Anděl milosrdenství (1993)

Pamätám si, že tento film ma veľmi zaujal a zabezpečil Ingrid Timkovej pevné miesto medzi mojimi obľúbenými herečkami.

Druhá míza (2001)

Komplikované vzťahy troch priateliek, štyridsiatničiek, ktoré rozoberajú pri stretnutiach svoje zážitky s mužmi. Problém vyvstane, keď si Kate začne s bývalým študentom, mladíkom Jedom, a počiatočná vášeň prerastá v lásku. Ako to povie dievčatám? Dokáže sa vyrovnať so sebou a okolím? Všetko sa začne komplikovať a hranice priateľstva sa presúvajú. Ako ďaleko je možné zasahovať do cudzích životov? Je pravda, že účel svätí prostriedok? Tieto a mnohé iné otázky o vzájomných vzťahoch mi prišli na rozum, pretože nič nie je nemožné a štyridsiatka takmer istá. I keď je to film hlavne pre ženy a záver je dosť nepravdepodobný, patrí tomuto filmu u mňa 3 a ¾ hviezdičky za podnetné úvahy a nádej, že ho raz stretnem :o)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nádherný svet Roalda Dahla očami Tima Burtona. Hneď od začiatku filmu som cítila mrazenie, ktoré sa postupne menilo na úžas. Neverila som, že sa dá svet fantázie vo všetkých svojich farbách a tvaroch preniesť na plátno v takej skutočnej podobe a budem sa môcť dívať, kam už dávno nechodím. Jednoduchý príbeh podopretý nádherným vizuálnym stvárnením ma vrátil do sveta detí, detstva, predstáv a dní, keď napokon všetko dobre dopadne a ja som s otvorenými ústami držala Karlíkovi palce, aby našiel svoj kupón a prežil bez ujmy všetkú tú nádheru, ale i sklamania. Pretože ani Willy Wonka už nie je taký, ako si ho pamätá deduško. Trošku mi prekážalo, že Umpa-Lumpi mi bol/i nesympatickí a navyše ma stále prenasledoval pocit, že raz omylom ukážu oplzlé gesto, ale inak tlieskam!

Constantine (2005)

Medzi nebom a peklom je zem. Miesto, kde anjeli a démoni dodržujú vopred dohovorené pravidlá a hrajú hru „kto z koho“. Je viac dobrých, či zlých? Ale rovnováha bola narušená. Kopija osudu sa vynorila z útrob a boj sa môže začať. Umierajúci John Constantine sa musí postaviť čelom k faktu, že sa na neho teší sám diabol. Píšem to, pretože ma spočiatku miatol príbeh, ale potom som si už vychutnala všetko, čo sa vychutnať dalo. A bolo toho dosť, napriek tomu, že nie som milovník tohto žánru. Tento temný príbeh z cynikom v hlavnej roli za to stojí a Gabriel predbehol v charizme tuším všetkých. Malá rada na záver – nekupujte si pukance – mohlo by vám zabehnúť.

Poslední jednorožec (1982)

Nádherné rozprávanie o niečom jedinečnom a poslednom, o potrebe ochrany. Vždy znovu si to pozriem keď mám príležitosť a nahováram aj deti.

Fortunata a Jacinta (1980) (seriál)

Na tento seriál som sa "dívala" ušami. Keďže som sa nemohla dívať na televíziu, počúvala som ho v rádiu. Tak veľmi sa mi páčil - rovnako ako tichá atmosféra detskej izby - príbeh o dvoch ženách, z ktorých každá bola iná. Nemôžem ho ohodnotiť, ale bol to zážitok, ktorý si pamätám aj po dlhých rokoch.

Vodní svět (1995)

Prišlo mi to ako film pre deti. Pripomenulo mi to niečím Dinotopiu. Kostýmy boli preplácané. V takom akútnom nedostatku všetkého, mi prišlo zvláštne, že sa im chcelo toľko venovať „móde“, rovnako ako to, že boli špinaví - pri toľkej vode. Rajčiny boli takou raritou, že sa jedli aj listy /bléé – raz si to skúste/, ale všetci zloduchovia fajčili tabak..v pekne ušúľaných bielučkých cigaretkách. Vedeli do čerstvej rany vložiť sklenné oko, ale nitky sa strapkali. Jednoducho – tento pomerne otrepaný a častý námet, ktorý nie je až taký zlý, zbabrali absolútne poondiate detaily. Napadá mi iba „iniciatívny blbec – horší ako triedny nepriateľ“. Myslím, že v tomto prípade by jednoznačne menej bolo viac. A do toho, ako je možné, že keď je všetko tak hlboko, okrem Everestu trčí aj Fidži a žijú tam kone, ani nebudem riešiť. Scenárista možno rád vsádza dostihy...

Notting Hill (1999)

Všetky bizardné postavičky jedného mestečka vydestilované do jedného pohára. To je záruka skvelého zážitku. Primiešajte do toho dávku romantiky a výbornú hudbu a dostanete nezabudnuteľný Notting Hill. Julia je sympatická a bežne ľudská a Hugh rozpačitý truhlík – v dobrom slova zmysle. A všetky vedľajšie postavy sú rovnako zaujímavé. Všetci v jednom, v správnych pomeroch, tvoria neskutočne dobrý drink a jednu z najlepších romantických komédií. Aj keď – proti gustu žiaden dišputát.

Druhá šance (1999)

Manželia rozprávajúci svoj príbeh - podľa mňa nereálny. Takto to proste nechodí. Humor tiež veľmi nevyšiel. Bol pomerne kŕčovitý. Parodovať psychoanalytikov tak, ako v scéne „v posteli ste vždy šiesti; vy dvaja a vaši rodičia“ bolo trapné. Stále mi unikalo, čo chcel scenárista povedať a či ma chcel zabaviť, alebo zabiť. Žena, ktorá sa s chlapom, ktorý jej vliezol do postele /nie na gauč/ v topánkach!!!, debatuje o tom, čo bolo v ich živote zabavné??? To sa dá vidieť iba tu. Takže dve ** za Brucea a Michelle a odporučenie – pozor na Rachel a manželov Kirbyových /-*/. Vysledný dojem: keď už skutočne nič nejde a máte radi hlavných predstaviteľov, tak sa to dá prežiť.