Pelíšky (1999)

Nádherne poetické spracovanie prežívania obdobia vlády „mrzké lúzy“. Úžasný humor a každodenná tragika bez pátosu. Na konci som milovala takmer všetky postavy filmu. Pretože nezáleží na politickom názore – krásu a omylnosť človeka, ktorá vyplýva z túžby po dokonalosti, cítim srdcom kardiaka – postihnutá dobou a nostalgiou.

Vesnice (2004)

Neviem, či je možné nazvať hororom príbeh o bezhraničnej láske, ktorá poťahuje všetky nitky nad Osadou. Sú hriechy z lásky odpustené? To je tá otázka - čo všetko môžeme urobiť a žiadať v jej mene? V Osade má láska takmer všetky podoby. Od nenásytnej až po subtílnu. Pripravte sa na výborné herecké výkony, ktoré ale trošku predbiehajú priehľadný príbeh. Alebo čakajte, kedy príde ten horor. Ja som čakanie trávila sledovaním neuveriteľne príťažlivého Joaqiuna Phoenixa.

Modré z nebe (1997)

Asi by som mohla pridať hviezdičku za to, že je slovenský, ale je asi nevhodné nazývať to žánrom a preto vo svojom žánri je to skôr priemerný film. I keď príjemný a na naše slovenské porevolučné pomery patrí medzi lepšie.

Valmont (1989)

Óó, aké nádherné, že na morálke, vášni, pomste a láske sa ani po stáročia nič nezmenilo. Páči sa mi možnosť prežiť intrigy, žiarlivosť a ľudskosť v prvotnej podobe. A to všetko vyšnurované, vypudrované, rafinované a s francúzskym šarmom. Vôbec nevadí, že ho hrá Angličan. Na zvodnosti mu to neubralo....c`est un spectacle intérresant

Xanadu (1980)

To prirovnanie k lizatku u januchy je výborné. Ak máte k 80-tym rokom romantický vzťah a k tomu ešte milujete Oliviu, je to ten pravý film. Ak nie - je mnoho nápaditejších muzikálov. Tomuto filmu chýba akákoľvek nadčasovosť, dokonca nemá ani nápad. Nič moc.

Princezna Mononoke (1997)

Kam nás privedie túžba po moci a majetku? Čo všetko sme ochotní na tej ceste zanechať? Všetko! Myslíte, že nie? Kto z nás nikdy nezabil kúsok svojho blížneho? Robíme to denne – už dávno. Toto je príbeh, ktorý sa odohral na úsvite vekov, keď ešte žila nádej, že tu po nás niečo ostane. Keď ešte svetu a prírode vládli duchovia a ľudia si pamätali, že každé zviera a každý strom má svoju dušu, keď ešte mnohí načúvali zúfalému volaniu a tí, čo chceli všetko, neboli národnými hrdinami. Vráťme sa do čias, keď zvieratá hovorili a ľudia načúvali a dovoľme sami sebe spomenúť si, čo je dôležité. PS: chipsy si položte na dosah. Od tohto príbehu sa neodchádza.

Oliver Beene (2003) (seriál)

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o)

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Môj život niekto vzal, nastrihal, premietol na plátno - ja som tam sedela, dívala sa a smiala sa udalostiam, nad ktorými z opačnej strany kamery plačem. Neviem, či je toto obyčajné šialenstvo, obyčajní ľudia alebo obyčajné príbehy, ale mne sa to celkom páčilo. Nevadilo mi, že to nie je dokonalé, ani že to nemá tempo. Ale chýbalo mi niečo, čo by tie kúsky spájalo v homogénnejší celok. Zábery prírody /hoci aj letecké/ sú na to málo. Preto je to 3 a ½ *, ktoré budú ako štyri – aby ma neomíňali.

Středozemí (1991)

Keď pošlete capa do susedovej záhrady alebo Janíka na vojnu bode každý jeho počin aspoň trochu komický. Ako tento film. Humor príjemne bezzubý - netrhá uši ani netne do živého. Človek si oddýchne - ani nezmúdrie, ani neohlúpne. Na piatok po šichte je to fajn. Dalo mi to iba jedno - už viem, na čo je seržant - aby vrieskal. Po tomto filme nebudete. Ale ani nadšením.

Čaroděj (1978)

Možno to nemá celé 4 *, ale vzhladom na žáner, rok výroby a farebnosť ich dám. Už len preto, že si ešte stále pamätám, ako som na to bola pred viac ako 15-timi rokmi v kine...mnoho filmov z novšej doby mi dávno vyšumelo. Krásne farebná rozprávka motivovaná čarodejnikom zo zeme OZ.