Hvězdná brána (1997) (seriál)

První série mi před několika lety zpříjemňovaly každé všední odpoledne. Musel jsem vždy pospíchat ze školy, aby mi neutekl začátek :-) Na seriálu jsem oceňoval i realistické ztvárnění vojáků letectva spojených států, od uniforem po výstroj, což v televizní produkci (a nejen v ní) opravdu nebývá zvykem.

Trvalé bydliště Praha (2008) (studentský film)

Výběr bezdomovců v tomto "dokumentu" není zcela určitě reprezentativní, ale na druhou stranu je nám tak nastaveno zrcadlo, že né všichni jsou osobami odpudivými a Okenou se živícími. Celkové vyznění je však až příliš zromantizované, člověk by měl pomalu chuť jíti ulehnouti pod nějaký ten viadukt taktéž :-)

Modrý anděl (1930)

Bohužel jsem nepřistoupil na to, že by ctihodný profesor v letech propadl, ze dne na den, takové destruktivní lásce. Herecký výkon Janningse mě také neuchvátil, dle mého příliš přehrával (zlatá doba německého expresionismu přeci jen už minula), zatímco Marlen ve filmu pouze "byla"...

Zástupce velitele (2006)

Plakát filmu vypadá vskutku lákavě, bohužel film samotný už mi takovou radost neudělal. Copak děj, člověk nečekal žádné oscarové drama, ale hlavně akční natěšení vyšlo naprázdno. Akce nudná, Bukurešť vydávaná za hlavní město Moldávie (i mapa postupu posil je "poněkud divná" a zaručeně se na ní nenachází Moldavská rep.), mariňáci v uniformách z nějakého rumunského army shopu používají helikoptéry Puma rumunského letectva i s příslušnými výsostnými znaky...jednoduše zklamání.

Biloxi Blues (1988)

Klasické schéma "boot camp" filmu - skupina bažantů + vyšunutý sergeant = řada konfliktů. Skladba mužstva: židovský intelektuál jako černá ovce a personifikace vzdoru, jeho protipól původu polského, hlavní postava stojící kdesi mezi a ostatní.

Nomád (2005)

Mohlo to být mnohem lepší, stačilo by jen více propilovat scénař, prohloubit psychologii jednotlivých postav, angažovat Kazachy i do hlavních rolí..co naplat, Kuno Becker není věru ten nejvhodnější kandidát na post mýtického hrdiny kazašského národa a Jay Hernandez s knírkem mi neustále připomínal mladého Freddieho Mercuryho :-)

Dveře do ticha (1991)

Netradiční Fulci (zároveň i jeho poslední film), dalo by se říci Fulciho mysteriózní road movie za pohřebákem :-)

Vojcek (1979)

Krmit se čtvrt roku pouze hrachem jako pokusný králík, asi by mi také "cáklo" jako Woyzeckovi. Jeho ztvárnění Klausem Kinskim je bezdebaty největší devízou tohoto snímku, do kterého se však i přes řadu vynikajících momentů (a myšlenek k podumání) sem-tam nuda vkrádá a co hůř, hlavní dějová kostra je opravdu prostinká.

Koráby útočí (1953)

Ruský válečný velkofilm se všemi myslitelnými klady a zápory, které k tomuto druhu snímků patří. Profesionálně natočeno, s řadou davových scén, avšak s obsahem (a nakládáním s historickými reáliemi) poplatným době vzniku. Po jeho zhlédnutí se musí každá ruská hruď reflexivně napnout a zahledět se do zářivé budoucnosti svého národa a impéria :-)

Trampoty bankovního úředníčka (1980)

Méně ztřeštěné než jiné Paolovy kreace, přesto zábavný kousek z domu plného milenců a milenek, jejich manželů a manželek a jedné více než vyvinuté služebné ;-)