• Krátkometrážní

RoboCop (1987)

Nechápu, jak je to možné, ale nějakým nedopatřením se mi podařilo Robocopa shlédnout až nyní v roce 2010. Je to zábavný akční film plný krvavých přestřelek, se zajímavou postavu a podlým bezcharakterním padouchem, tak co chtít víc? Ale... prostě mi to nedá a musím si rýpnout (vlastně spíš pořádně šlápnout na vidle)... připadá mi, že to mohlo být ještě daleko lepší. Chybí mi tady nějaká ta nezapomenutelná scéna, nějaká pořádná hláška, zkrátka něco, co by tenhle film opravdu stavělo vedle Terminátora, Predátora a jiných akčních klasik a dělalo ho stejně nezapomenutelným. Takhle je to jen osmdesátková akce, která sice pobaví, ale rychle prošumí. Naštěstí to zachraňuje brutální a přehnaný humor made by Verhoeven.

2012 (2009)

Já jsem sice čekal patriotickou kravinu která se prosadí hlavně díky efektům, ale tohle je moc. Já se snažil u toho nepoužívat mozek a prostě se jenom bavit, ale tak debilní nelogičnosti, tak nereálné chování postav a přitom takoví herci, kteří by mohli určitě předvést něco lepšího, to se nedá odpustit. Připravte se na konec světa. Přežijou jen Američani, všichni se chytí za ruce a silou lásky přemůžou přírodní živly.

Scooby-Doo na stopě (1969) (seriál)

Nedávno jsem viděl několik dílů a většinu z nich jsem ani nedokázal dokoukat do konce. Nevím, jestli tohle měl být pořad pro nějaký pečovatelský ústav pro retardované, ale větší myšlenku a lepší zápletku má i Teletubbies. Všechny díly jsou naprosto stejné s jediným rozdílem, že někdy chytá hrdiny Yetti, jindy Drákula nebo některé z tisíců monster, které jsou buď úplně převzaté z jiných filmů, nebo vzešly spojením několika. Oni hlavní "hrdinové" jsou velice nesympatičtí, ale toho užvaněného psa s IQ tykve jsem doslova nesnášel. Vysoké hodnocení přikládám za vinu tomu, že většina lidí hodnotí jen z nostalgie a vzpomíná, kdy se jako šestiletí dívali na seriál na německých stanicích. Jednu * dávám za pár odkazů na horory, které aspoň trochu pobavily.

Agent Orange (2004)

Nikdy jsem nečekal, že by mě mohl pětiminutový film nudit.

Starý páky (2009)

Dvě hvězdičky za povedené hlavní duo a několik povedených gagů, ale jinak je to opravdu hodně slabé a ke konci už je to jenom růžový doják s vzájemným vylíváním srdcí. Nakonec toho ale filmu nemůžu moc vyčítat, protože to byl pravděpodobně záměr, natočit nenáročnou rodinnou zábavu pro rodiče s dětmi 5+, která sice nenudí, ale ani příliš nerozesměje.

Vřískot (1996)

Jeden z milníků současného hororu a zároveň pocta všem ostatním, bohužel jeho následovníci už nedosahují stejných kvalit. Většinou sice předem víme, kdo asi zrovna zemře, ale díky všudypřítomným vtipálkům s maskama film provází jakási paranoidní atmosféra a konečná pointa se taky docela povedla. Každého fandu hororů pak zahřeje u srdce, když se objeví nějaký ten odkaz (školník oblečený jako Freddy Krueger nebo pravidla přežití v hororu).

Mentalista (2008) (seriál)

"Nejlepší seriál současnosti.", hlásá upoutávka TV Nova. Možná ve srovnání s nekonečnými Lost a milióny rutinních detektivních seriálů, které běží každý den v televizi. Hlavní hrdina mi je hrozně nesympatický, charismatem nesahá Housovi ani po paty a skoro na celý seriál si vystačí s jedním poker-facem. Člověk by čekal, že to potáhnou aspoň zajímavé případy, ale bohužel i tady seriál padá do rutinní šedi. Zkrátka další seriálová legenda se tady nerodí.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Odporné, ujeté, zvrácené... a neskutečně zábavné. Nechápu, co se honilo Jacksonovi v hlavě při natáčení téhle šílené kraviny a možná že to radši ani vědět nechci. Ovšem některé šílenosti už byly možná opravdu až moc přehnané a trochu zkazily celkový dojem. Žádný fanda hororu by si neměl tenhle film ujít, ale u mě mezi podobnými ujetostmi stále vládne Evil Dead.

Svět zítřka (2004)

Tohle bylo jedno obrovské zklamání. Další debilní příběh o zničení světa, nudné a občas až trapné dialogy, ani ty efekty nejsou zas tak úžasné, navíc je z velké části kazí špatně postavená kamera. Když už nic, čekal jsem aspoň nějakou noir atmosféru, která sice ze začátku vypadala slušně (schůzka v kině), ale záhadně vyprchala při první akci a dál už je film skoro k nerozeznání podobný Lize vyjímečných nebo Van Helsingovi. Jestli tímhle chtěl režisér složit nějakou poctu starým béčkům, tak tohle se mu nepovedlo.

Život nebo něco takového (2002)

Další z řady komedií, které nejsou k smíchu a tváří se originálně. Omílané téma o posledních dnech života a jak si je užít, je tady pojaté neskutečně nudně a ani zdaleka z filmu nesálá taková pohoda a bezstarostnost, jako např. z Klepání na nebeskou bránu. A navíc to Angelině vůbec nesluší.