Blbý a blbější (1994)

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších komedií, která je sice stupidní, ale to byl přeci účel. Navíc dvojka Carrey/Daniels je dokonalá a v režii bratrů Farrellyových si svou roli museli opravdu užít. Opravdu nářez.

Anakonda (1997)

Je to docela zábavné, hrajou v tom slušní herci (Jon Voight, Ice Cube, Owen Wilson), výprava je slušná, hudba dokáže ve člověku vyvolat trochu toho napětí a anakonda je udělaná (na tu dobu) celkem dobře, takže já to vidím na slušné tři hvězdičky.

Velký táta (1999)

Zatím nejlepší Sandlerovka, která by měla pobavit (nebo aspoň vyvolat úsměv na tváři) i u Sandlerových největších odpůrců.

Vetřelci (1986)

Nejlepší a nejakčnější část z celé série. James Cameron prostě umí.

Jumanji (1995)

Klasika, komu se to nelíbí, nemá už v sobě ani trochu dítěte.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Asi jsem tlustý Američan, ale mně se stejně jako jim tahle komedie proklatě líbí. Je taková crazy, Cage tu předvádí mega komediální výkon, kdy jako soukromý detektiv nosí zajímavé převleky jako třeba dvoumetrový knírek a je takový Elvisovsky ulítlý. James Caan si k památce ke Kmotrovi střihl starého dobrého mafiána a Sarah Jessica Parker ujde. Prostě vtipná, nenudící bláznivá komedie.

Den nezávislosti (1996)

ÁÁÁÁÁ, 64%!!!!!!!. Tak to jsem asi ten největší americký patriot, ale mě to přišlo úplně hustý. Na tenhle film můžu koukat každý týden, aniž by mě omrzel a to bez keců, pro mě je to fakt monstrózní podívaná s hustym nádechem velkoleposti a navíc se to bere i docela s nadhledem. Osobně tenhle film miluji.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Stejně super jako předchozí díly, možná jen o něco trochu víc v odlehčenějšim tónu. Víc to hraje na rodinnou strunu, ale to mi vůbec nevadí.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Já si nemůžu pomoct, ale mě všechny díly baví stejně a když to tak uvážim, tak tento možná i o chlup více než ty ostatní. Asi je to tim, že sem přibylo dost humoru a na řadu scén se můžu dívat do nekonečna (i když, to i v případě ostatních tří dílů).

Final Fantasy: Esence života (2001)

Možná to bylo na poli počítačové animace před časem revoluční, ale i tak to byla dost velká nuda.