• Krátkometrážní

Zkáza mužů (2000) odpad!

Vydržel jsem sice v kině jako jeden z posledních, ale i přes naději, že by se tam konečně mohlo začít něco i dít, jsem byl nucen opustit sál. Bylo zkrátka fyzicky nemožné tam zůstat.

Ferda Mravenec (1984) (seriál) odpad!

Jako malý jsem po ránu Ferdu nesnášel, děsně jsem se u něj nudil a pokud nikde jinde nic nedávali, byl jsem smutný.

Trio z Belleville (2003)

Vynikající originální animace, atmosférou prostoupený příběh a naprosto dokonalý soundtrack dělají z Tria z Belleville snadno jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob (alespoň v mých měřítkách). Plus film obsahuje doposud nejgeniálnější zachycení číšnické profese.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Tento seriál je jedním z nejlepších anime, se kterými jsem měl zatím tu čest. Odehrává se v budoucnosti tohoto světa, vesmírné cestování je samozřejmostí a půlka sluneční soustavy je osídlena. Animace soubojů je lehce rozevlátého charakteru a je vskutku vynikající, stejně tak jako animace v celém seriálu. Hlavní hrdina je ležérní typ ve stylovém obleku, kterého si oblíbíte hned po první atmosférou nasáklé epizodě. Pár prostředních epizod seriálu je sice trochu slabších, ale fenomenální zakončení to více než vynahrazuje. Co však mě na tomto anime oslovilo zdaleka nejvíce, je soundtrack, který se skládá z bluesových a jazzový songů nejvyšší jakosti.

Michael Clayton (2007)

Zrovna jsem se vracel z akce "vše, co dokážete sníst" v brazilském AMBIENTE stylu a potřeboval jsem něco, co by zabavilo mou hlavu, zatímco mé tělo zápasilo s abnormálním množstvím potravin. Tento faktor (tedy ten, že mi bylo neuvěřitelně zle) nejspíše rozhodl při mém podhodnocení tohoto snímku. Třeba dám filmu v budoucnu druhou šanci.