• Pohádka
  • Rodinný

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Jako samostatně stojící komorní melodrama slabší průměr. Jako zbytečně nastavované pokračování legendární básnické série úplně o hovně. Jako nevšedně podaná pocta Josefu Somrovi dejme tomu.

Chyťte vraha (1992) (TV film)

Vzhledem k tomu, že se jedná o film natočený podle skutečných událostí, tak vraha známe od první minuty. Přesto je to docela koukatelný průběh vyšetřování, i když by to nemuselo mít tři hodiny. Brian Dennehy bezchybný.

Bakaláři - Dítě (1976) (epizoda)

Příběh, jakých se jistě nestalo málo, ale naprosto bravurně podanej neselhávající Štěpánkovou a výborným Menšíkem. Jedna z těch věcí, která by klidně snesla dvojnásobnou stopáž.

Bakaláři - Výtah (1983) (epizoda)

"My jsme tam zapomněli dát to víno, skoč pro něj k mámě do výtahu." Nejenom že je to docela obstojnej námět, ale jsou i zřetelné scenáristické berličky, aby to bylo ještě veselejší (zde mám na mysli scénu, jak Zázvorková hodí na zem debrecínku, ať si Veškrnová zobne).

Volný pád (2013)

Od letitého zážitku s My Own Private Idaho po hodně dlouhý době film na dané téma, kterej mě doopravdy dostal.

Zločin z nenávisti (2005)

S tématem homosexuality se podle mě mnohem líp vyrovnává evropská kinematografie, takže tenhle film od začátku nemá úplně jasno, kam směřuje, komu straní a čím chce vlastně být (plačtivá romance/drama o netoleranci/kriminálka), Navíc to má poměrně dlouho slabší děj a všechny zúčastněné matky jsou typově stejně vyzobaný slunečnice, ale naštěstí se neustále oslovujou jménem, jinak bych byl v pasti, která je která. Pak se to rozjede, má to našlapanej závěr a překvapivou pointu, takže ve finále spokojenost.

Opravdová láska (2007) (TV film)

"Jak jsi mě našel?" - "Říkalas, že otec je pohřbenej na Vinohradech, tak to nebylo tak těžký." Přátelé scenáristi, najít konkrétní jméno na vinohradským hřbitově je procházka na tři dny, to jen tak na okraj.

Plivu na váš hrob (2010)

Hodina nudy a pak - nutno přiznat - hodně sofistikovaná a do detailu promakaná pomsta. Jinak ovšem filmařina na bodu nula a sadistická zvrácenost. Už to nikdy nechci vidět.

Labyrint (2014)

Musím předeslat, že moje zkušenost s počítačovejma hrama je zúžena na Prince of Persia cca 20 let zpět :-) Přesto mě tohle bavilo, trochu mi to připomnělo Jumanji. Má to nápad, švih a napětí. A v krátký době můj druhej film z Beneluxu, kde se mi hlavní hrdina z nezajímavýho týpka proměnil ve fanděníhodného sympaťáka.

Šimon a Veronika (1979) (TV film)

Zdena Studenková po maturitě odjíždí na roční kurz angličtiny do Brightonu. Její frajer se zatím v Bratislavě plácá od hovna k hovnu a pak se za ní jede ujistit, že ho miluje (to se za socíku běžně dělo, že máš kočku na západě a jedeš za ní na vejlet). Ona ho miluje, ale odmítá bouchat u pásu ve fabrice, chce bejt zajištěná panička, co se stará o psy a děti. Mládež opovrhuje autoritami a nižším než vysokoškolským vzděláním, hodně se tu chlastá na pracovišti a taky se cituje z Bible. Takovej hodně typickej socialistickej příběh.