Modrý blesk (1999)

Docela dost zábavná, i když chvílemi trochu tupá (ale to byl u tohoto filmu podle mě účel) komedie, ve které navíc hraje můj oblíbenec Martin Lawrence.

Můj soused zabiják (2000)

První polovina je ještě jakž takž solidní, ale ta druhá neskutečně nudná a trochu nepřehledná.

Druhá šance (1999)

Hezký film, takovej trochu Woody Allen v komerčnejšim a pozitivnějšim duchu. Možná to mohlo bejt o něco delší, aby to nepůsobilo tak uspěchaně. Chemie mezi hlavními herci tu funguje na jedničku, jen Pfeiffer, ačkoliv je tu nádherná, hraje takovou tu permanentně protivnou manželku, který furt něco vadí, takže sem fandil Willisovi. Ti jejich kamarádi mi přišli trochu až moc přes čáru, spíš takové karikatury, ale dalo se to přežít.

Smrtonosná past 2 (1990)

Nejlepší z celé trilogie. Akční nářez od začátku do konce.

Švindlíři (2003)

Tohle mi jako komedie moc nepřišlo, spíš jako takové lehce úsměné krimi. Filmu vévodí především skvělí herci, ale čekal jsem od toho více.

Con Air (1997)

Stejně jako Skála explozivní, zábavné, chrlící jednu skvělou hlášku za druhou. Cage tady o poznání zmužněl a má muskulaturu, který by se lekli i Arnie se Slyem. Con Air je zkrátka dokonalá podívaná a bohovi děkujme za to, že nám byla seslána z nebes.

Ohnivý oceán (2004)

No jako poměrně často je tento film dost nudný (především ve scénách s Omarem Sharifem), akční scény, kterých je zde také dost málo, nestojí za nic (ta písečná bouře mohla být lepší a když už ne to, tak alespoň mohla trvat delší dobu). Jediné, co zde teda nakonec skutečně potěší, je účast výtečného Vigga Mortensena, díky němuž filmu uděluji alespoň dvě hvězdičky.

Kill Bill 2 (2004)

Vyzrálejší, méně akční (kupodivu ku prospěchu) a prostě inteligentnější než jednička. Přesto to pro mě opět není dokonalé dílo, ale jen super nářez.

Batman navždy (1995)

V dětství to byl jeden z mejch nejoblíbenějších filmů (hlavně Two Face ve skvělém podání Tommy Lee Jones pro mě byl největší borec), ted už by mě to tolik nebralo, ale z nostalgie to tak nějak mám pořád rád. Líbí se mi to po řemeslný stránce (pestrý barvy v 90s stylu, dobrej soundtrack), má to dobrý herce. Rozhodně to ještě neni průser.