Šéf mafie (1990)

Joo, tenhle kousek jsem zkouknul nejednou v minulém století na videu. V nostalgickém oparu těžko hodnotit méně. Hlavní "hrdina" je exot takového ražení, že si ho dokážu do detailu vybavit ještě dnes :-)

Zombie: Ostrov smrti (2006)

Z celého filmu jsou nejkvalitnější masky nemrtvých ostrovanů. "Herecké nasazení" jednotlivých zúčastněných tvoří, v symbióze s dialogy a chováním postav, nejhumornější složku tohoto dílka. Z počátku jsem se nejednou hlasitě zasmál, postupem času toho však začlo býti moc i na mě :-)

Deník hloubkového letce (1967)

Zatímco obal filmu lákavě hlásí, že "válka ve vzduchu vrcholí", ve filmu samotném z ní uvidíte pouhých pár minut. Většina děje se odehrává na zemi, ale i přesto s vámi tento "konverzační válečný film" poměrně rychle doklusá až do osudového finále.

Válečníci - Spartakus (2008) (epizoda)

Lekce historie v kapátko akčnějším pojetí z tradičně kvalitní produkce BBC.

Krysa (2000)

Náprava člověka skrze metamorfózu v krysu. Conchita musela být v její srsti setsakramentsky dlouho ;-)

Aenigma (1987)

Silná inspirace Dotekem medůzy se nezapře. Fulci bravůrně stupňuje atmosféru až do hutného závěru. A přiznám se, nebýt této "v zádech pěkně mrazící" poslední třetiny filmu, hodnocení by bylo o hvězdičku ubranější.

Delta Force 3: Vražedná hra (1991)

Z paměti se mi vynořila, i po těch letech, noha přišpendlená nožem k iniciačnímu pedálu od bomby :-)

Žena za pultem (1977) (seriál)

Sitcom ze sámošky s extrémně asexuální hrdinkou :-)

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Tohle je prostě ujetost takového kalibru, až se to musí ocenit ;-)