• Krátkometrážní

Láska na první boj (2014)

Nasrať na americké romkom s nalakovanými nechtíkmi a umelými pozvaniami na večetu. Konečne nejaká poriadna romantická komédia so samopalom! :D Inak plný zásah, herci skvelí, má to šťavu, pozriem v budúcnosti určite ešte raz.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na Avengers som sa dlho tešila a musím povedať, že ma trochu sklamali. Film je nejaký ťažkopádny, snaží sa pobrať veľa toho. Trailer mi prišiel lepší ako samotný film. Oceňujem humor a Ultron ako jeden z mála zloduchov mi naháňa dosť strach. Vymakané efekty posúvajú Avengerov u mňa nad priemer.

Padesát odstínů šedi (2015)

Film nebol taká až taká katastrofa, ako niektorí píšete, priam sa idete posrať. Slušné obsadenie (veľký obdiv Dakote za nahé scény), dobrý soundtrack, o príbehu by sme mohli pomlčať. 2 hodiny mi ubehli veľmi rýchlo, avšak na konci mi ostala v hlave veta vypustená dámou v rokoch sediacou o rad vyššie ,,a to je všetko,,?! Čiže bez wau efektu priemer, niektoré scény nelogické, ale sú dorovnané tými posteľovými. Ženám sa páči, lebo si seba predstavujú v Anastasiinej koži (niektoré po prílet vrtuľníkom, iné by mali rady aj klobásy na zadku). A chlapom leží v žalúdku, lebo vedia, že oni budú tie megerá, ku ktorým sa večer ich ženy vrátia a ani zďaleka nebudú ako Christian. P.S.: nepodľahla som túžbe zohľadniť to, ako sa ženy rôzneho veku a vzdelania narvali do kina, zaplnili všetkých 600 miest a skvele sa bavili....(bolo bo nadbytkom estrogénu, pohárikom sektu, vypracovanými telami striptérov alebo samotným filmom? už asi nezistím a rada sa aj ja nechám opantať na ďalšej dámskej jazde!)

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

,,Och, celý život som sa chystala, aby som bola perfektná pre Justina! A raz budem jeho prvá žena. Je úžasný,,....ako dokument ok, len celkom nepozerateľný, lebo je prepletený afektovaným škrekom (dobre, tak spevom).....idem na sebe radšej ešte pracovať, aby som bola ako Justinova budúca žena úžasná, ako je sám Justin....a pritom si otvorím aj okno, ak náhodou začujem lahodný škrek (spev).

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Musím sa priznať, že pre Hunger Games mám istú slabosť (pritom som nikdy nečítala knižnú predlohu). Tá ma prinútila kúpiť si lístok do kina. Pre mňa o kúsok slabšie ako jednotka a dvojka, aj keď vidím o čo tvorcom ide. Katniss si ma získala aj po tretí raz. Na plnú nálož chýba možno trochu viac akcie. Plus musím vyzdvihnúť vynikajúci soundtrack. Peňaženka sa mi určite otvorí aj na 2.časť.

Černobylské deníky (2012)

Rozbehlo sa to celkom nádejne, ale ako partička prišla do Černobylu sa začal sled nelogického správania, behania za nebezpečenstvom, záberov na prsia, škrečania, úteku pred psami. Od začiatku som vedela v akom poradí postavy zomrú a z koledovali si zomreť už skôr. Mutanti nie sú nejako prepracovaní a príbeh stojí za nič. Jedna hviezdička za zábery na obydlia a reaktory, ktoré navodili správnu atmosféru.

John Wick (2014)

Sadnete do kina, tešíte sa a hneď prvý dialóg vo filme je ako keby sa bavili dva zemiaky. Celý film je postavený na slabom základe a je bezduchý. Motivácia zabíjať je skôr úsmevná. Hlavný hrdina sa tvári ako zemiak väčšinu času. A gangstri nenaháňajú moc hrôzu. Jediné, čo je perfektne prepracované je akcia.

Tierra y pan (2008)

Asi som citovo vyprahnutá alebo čo, ale film vo mne nezanechal nič a pravdepodobne za týždeň nebudem vedieť, že som ho videla. Malo to dobrú atmosféru a myšlienku. Zaujal ma, pokračovala som v sledovaní...až kým som videla veľké kulové. Žerúci pes(asi žral, nedalo sa určiť) ma neskutočne iritoval. Lepšie teda asi neve(i)dieť čo sakra robil.

Teď a tady (2012)

Tento film je riadne usoplený, zrak zakaľujúci, nekončiaci koncom filmu instantný plač. Charaktery sa mi vryli pod kožu od začiatku. Sú veľmi dobre napísané a samozrejme skvelo zahrané. Potajomky som si veľmi priala aby nikto nezomrel. Keby som mohla stretnúť nejakú osobu z filmu, volím Tessu.

Řeč lásky (2010)

Ako nič extra. Neprišlo mi to ani originálne, ani som sa nerozpustila nad sladučkosťou zamilovania cez papieriky. Od začiatku človek vie o čo ide a ako to dopadne.