Kyslík

ReactLotus

Zaujímavý film. Zo začiatku som sa obával, že to bude len kopírka Buried s Ryanom Reynoldsom a s trochu pozmenením dejom, ale postupne s odhalovaním príbehu som stihol zmeniť svoj názor. Je to podobné, ale zároveň iné. Neprezradím o filme takmer nič ( prirovnanie k "Pochovaný zaživa" vám postačí, pretože by vám to mohlo skaziť zážitok. ) Určite pozrieť. 6,6/10 ()

Karlosik_4

Za mě je to 100 minut nudy, a vše zajímavé se v posledním momentu vytrácí. Film by byl hezký, kdyby někam vedl a neodehrával se jen v kapsuli. Ačkoliv to svým způsobem je účel filmu, mě to neoslovilo. ()

Mystix

Mám velmi rád takovéto komornější scifi. Vizuál je super. Je tam malinko cítit vibe Vesmírné Odyssey. Co ovšem celý film zabíjí je konec. Pozor spoiler. 1. Co je to za hyper spánek, kdy není potřeba kyslík? Jakože výživu musela mít zapojenou, aby přežila v hyperspánku, ale kyslík potřeba není? 2. Skutečně ji napadlo převést si kyslík z jiných nevyužitých jednotek cca 30 sekund před tím než ji měl kyslík dojít? Navíc pro celý proces převedení stačilo vydat pokyn AI ať to udělá? A AI která umí komunikovat jako člověk neumí nabídnout tak primitivní jednoduché řešení pro zachování lidského života? ()

Easykill

Solidní, komorní one woman show. Hlavně držet pozici. Žádný zázrak, finále se dalo předvídat, ale jako jednohubka na neděli postačí. ()

jojo33

V polovici filmu pride necakany zvrat, ktory film nakopne k vacsiemu zaujmu divaka. Dovtedy solidne tri hviezdy. Melanie Laurent je krasna zena s takou tou "francuzskou zivocisnostou". Tu je ale aj absolutnym hereckym tromfom, co najviac prirodzenym v kritickej, ci nadejnej situacii. Koniec ma mierne sklamal, viac by som ho rozvinul podobne ako v Gravitacii. ()

Oxiduji

Mno, napřed to vypadalo na pointu průhlednou jak moje gaťky na páteční dýzu. Nakonec se ale milé děti přece jen nějakého toho přemetu dočkáte...Celkově je ovšem scénář děravý, místy až úsměvný. Vizuál je ale hezký a hlavní hrdinka, přes počáteční rozpaky, sympaťačka. Napřed jsem myslela, že to ani nedodívám, po hodině začínala hlodat nuda, pak to bylo chvilku lepší..no a potom už natahovačka jak prase. Zřejmě byli placeni od minutáže. A za ten konec jsem měla chuť sebrat ještě jednu hvězdu, ale dnes mám dobrou náladu, bo je zítra pátek. ()

Archvile

Dej filmu začínajúci rovnako ako Sci-Fi snímok Pasažéři, ale sa mení hneď potom čo sa hlavnému hrdinovi nedarí dostať sa už z kryoboxu. Celý dej tak nadobúda komornú atmosféru až na hranicu one woman show. Film určite nebude to pravé pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou. ()

TheKleofa

Poté, co jsem zjistila, že se bude celý film odehrávat o jedné osobě v jedné klaustrofobické krabici, chtěla jsem to skrečovat. Dobře, že jsem tak neudělala. Zůstala jsem přikovaná k obrazovce jako k magnetu - ta baba to utáhla neuvěřitelně celé sama! ()

Bogrant

Technicky dobre odvedená sci-fi zlátanina, ktorá výrazne nechybuje a drží pokope. Aja je zručný režisér a Laurent hrá čo jej sily stačia a priestor dovolí, zároveň ale Kyslík nič inovatívne po príbehovej stránke neponúka a okrem flashbackov do minulosti a konverzácie s umelou inteligenciou poriadne nevie, čo ho sa má chytiť. Myšlienku to ako-takú má, ale pointa ako v mnoha podobných prípadoch vyšumí do strateného univerza. ()

orangee

Film nenáročný na studiové prostředí, jelikož je natáčený z většiny času v kryokomoře. Nečekejte tak žádné náročné filmové efekty či extravagantní pojetí. Kvalitní výkon hlavní postavy ztvárněné herečkou Melanií Laurent člověka snadno vtáhne do smíšených pocitů jejího probuzení. Obzvláště pokud člověk trpí klaustrofobií či strachem z pohřbení za živa, jde mu v průběhu celého filmu mráz po zádech. Zápletka filmu je vcelku brzy rozpoznatelná, ale přináší řadu doplňujících otázek, které jsou ve filmu postupně zodpovězeny. Hlavní postava musí často volit menší zlo ze dvou možností při řešení otázky jejího přežití, a také vede boj člověka s technikou, tím se film stává ještě napínavějším. ()

rengers

Připadalo mi to jako divadelní hra s jednou herečkou, která to skvěle zahrála, dialogy vynikající a poutavé, diváka to nutí přemýšlet kde se to vlastně ocitla? Pro někoho asi nudné, ale mně to nadchlo, dost mi to připomnělo film - Telefonní budka Trosečník nebo Všechno je ztraceno. ()

zurivymlok

Překvapivě dobré komorní scifi u kterého bych si tu dokázal přestavit i lepší hodnocení. Myslím, že 75 % by bylo tak akorát. Pokud jde o mě, určitě stojí za to se na to podívat. Krom standardně dobrého hereckého výkonu Mélanie Laurent bych vyzdvihl i dobrou hudbu a ani režie není vůbec špatná (jen tu krysí lekačku bych si mohli odpustit, protože to bylo fakt laciné). ()

Mark1983

Filmy režiséra Noci s nabroušenou břitvou mě vždy dokážou zaujmout, ač hororový a thrillerový žánr paří k mým oblíbeným. Přestože Kyslík má svou atmosféru i děj, nezapadá to dle mého úhlu pohledu do kategorie Aji, u nějž mi více sedí horory jako Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči, Zrcadla, Piranha 3D, Kořist, Rohy. Ale v případě filmu Kyslík, i když to není nekoukatelné, si nejsem jist. Příběh s podobným ražením se musí hodně propracovat, aby získal alespoň sedmdesátiprocentní úspěšnost jako Buried z roku 2010. ()

Bohulib

Podobný začátek můžete vidět u řady filmů: žena se probudí, neví kde je, má omezené možnosti pohybu a omezený čas. A neví ani k čemu ten čas může využít. Jediné, co může, je s někým komunikovat, ale je nutné klást správné dotazy. Je dobré o filmu předem nic nevědět, pak je to napínavější, v co se to vyvine - horor, sci-fi, thriller apod. ()

Polux

7/10 | Překvapivě mně to dost sedlo. Nic jsem o filmu dopředu nevěděl a sice ten přechod do sci-fi jsem tak trochu čekal, ale Laurent hraje fajn a její postava se chová v rámci možností vcelku rozumně, Amalric je také ok a celé je to dlouhé tak akorát (i když kdyby to o 10-15 minut zkrátili, ničemu by to neuškodilo), aby byl divák v napětí, o co nakonec půjde a nedostavila se nuda. | Podobné filmy (postavě a divákovi jsou zamlčovány podstatné informace ze strany jiné postavy a uvolňují se postupem filmu) dost zápasí s tím, že ty opravdu podstatné otázky, které by celou "záhadu" objasnily během minuty, jsou ty nejlogičtější v dané chvíli, ale nejsou položeny, protože by se celá konstrukce rozpadla (např. kdybych se probudil v kryokomoře já, tak první věc, kterou bych začal zjišťovat je, jak má daný typ kryokomory řešen systém nouzového manuálního otevření zevnitř). Což se děje i zde, ale naštěstí nikoliv do takové míry, aby se postavy chovaly jako idioti nebo divák nabyl dojmu, že jej tvůrci vodí za nos až příliš okatě. | Jedinou výtku mám asi k až moc doslovnému finále (stačilo to dotáhnout do momentu "uvedení do opětovné hibernace" a konec). Ve výsledku povedená žánrovka na omezeném prostoru za pár korun. | PeZet ()

Jenda1cz

Vyuzlení, a spoustu dalších dějových překvapení, jsem nečekal, takže nadšenost. V recenzích pozor na spoilery. ()