekaček. Robotický asistent MILO mi připomněl HAL 9000 z 2001: Vesmírná odysea, avšak na rozdíl od něj je mírumilovný. Vizuální stránka výborná hlavně v posledních 30 minutách filmu. Ovšem ve finále jsem tápal, zda-li mám dát 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem se rozhodl přiklonit se k těm čtyřem. |70%| ()

Pitryx

Mám co jsem chtěl a dobře mi tak. Zvědavost se nevyplácí, ale fakt mne zajímalo co mohou filmaři natočit o ženě uzavřené v kryogenní „rakvi“. Přesně dle mého předpokladu tam byla samá retrospektiva, protože chce baba vědět kdo je a tak. První půl hodiny jsem ještě dal v pohodě, ale druhou už jsem si kousal nehty a třetí jsem se probral. Zde pár skvělých záběrů a pak zase nuda. Nedal bych nic, ale nápad musím ocenit. Nevím o ničem podobném, tím ovšem nemyslím hlavní myšlenku cesty Vesmírem. Takže za mne dvacítka za ten nápad a desítka za ty skvělé záběry.    30 %  ()

Mamutol

Příjemná komorní sci-fi jednohubka. Mélanie to zvládla na jedničku, jen ten konec mohl být přeci jenom zajímavější a lépe propracovaný. Nejdrsnější hláška ve filmu je : PSE zahájen. Co je PSE ? Protokol o eutanázii ... ()

J.Mayen

Opravdu skvělé, že při psaní komentáře k tomuto filmu mělo zrovna ČSFD výpadek, takže se mi nic neuložilo. Nevím proč se musí každému za každou cenu vnucovat nová verze stránek která evidentně nefunguje. K fimu jsem psal mimo jiné také to, že by byla velká prasárna a zákeřnost kdyby se tu objevil jakýkoliv spoiler. Pozornému divákovi ovšem maximálně po 20 min. neunikne pointa film ke které se snimek ubírá. Nedávno jsem měl možnost vidět podobný snímek který se mi líbil ještě o něco víc. Na každý pád za některé pěkné záběry dávám vyšší nadprůměr. Naopak za co ubírám je hysterická ženská která je dá se říct jediný na co se 2 hod. musíte dívat,Krom tedy Prokládání Flashbacku z minulého života, teď to nemám rád žádném filmu a od srdce nenávidím. ()

jokino

S prižmúrením oboch očí dávam tie 2*. Film nie je vôbec zlý, práve naopak, mal výborný potenciál, ale z môjho pohľadu, zle - nešťastne podaný. A všetko sa prakticky velmi rýchlo udialo. Chcelo by to, podľa mňa, omnoho viac rozpitvať dej, dať celému príbehu väčší priestor. Soundtrack výborný, ale doktorka (klon), mi väčšinu času liezla pekne na nervy svojím správaním. Leží v hypermodernom sarkofágu a v momente, ako sa preberie, začne byť skoro hneď "histerická"..? Jasné, v takých chvíľach by asi len málo kto nebol, omylom sa takto prebrať a prakticky vôbec nič nevedieť. Môcť len čerpať z neúplných spomienok a aktuálnej sit. Ale nebola len "klasickým" človekom vybraným na takúto misiu. Bola tam z určitých dôvodov, ako vedecký pracovník, videla, kde sa momentálne nachádza, čiže minimálne sa mala snažiť zachovať kľud a pokoj + s nejakou rozvahou sa snažiť riešiť veci. Najmä, keď človek vie, že mu dochádza kyslík.. Toto sú pre mňa všetko také síce velmi malé, ale v konečnom dôsledku najmä pre takýto typ filmu dosť zásadné veci / maličkosti. Ktoré, keď sú zle poskladané, vedia zásadne a úplne presne spraviť u mňa opačný dojem z filmu, ako mohol byť. Čo je dosť škoda.. ()

pafka

Umet natocit film z jedne komory, s jednim hercem a umet zabavit divaka na celou dobu filmu, v deji mit vyvoj, spad a rozuzleni, to neumi jen tak nekdo. Za me pro tohle za plny pocet ()

DonBraso

Film podobný jako" Pohřben zaživa" by na papíře nemusel být špatný,ale.On je trochu s velkým handicapem docela nezajímavý ve chvíli,kdy mu zrovna dochází nejvíc kyslíku.Alexandre Aja je hororový režisér a zde skočil do jiných vod a je to znát.Sice se snaží tak dvouma lekačkama upozornit s kým máme tu čest,ale to vlastně ani nějak moc nestojí za řeč.Mélanie Laurent je skvělá herečka a vlastně díky ní to i slušně odcejpá spolu s Milem robotem a pár flashbacky.Jako sci-fi pozlátko je to krásný a do půlky filmu i zajímavý,ale postupem času je Vám úplně putna kdo ona je a proč tam je.Konec jsem byl na špalku a bílé myšky Vás moc rajcovat nebudou.Pro někoho pěkný vizuál ,jen je docela škoda,že tak málo mimo komoru,protože tam venku to vypadá na oko pěkně.Tam kde jsem čekal gradaci jsem dostal jen nutkání a tlachání,což je vlastně to nejhorší co v tomhle podobným filmu bych chtěl zažít.Nuda  se dostavila od půlky a nějak jestli je Léo někde jinde a jestli ona je klon či kdo vůbec je,my bylo stále více jedno.Vcelku škoda,myslel jsem,že budu sotva lapat po dechu  a to mám ještě i hypertenzi,tak musím říct,že jsem byl vážně fakt v klidu:)50% ()

Renswo

Oxygen: hneď na úvod mi to z časti pripomenulo Pohřben zaživa (2010) ktorý je mu dosť podobny. No namiesto prebudenia v rakve niekde v púšti tu mame ženu v kryogennej komore. Komora je monitorovaná Milom-Al software ktorí jej oznamuje že jej zostava pár % kyslíka. Komunikácia z vonkajším svetom je haprujúca a často prerušovaná. Cely dej sa točí okolo hlavnej postavy a my  môžeme sledovať každý jej pohyb , čo správi , čo povie a ako bude reagovať. Plus od samého začiatku tu mame nejake flashbacky , ktoré sú dosť zaujímavé a v druhej časti filmu budú hrať veľkú rolu. Aby toho všetkého nebolo na našu hrdinku malo tak začína sa stupňovať panika a z časti klaustrofobicky teror. Al-Milo má možnosť ju kedykoľvek upokojiť a to len dvoma spôsobmi , sedatíva alebo eutanázia. Film určite stojí za pozretie , má pár zvratov a jednu zahadu-prečo sa to deje a kam to smeruje . No vo výsledku je to taký zlatý stret , nič nenadchlo ale ani nepokazilo. Škoda že bolo tak malo kyslíka na to , aby som si hlavnú postavu viac obľúbil a viac sa vžil. ()

husak_k

Viděl jsem už hodně scifi, které dokázaly podobná témata zpracovat mnohem lépe (například Moon se Samem Rockwellem). Film s ničím novým nepřichází a asi po půl hodině sledování jsem uhodl vše, co se ve filmu děje a jaká je pointa. ()

JasonV

Ono je to vlastne scifi variácia na Pochovaného za živa, ALE má to lepší scénar a réžiu (Aja opäť nesklamal) a hlavne slušnú scifi zápletku. Pár logických chybičiek by sa asi našlo, ale pre mňa jeden z top filmov odohrávajúcich sa v jednej miestnosti a postavených z väčšej časti len na dialógoch. ()