• Thriller

The Living and the Dead (2006)

Slušně natočená psychárna s výbornými hereckými výkony, ale je to strašně depresivní a zlý a určitě to už nechci vidět nikdy znovu. Náladu tenhle film tedy určitě nezvedne, spíš naopak, s tím dopředu počítejte a pokud vám není 30+ ani se na to nedívejte. (150. hodnocení)

Storm Warning (2007)

(Ohodnoceno 26. 9. 2012) Dnes po více jak 10 letech, jsem si připomenul tenhle skvělý Australský Hixploitation, který má určitě co nabídnout i dnes. Scénu s ořezávátkem mezi nohama, jsem si pamatoval dodnes, a je Highlightem Storm Warningu. Možná chybělo, aby se hlavní postava svlékla úplně, ale to už je detail, stejně moc pěkná nebyla :o) Čtyři hvězdy uděleny tenkrát a ponechám je i dnes. Skvělá, napínavá prasárnička a David Lyons, zahrál hajzla na jedničku.

A Night of Horror Volume 1 (2015)

Další Hororová Antologie, která měla slušný rozjezd, ale skončila dost bídně. První povídka, kdy holka slyší divný zvuky, měla celkem pěknou, strašidelnou atmosféru, druhá povídka z pitevny, byla taky ještě dost fajn, třetí botoxová, byla asi ze všech nejlepší, byla pěkně nechutná, krvavá a byla to celkem sranda, no a ty další už nestojí moc za nic a popravdě už teď, pár minut po skončení, si je nedokážu už vybavit. Co vím je, že každá z nich končila dost divně, a čím víc se blížil konec, tím víc ty povídky byly divnější a divnější. Na jedno zhlédnutí se to asi dá, ale moc nedoporučuji. (36. hodnocení, Full HD)

Al morir la Matinee (2020)

Já třeba sbírám parfémy, někdo zase mince, plechovky, použité cizí kalhotky a někdo třeba oční bulvy. Al morir la Matinee má tři velké plusy - výbornou hudbu, povedenou 80tkovou atmosféru a poctivé Gore. Postavy jsou ale dost nezajímavé, chování vraha bylo hlavně v závěru dost komický a to i u ostatních postav. Chybí nahota, dětí tu pobíhá na můj vkus až moc a zabiják s nožíkem, už taky není nic originálního, jak píše EvilPhoEniX, mohl mít určitě něco zajímavějšího k zabíjení. No naštěstí nejsou mordy furt stejné - zabití páru při líbaní, je zde asi Top scénou + scénka na záchodě, ta se mi taky dost líbila. Čekal jsem lepší podívanou, ale zklamaný vyloženě nejsem, na Uruguay dost solidní, mám slabost pro tyhle exotické Horory. Lepší trojka. (60. hodnocení)

Crazy Lake (2016)

Další výborný, neznámý Slasher, do mé sbírky ! Myslel jsem si, že půjde o jeden z těch low amatérských Hororů, ale Crazy Lake, je natočen fakt dobře. Herecké obsazení, je klasický casting do porna, ale děvčata tu jsou fakt pěkná (dokonce i hrají) a samozřejmě nechybí spousta odhalených prdelek a koz, to prostě k těmto béčkovým Slasherům patří a to já moc rád. Výběr taneční hudby fakt povedený, příběh samozřejmě klišoidní až to bolí, ale s tím jsem počítal, že to nebude scénář vhodný na Oscara. Gore též dost povedený, žádný těžký amatérismus, scéna, kdy zabiják propíchne frajerce krk vidlicí na buřty a zároveň tomu jejímu vytáhne oko, to bylo perfektní, originální a zároveň se jedná o nejlepší brutální scénu, kterou tu můžeme vidět. Nechybělo pár vtipných scén (Na IMDb v sekci Horor/Komedie) a zabiják, co utekl z léčebny byl fakt hovado a s nikým se nesral. Já jsem naprosto spokojený, bavil jsem se. (68. hodnocení, Full HD)

Hmyzáci (2015)

Váu ! Na nic se tu nečeká a už po dvaceti minutách tu začíná jízda jako prase. Scéna, kdy frajerce vyleze obrovská vosa z pusy a roztrhá jí - TOP ! Herecká dvojice je perfektní, hlavně krásná Jessica Cook, na kterou se příjemně dívalo. Triky a efekty jsou výborné, mutantí vosy vypadaly fakt skvěle, rodinná vila, kde si udělají hnízdo, měla dobrou atmosféru, nechyběl humor, Gore poctivý, krve dostatek. Hmyzáckých Hororů moc neznám a tenhle byl kvalitní a zábavný, takže s čistým svědomím tu čtyrku dám. A kravské finále bylo super ! (343. hodnocení, Full HD)

The Girl in the Photographs (2015)

Nakonec příjemný překvápko. Sice jsem se místy nudil, těch zbytečných keců, bylo sem tam, docela dost, ale finále bylo perfektní a dost brutální. Příjemně obsazený, na hlavní postavu se dobře kouká, Kal Penn si svou roli užíval, to bylo vidět a slizká záporácká dvojice byla taky povedená. Sice nic originálního, bez všemožných klišé, ale na jedno zhlédnutí, proč ne. Top scéna - zabití páru v posteli + jediný kozy. (318. hodnocení)

Letní tábor hrůzy (1983)

Klasický 80tkový Slasher, který se do povědomí lidem moc nedostal a ani se nedivím, vždyť v těch letech byl na vrcholu Horor Friday the 13th, kterému Sleepaway Camp nesahá ani po kotníky. Hlavní postava Angely mi lezla spíš svým hraním na nervy, vraždy jsou mimo záběr, nahota chybí. Za zmínku stojí skvělá, dobová atmosféra, scéna s úchylným kuchařem a "šokující" finále. Slabší trojka.

Breeder (2020)

Nesympatická bába, která dělá ve výzkumu (lidé mohou vypadat na 40 i v 80 letech), unáší a dělá pokusy na ženách. Nesympatičtí mi tady přišli ale úplně všichni, až na hlavní ženskou postavu, která celkem ušla (ukáže kozy i bobra), ale všechno a všichni jsou zde tak strašně naivní, až to bolelo. Potěší docela slušné finále, kde dojde i na několik krvavějsích a znepokojivých scén. Čekal jsem drsnější podívanou, ale oukey. (11. hodnocení, 3. komentář)

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Komety, asteroidy - nejrealističtější pohled na konec světa. Dobře natočené, ale klišoidní, až to bolí, klasicky. Atmosféra dobrá.