Zombie: Začátek (2007)

Zatímco u Zombie: Ostrov smrti jsem se poměrně bavil a nejednou hlasitě zasmál, zde se mi to nepoštěstilo snad ani jednou a mojí společnicí po většinu filmu byla navítaná nuda. Jen ten konec s černookatýma děckama s kraniální šišózou to krapet povytáhl.

Není Hietler jako Hitler (2006) (TV film)

To, že autor na dokumentu pracoval 15 let, na něm není bohužel příliš vidět. Drtivá většina natočeného materiálu byla zaručeně získana za mnohonásobně kratší časový úsek. Řada vyprávění pamětníků mi připadala, že byla filmována na jeden zátah a posléze jen sestřihána do finální podoby. Budilo to ve mě dojem, jako by autor některé pamětníky viděl pouze jednou a naposledy... Vesnic a městeček se stejně pohnutou historií jakou má Buchers nalezneme v našem pohraničí desítky. Bohužel...

Válečníci - Richard Lví Srdce (2008) (epizoda)

Z mého pohledu zatím nejslabší díl "Nesmrtelných válečníků". Digitální šípy byly až moc okaté a některé "davové" scény přespříliš nezalidněné (např. Richardovo vylodění v Jaffe či závěrečné střetnutí před jejími bránami).

Muži od Dunkerque (2006)

Oni "muži od Dunkerque" by si jistě zasloužili velkorysejší stopáž, většina z nich i svůj vlastní film.

Mizející Praha (2008) (TV film)

Masová turistika je mor, který nám v Praze exemplárně dokazuje, jakou smrtící nákazu představuje pro genia loci. Ten je pak nutno pracně hledat v časných ranních hodinách, než turistický kýčovitý jarmark započne svůj previdelný rej. "Co zůstane pro naše děti? Kdo ví?". Jediné, co mě v tomto "smutném" dokumentu kapku pobavilo, bylo vyjádření zaměstnanců židovského muzea: "Dneska je to samej luxus a nedostupný ceny". Nu pravda pravdoucí, on i vstup do jejich muzea stojí pěkné 3 stovky.

Dukla - Pravda utopená v blátě (2008)

Veliká škoda, že autoři lépe nezpracovali natočený materiál. I když má "film" časovou linku (zhruba od r. 1938 do konce války), poskakuje z jedné události na druhou, z jedné etapy války na další příliš rychlým tempem, až místy tápete, o čem je zrovna řeč. Objektivně bych hodnotil 2 hvězdičkami, ale vzpomínajícím veteránům/veteránkám musím jednu přihodit. Oni si jí bezesporu zaslouží.

Cecilie (2007)

Duchařské překvapení z Dánska. Redefinici žánru nečejte, ale na solidní porci napětí a mrazení se připravte.