• Thriller

Bláznivá mise (1982)

Čtvrtý díl You Never Die Twice, je pro mě srdeční záležitostí od dětství. Děda měl tenkrát ještě i jiný díl na kazetě a z něj jsem si pamatoval pouze to, že ke konci jsou autíčka na ovládání, která vybuchují. A hle, nedávno vyšla ke stáhnutí rovnou celá série Aces Go Places ve Full HD, tak jsem neváhal si rovnou pustit první díl a ony ty autíčka jsou tady, nádhera. Sice to není úplně tak dokonalé, jako čtyřka, která byla vážnější, akčnější, vtipnější i kvalitněji natočená v lepším prostředí, ale i tak, super nostalgie tohle vidět, po tolika letech. (1054. hodnocení, Full HD, České znění pro Kabel Plus, firma Vacek)

Deep Dark (2015)

"Umělecký" film o "umělci". Je to strašná blbost, ale dívat se na to dalo. Mluvící, nadržená díra ve zdi, která sem tam vyprdne cosi a lidé pak mají chuť na sex. Finále celkem dobré i nějaká ta brutalitka nakonec. Lepší 2*, věřím, že na tohle jen tak nezapomenu, šukat mluvící díru ve zdi, to se nevidí každý den.

Butchers (2020)

Dvěma párům se pokazí auto uprostřed vidlákova. Narazí na starou benzinku a na chlápky, kteří jim určitě nehodlají pomoct. Klasicky - scénář plný klišé, naivní chování, Gore téměř žádné, vše mimo kameru,  v závěru došlo na nějakou krev, ale nic zapamatovatelného. Holky jsou pěkný, ale totální absence nahoty, kozy žádný. Každopádně, zas tak  úplně  strašný to nebylo, viděl jsem tragičtější, vidlácké Horory, ale určitě to mohlo být o dost lepší. Horší 3*. (17. hodnocení, 3. komentář)

México Bárbaro (2014)

Svůj momentální avatar (edit - mám už jiný =D) už mám několik let a až po nějaké době jsem zjistil, že to má co společného s Mexickým Hororem México Bárbaro. Od té doby ho mám v hledáčku, ale až nedávno jsem poprosil o titulky, které byly vytvořeny rychle a kvalitně a za to velké díky "ol4s3kk". A teď k samotnému filmu. Jedná se o 8 povídek, kde né každá je kvalitní (klasicky) První povídka - mexický novinář - slušný rozjezd - 3*. Druhá povídka - banditi se zlatem - též nebyla špatná, potěšila solidní, erotická, krvavá scéna - 3*. Třetí povídka - frajerka si zapálí cigaretu po mrtvole, dostane nějakou haldu a musí dostat ze sestry krev z vagíny - pěkný obě herečky, creepy finále, ale moc jsem to nepobral - 3*. Čtvrtá povídka - mladý pár si jede užít noc do lesní chaty (odpanění frajerky), která je nakonec znásilněná obludou - 4*. Pátá povídka - mladý chlapec je zabit pro orgány a po té, ještě znásilněný - tahle byla dost krutá - 4*. Šestá povídka - ostrov panenek, ta mě vůbec nezaujala a to jsem od ní čekal nejvíc, protože byla od režiséra brutálního filmu Atroz - 1*. Sedmá povídka - dva bratři, záhadný rituál, poměrně dobré Gore, originální, nebylo špatné - 4*. Osmá povídka - pomsta striptérek, ta byla asi nejvíce brutální, lehce erotická, zábavná, příjemné zakončení - 4*. Ve výsledku tedy průměr, upřímně jsem čekal o hodně více, ale jsem rád, že jsem México Bárbaro po tolika letech konečně viděl a určitě nelituji těch dvou hodin. Snad vyleze ke zhlédnutí časem ještě México Bárbaro II. (43. hodnocení, Full HD).

All I Need (2016)

Takže tu máme další bohatou paničku, která touží po stálém mládí a tak nezbývá nic jiného, než kosit mladé, pěkné holky kvůli čerstvé krvi. Jsou tu dvě dějové linie, kdy jedna z nich je absolutně mimo a je to nuda jako kráva a v té druhé sledujeme dívku, která se snaží dostat z pokoje. Finále padlé na hlavu, ale nejvíce jsem se zasmál, jak se ten zabiják snažil dostat do pokoje asi 5 minut a jakože mu to schválně nešlo, to bylo fakt trapně komediální. Dvě hvězdy za ty dívky v bombarďákách, kdy jedna patří té krásné blondýnce, aúúú. Ale jinak nudný Thriller, Gore žádné, nestojí to za to. (61. hodnocení, Full HD)

Hunted (2020)

Solidní, lesní naháněčka ! Frajerka se jde uvolnit do baru, kde narazí na pohledného típka, ten se ale vzápětí změní v její noční můru. K cizímu do auta prostě nelez ! Líbil se mi ten nápad se zvířaty, hudba tvořila fakt hustou atmosféru, roztržené břicho nebo šíp v uchu jsou povedené brutální scény, ale trochu jsem čekal krvavější finále. Ono, jak se otočilo nahánění, tak to dostalo takový, za mě až "cirkusový" nádech s WTF scénami a vytratilo se téměř všechno, co film celou dobu budoval. Každopádně, i tak se jedná o dost povedený Survival Horor, který se určitě vyplatí vidět. (36. hodnocení, 10. komentář)

Leon (1994)

Připomenuto, ohodnoceno, okomentováno - big rest. Dobrý film, s úžasnou Portman.

Synchronic (2019)

Synchronic, pro mě zatím nejsilnější filmový zážitek, minimálně za poslední dva měsíce. Režisérská dvojice, už mě tenkrát dostala svým malým Hororem Spring a tohle je další fakt silná, silná, silná podívaná. Na hraně pěti hvězd, doporučuji. (322. hodnocení)

Za čárou (2021)

Jasně, Amíci opět zachraňují svět a hlavní nepřítel samozřejmě Rusko. Je to blboučký, naivní a finále až komický, ale já se u filmu bavil, akce byla výborná (top scéna - zabití Viktora), černošské duo bylo tentokrát dost fájn - humor fungoval, nechybělo násilí, roboti super a za ty dvě hoďky, jsem se nestihl nudit. Za mě příjemná akční oddechovka, bez hlušších míst. (289. hodnocení)

Naked Cannibal Campers (2020)

Tři kamarádi jedou rybařit do jakéhosi kempu, kde narazí na prdelaté, ceckaté kanibalky. Už úvod dá jasně najevo, že se jedná o strašně amatérský céčko. Holky ani pěkný moc nejsou, jsou to typické postavy do US porna. O nějakém Gore, se tu nedá vůbec mluvit, natočeno je to celé for fun. Hvězda alespoň za tu nahotu, která tvoří polovinu filmu, druhou jsem chtěl dát za snahu, ale to "akční" finále plné amatérských efektů, bylo ultra trapný a zbytečný, takže nasrat. (3. hodnocení, 2. komentář)