Čarodějky ze Salemu (1996)

Z mého hlediska dost nezáživný film, který disponuje kvalitním hereckým obsazením, solidním zpodobněním dobových reálií, dobrou myšlenkou, ba i ten příběh má svůj potenciál, ale nějak to na mě příliš nezapůsobilo. Sice jsem nesnášela ty prolhané kravky a litovala oběti vykonstruovaných procesů, nicméně proti "Kladivu na čarodějnice" to zkrátka nemá grády, nevyvolalo to zdaleka tak silné emoce. Dvě hvězdičky jsou nejspíš zbytečně příkrým hodnocením, vůbec mě však neláká si tenhle film zopakovat a třeba si opravit mínění... 49%

Šokující příběhy (2006) (seriál)

Příliš morbidní... Připadala jsem si při sledování kousků dvou částí dokumentu jako voayeur, jako čumil u vážné automobilové nehody, což vyloženě nesnáším. Ano, někteří lidé mají strašlivá postižení a nelze se tvářit, že neexistují - potřebují kvalifikovanou pomoc, nikoliv fascinované čumily. 31% - čistě za možnost, že si ti všemožně deformovaní ubožáci s tragickými osudy přišli díky natáčení na slušné peníze, že jim to třeba nějak pomohlo.

Melrose Place (1992) (seriál)

Vlivem třeskuté puberty (a tedy zamilovanosti do Luka Perryho:-)) jsem viděla první sérii "Beverly Hills 90210" (zajímavé, mám blbou paměť na čísla, ale tohle se mi vybavilo okamžitě:-)). Ovšem následovník slavného seriálu o bohatých smradech "Melrose Place" mě nikdy neoslovil ani v nejmenším - i to málo spatřených útržků z některých dílů mě nudilo a vyloženě odpuzovalo. 10%

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

V dobách puberty se mi zpočátku tahle westernová přeslazená limonáda docela líbila, ale poměrně brzy mi odporně kladná, dokonalá hrdinka, její odporně kladný, dokonalý amant i protivné dětičky začaly lézt krkem. Těch několik snesitelných (ne až tak kladných) postav se v ději vyskytovalo zoufale sporadicky. Překvapeně koukám, že to seriál dotáhl na 147 dílů, což při obvyklé sestupné kvalitě muselo skončit opravdu sračkovitě. Dříve bych hodnotila přinejmenším 3*, ovšem dnes by mě nikdo nedonutil sledovat cokoliv, kde účinkuje Jane Seymour. 48%

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Zajímavý pořad, zajímavé pokusy a vcelku sympatičtí "moderátoři-experimentátoři", na kterých jde vidět zaujetí, nadšení pro věc. Spousta předváděných pokusů nemá v reálném životě praktické využití, ale občas se dozvíme i něco užitečného - třeba pokud na vás bude někdo střílet, metr pod vodní hladinou budete relativně v bezpečí (jestli na vás nebude použita ráže-dělo:-)). 75%

Srdce v Atlantidě (2001)

Začnu s klady tohoto filmu: snaží se držet předlohy (tedy její první části) a oplývá příjemnou atmosférou dětství v americkém maloměstě 50. let. Sir Anthony Hopkins odvedl (jako vždy) skvělý výkon, moudré věty v jeho podání zněly přirozeně, pravdivě, výpadky vědomí působily přesvědčivě... přesto jsem v závěru postrádala hlubší pohnutí, více emocí. A tenhle film je především o emocích, provázejí diváka celou stopáží, jenže takřka nekolísají, postrádala jsem nějakou gradaci, alespoň chvilkový posun od melancholie k něčemu výraznějšímu. Přirovnala bych to k pohledu na jezero při západu slunce: je to hezký, příjemný pohled, jenže je bezvětří, na hladině se nepohne ani vlnka, nevnímáme energii, nevnímáme dynamiku, jen mírný, stabilní, sladkobolný pocit. Opět váhám, zda hodnotit 3* (což je málo) nebo 4* (což je moc). "Srdce v Atlantidě" zanechalo sympatický dojem, nicméně neuchvátilo mě a naprosto chápu jedince, kteří se u tohoto filmu nudili. Možná to ani lépe natočit nešlo, předloha je taky velmi pomalá. Pro mě je to pěkných, kvalitních, avšak nikterak světoborných 69%.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Na můj vkus příliš infantilní, spíše trapné než vtipné. Mám radši serióznější pořady o různých experimentech (např. "Mythbusters"), ve kterých nechybí humor, ovšem není křečovitý a strkaný pod nos za každou cenu. Asi je "Brainiac" určen pro jinou věkovou skupinu. Čas od času poskytne zajímavý poznatek, ale proč tak dementním způsobem? 25%

Někdo to rád blond (2004)

Ségra asi nikdy nepochopí, jak odlišný máme vkus, jinak by mi na návštěvě nepustila tenhle festival trapnosti. Ne, opravdu, tenhle primitivní druh fekálního humoru zkrátka nemusím (až na řídké výjimky), nemám ráda trapné, hloupé, ponižující situace. Mně sedí například sarkastická vtipnost seriálu "Jistě, pane premiére", já to nerada blond... 33,3%

Medúza (1992) (pořad)

Moderátoři Krajčo a Juchelka byli jen o facku snesitelnější, než příšerně trapná Pergnerka v pořadu konkurenční TV NOVA. Celkově to bylo vkusnější i hravější, ale taky žádná sláva - nemít ráda moderní hudbu, nikdo by mě nedonutil se na tohle dívat. 35%

Eso (1994) (pořad)

Bóže, jak já jsem bytostně nesnášela afektovaného diblíka Pergnerovou... Ale "ESO" byl v mém mládí jediný hudební pořad (ještě "Medúza" vlastně), internet jsem tehdy neměla, tak jsem tu vypatlanou nánu kvůli klipům přetrpěla. Mareš se mi jako moderátor pozdával víc, ovšem nesměl být zrovna soutěžícím v hitparádě (ten člověk skutečně neumí zpívat:-)). 25%