Aquaman (2018)

Že sa bude väčšina filmu odohrávať vo vode, to sme vedeli. Že to teda bude 140 minútová sračka, presratá klišé scénami a zvratmi, bolo pre mňa prekvapením. Čakal som od Wana nového Iron Mana. Mal voľnú ruku, mohol vytvoriť komixového hrdinu na svoj obraz, a že on má v hlave tých obrazov niekoľko! No on vytvoril bezduchého hromotluka, ktorý nevie čo je, kde je, jak je, prestal to CGI efektmi, zvolil úplne priamočiaru a jednoduchú linku a považuje to za film. Hviezdičky za krásne “lokácie”.

Bumblebee (2018)

Sračkoidná schéma už miliónkrát videného. Ale za toho cute bumblebeeho dávam o hviezdičku viac, než si film zaslúžil.

22. míle (2018)

Nemôžem si pomôcť. Bolo to fajn a od začiatku vlastne človek cítil, že to skončí nejak inak (linkou toho pojednávania). Avšak celý film si vraví, že to tak skončiť nemôže, lebo by to bolo moc kruté na hollywoodske pomery.. no a potom to skončí..

Bohemian Rhapsody (2018)

Hviezdičku dolu za niektoré nezrovnalosti s tým, ako to skutočne bolo. Inak skvele natočený film o bohémskom umelcovi, ktorý prežil svoj život naplno, aktívnejšie ako ľudia v dnešnej dobe, ktorý žijú 2x tak dlho. Myslím, že Rami si ide vo februári po svojho prvého oskara.

V pasti (2018)

Film je to fajn. Ústredný motív, spracovanie, rozuzlenie, postavy - toto všetko je dokonalé. Fakt, úprimne je. Čo však mne ubralo na tej jednej hviezdičke, je reklama. Tento film, som videl reklamovaný snáď na každej filmovej stránke. Trailer na mňa kukal z každého jedného zákutia internetu. Ono je to fajn, koniec koncov - aspoň si ten film zapamätáte. Ja som však človek, ktorý sa ľahko nasere a ak mi niečo začne liezť na nervy, veľmi ťažko sa to mení. Som človek, ktorý doteraz nevidel plno filmov, len preto, lebo mi ich dokola ospevovali ostatní a ja som tým stratil chuť si ho pozrieť. Plno týchto filmov viem z hlášok naspamäť a to som ich ani nevidel. No tento film.. ach.. nie je zlý... fakt nie.. ja dávam dolu hviezdičku za reklamu, ktorá z neho robila film tisícročia a pritom sa jedná len o nadpriemerný film.

Nová generace (2018)

Animovaný “Ja Robot” pokúrovaný s “Big Hero 6”. Skvelý soundtrack, skvelý pes, príjemné animácie - ja som sa fakt bavil. Síce, dej sa odohráva už v “nespočetneveľakrát” videnej kostre, kedy chce jeden robot vyhubiť ľudstvo za pomoci všetkých ostatných robotov, ktorí sú vo všetkých domácnostiach (nie, nepodobá sa to na Ja Robot..), avšak nájde sa jeden robot a jeden človek, ktorí sú jediný odhodlaný tomu zabrániť. Fakt troška vykrádačka, no pekná, príjemná.. :) fakt :)

Krásný únik (2017)

Helen a Donald len hrali samých seba. Príjemná oddychovka, s teošku prestreleným koncom, no i rak stále krásnou myšlienkou.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Láska, čas a smrť.. pekná myšlienka, ústredná spájajúca sa s každou entitou a každým priateľom Howarda, ktorý s ňou prišli do styku. A aj keď to bola čistá práčka na slzy, nedá mi to dať tomu plné hodnotenie. Hviezdičku strhávam za detajl, ktorý sme vedeli už predtým a teda jeho odhalením istý "WOW" efekt zaniká (smrť v nemocnici) a druhú hviezdičku od plného počtu strhávam poslednou scénou a pohľadom na most. Pre mnohých tak dej filmu zahaľuje do istého tajomna, pre mňa však táto nepodstatná scéna prišla, akoby chceli autori vyvolať v každom z nás dojem niečoho, čo sám neviem vysvetliť, lebo ani autori vlastne nevedeli, čo by chceli. Snáď aby sme si nakoniec mysleli, že to hrané divadielko bola pravda? Nech je pravda kdekoľvek, film je jasným príkladom, že ak človek moc tlačí na pílu, môže sa zlomiť. 3*

Přání smrti (2018)

Prekvapivá pointa a rozuzlenie. Príjemný Bruce v kľudnej roli. A ešte príjemnejšia rola Hanka (z Breaking Bad) opäť vo svojom (ako detektív)