• Krátkometrážní

Aqua Teen Hunger Force (2000) (seriál)

Jedna z největších psycháren. Lahodné 12minutové jednohubky doporučuji zakončit výživnou večeří v podobě filmu. Můžu vřele doporučit, i když někomu by tenhle typ humoru nemusel sedět (obří rappující pavouk v plenkách, 8-bitový Měsíčňani, Plutoňané a lítající hranolky - imho delikátní kombinace)

Gauneři (1992)

Kvalitka. Lepší debut se mi před oči nedostal.

V dobrém i zlém (2006) (seriál)

Nic nového pod sluncem. Ale v záplavě spousty nudných sitcomů má tenhle jasně navrch. Škoda, že ho nejspíš zrušili kvůli nízké sledovanosti. (která je stejně následkem internetů než nezájmu diváků)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

3 hvězdičky se tu budou vyjímat mezi těmi "pětkami" jako pěst na oko, ale mám na to svoje opodstatnění. Srovnání s Přáteli se vyhnout nedá, neboť se to neliší natolik, aby se to nedalo srovnávat. Parta přátel se schází v oblíbeném podniku + 2-3 bytech a probírá denodenní záležitosti. Že vám to něco připomíná? Páreček spořádaného manžela a lehce dominantní partnerky, holka a kluk, co se neustále pošťuchují (syndrom "skončí spolu nebo ne" je ale odstřelen hned v úvodní epizodě") a pošahané pako / magor s nepochopitelným sex-appealem. Že vám to něco připomíná? Jojo, tahle skvadra nás doprovázela 10 roků a teď jako kdyby povstali jako bájný pták Fénix z popela. Stále zábavní, stále vynalézaví (zvlášť práce s vyprávěním, odbočkami, atd. je promyšlená, možná až příliš okatě) ale přeci jen se nemůžu zbavit pocitu, že "toto už tu přeci bylo". Proto o hvězdičku dvě míň. Tak jak jsem zjistil tak takzvaná "replayability", tj. jestli se díly daj pouštět znova a byly by zábavné znova, je absolutně nulová, takže jdu ještě o hvězdičku níž. V pozdějších sériích už převažuje spíš dramatická složka seriálu a vtipy jsou odsunuty na vedlejší kolej. Což je docela dobře, protože si myslím, že drama jim občas celkem jde (fanoušci s oblibou zmiňují epizody Symphony of Illumination a Bad News, mně se líbí zejména závěr 8. řady, např Time Travellers) a vtípky spíše pokulhávají. Touto formou asi nejvíce "český" seriál se svými dramediálními (dramaticko-komediálními) příběhy.

Odložené případy (2003) (seriál)

Nejlepší kriminální seriál současnosti. Toť můj názor.

Galantní slavnosti (1965)

Trochu mi to připomínalo Švejka, tedy tím zesměšněním války. To se tu povedlo na výbornou, do toho i nějaké ty milostné intriky a spousta humorných situací s typickou groteskní aranží, u které jsem se občas zhlasita zasmál. Na rok výroby je to povedené velice moc.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

To opravdu dobré ze současných (byť u konce) amerických sitcomů, opravdu skvěle vybraný herecký ansámbl, kterému důvěryhodně šéfuje Alec Baldwin. Rukopis Tiny Fey jsem si díky tomuto seriálu neskutečně oblíbil a plně chápu, jak mohla vydržet tak dlouho v Saturday Night Live. Stejně ale jako u všech sitcomů, i tomuhle trochu začal docházet dech kolem 4.-5. série, ale neždímali to naštěstí do posledního dechu a 7. série bylo důstojné zakončení tohohle místy opravdu supervtipného work-comu. Stále si občas odmaratonuju prvních pár řad nebo na YouTube projedu různé ikonické hlášky. Kdo má rád kvalitní scénáristiku, vypointované situace, občasné lidství a občasnou šílenou karikaturičnost, ten se bude královsky bavit. Ostatní lituju. I ty, kteří jsou odkázáni pouze na dabing. Z toho mála co jsem viděl se tam některé vtipy ztratí.

Mulholland Drive (2001)

A to jsem si myslel, že Lost Highway bylo něco extra. Studená sprcha jak má být! (akorát ta dlouhovlasá brunetka mě tam iritovala, zato hemžení krátkovlasých blondýnek znamenité...) To je asi jediná vada na kráse, ale ta je stejně subjektivní takže to je vlastně úplně jedno...