• Krátkometrážní

Holky z naší školky (2007)

Ani nevím, jestli jsem se aspoň jednou zasmál, ale moc pravděpodobné to není. Od odpadu to zachraňuje jen Colin Firth a Rupert Everett ve svém převleku.

Catwoman (2004) odpad!

Kdyby se aspoň dalo dívat na sexy Halle Berry, jenže ona je v 70% záběrů digitální (a nutno říčt, že líp by to udělali studenti střední elektrotechnické školy).

Batman a Robin (1997) odpad!

Batmanův oblek má bradavky, modrý Arnie lítá, zelená Uma má účes šílenější než Marge a tihle všichni pobíhají po světélkujícím městě, které v množství neonů přebije i Las Vegas. Jediným menším kladem je sexy Uma, ovšem v porovnání s Catwoman z Burtonova Batmana je to spíš slabý odvar. Nechápu ale, jak může režisér skvělé Telefonní budky natočit tenhle hnus. Už chyběl jen tančící Batman a repelent proti žralokům.

Blade Runner (1982)

Po asi třetím shlédnutí musím změnit hodnocení. Tenhle film se zkrátka musí cítit a naplno vnímat. Mistrovské dílo.

Vybíjená (2004)

Původně jsem chtěl dát 3*, ale Stiller je prostě skvělý. Bohužel mu Vaughn nemůže ani zdaleka konkurovat, jeho postava je nezajímavá a neskutečně suchá, což mě překvapilo, protože např. v Mr. & Mrs. Smith podal rozhodně lepší a vtipnější výkon.

Záměna (1983)

Skvělá komedie z dob, kdy Aykroyd byl hubený a Murphy dokázal pořádně rozesmát a neměl problémy se zažíváním.

Pavouci 2 (2001)

Tu jednu hvězdičku musím dát, protože, ač to pravděpodobně nebylo v plánu režiséra, jsem se opravdu dobře zasmál.

Jumper (2008)

Ze začátku to vypadalo dost zajímavě, těšil jsem se na zajímavé akční scény, jenže to jsem ještě nevěděl, že stačí když si pustím dvouminutový trailer a nemusím utrácet za kino. Samotný film není o moc delší. Připadá mi to jako by Liman uprostřed natáčení zjistil, že už nemá peníze a tak rychle dotočil konec, aby se to úplně nezrušilo. Takže se prakticky nic nedozvíme, kdo jsou všichni ti lidi, proč ho vlastně chtějí zabít atd. Přidat tomu aspoň 30min, všechno pořádně vysvětlit a mohlo by to být dobré sfi-fi. Takhle mi to přijde jako bych viděl jeden díl Lost.

Tropická bouře (2008)

Po dlouhé době konečně skvělá "polo-parodie", která dokáže úžasně zabavit. Film sem viděl s dabingem a vůbec toho nelituju, protože některé hlášky se u mě zařadily mezi kultovní. Bavil jsem se celou dobu, pár momentů je sice trochu slabších, ale rozhodně nic hrozného. Technické zpracování je na komedii nevídané a určitě se to vyplatilo. Cruise je kapitola sama o sobě.

Van Helsing (2004)

Další akční vymývárna plná digitálních monster. Člověk by si to mohl splést s Ligou vyjímečných. Je to stejně digitální, plné blbostí a nudné a z obou filmů si nic neodnesete. I přes hvězdy nejsou výkony nic moc. Když nemáte večer co dělat a chcete se podívat na čistě akční film u kterého se vám nechce přemýšlet, nebude vám film vadit.