• Krátkometrážní

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Nádherná vzpomínka na dětství, nechápu proč se tenhle typ pořadů už nevysílá. Veliká škoda.

Šaty až na zem (1986) (TV film)

Karel Roden herecky trumfuje všechny ostatní herce a dokazuje proč má světové uznání. Víc už není třeba dodávat.

Princezna Nevěsta (1987)

Na rok výroby je to pořádná kvalitka. Přirovnal bych to k nedávno natočenému Hot Fuzz, ten taky se posunul nad rámec svého žánru a jakoby mu vzdal hold. Navíc tahle pohádka je překvapivě neinfantilní (a nemá předraženou výpravu), spousta vtipných dialogů žene děj a graduje ho až k vítěznému konci. Jo a Inigo Montoya a jeho šílená catch-phrase válcuje hlášky všech ostatních.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Další psychotropní jednohubka. pomalu se rozjíždí (i když na můj vkus na sžití s postavama to bylo akorát) a pak to je ráz naráz. Zvláštní ale bylo, že nejzajímavější scény pro mě byly ty z hlavy Johna Malkoviche (ano, i podvědomí, opravdu režisérká radost něco takovýho natáčet).

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Originální a zábavný seriál, uprostřed první sezóny sklouzává trochu do stereotypu, ale tenhle malý neduh je smazán šíleným závěrem...

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Nejlepší současný britcom pro -náctileté, imho. Ono to má všechno - říz, údernost, vtipnost, autentičnost, pěkný holky a vlastně všecko co napsal lakitaki. Druhá sérka odstartovala výborně, akorát (soudě podle 3 dílů) by si scénáristi mohli brát servítky, protože naší ústřední čtveřici hází samý klacky pod nohy. A to pro člověka, co se s nima snaží ztotožnit nebo jim fandí je špatný. :-) I tak ale lepší sitcom tohoto typu ze současnosti nenajdete.

The Up In Smoke Tour (2000) (koncert)

Na to, že Hip Hopu a rapu moc neholduju, tadyta sérka písniček byla pěkná...

Škola rocku (2003)

Výborný to film ze školního prostředí, ale jako aktivní basák si musím drbnout - proč basačka nedostala sólo á la Victor Wooten?

Králové ro(c)ku (2006)

Bonbónek pro všechny rockery. Jack Black popustil uzdu své fantazii, geniální vyhrávky, nádherná fantasmagorie a nijak zbytečně dlouhá stopáž - navíc jeden z mála hudebních filmů, u kterých jsem poslouchal OST furt dokolečka. Luxus.