Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Najslabšia séria celého seriálu. Namiesto prekvapivých koncov a čistého “mindfucku” v závere nám tvorcovia v dvoch prípadoch (z troch) nechali otvorený koniec, aby uľahodili čo najväčšiemu počtu divákov. Keď to končilo zle (ako každá časť prvých sérií), tie slabšie povahy to nepredýchali a my sme mali slzy v očiach a mokro v trenkách. Bojím sa, že seriál sa bude ďalej uberať týmto smerom, smerom, aby i nenáročnejšieho diváka dokázali potešiť a aby každá časť končila “tak, ako divák chce”. Tým si však znepriatelíte všetkých, ktorí na Black Mirror vzhliadajú ako na dokonalosť starších sérií. Na časť, ktorá nekonči pekne, časť, ktorá rozohrá chorobnú hru s ešte chorobnejším finále. Škoda. No i tak, pre porovnanie s konkurenčnými seriálmi je to stále vysoký nadštandart. Žial, už nie v porovnaní so seriálom samotným.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Nadávajte si na túto časť koľko chcete, no pre mňa to bola jedna z TOP častí piatej série. Ako hudobník, ktorí roky pôsobil v kapele, ktorá ho nebavila si viem predstaviť, čo je to robiť hudbu na takek obrovskej úrovni. A rastom slávy značne rastie i chuť nenávisti. K Ashley Too sa nebudem vyjadrovať, ako tu už niekto predomnou poznamenal - je to hlúposť vytvoriť bábiku s plnehodnotnou mysľou jedinca a jej obmedzenie odstrániť obyčajným “delete”, no nápad to bol chválihodný. V porovnaní s inými seriálmi skvelý, v porovnaní s kvalitou, s akou sme u Black Mirror zvyknutý, tak slabší. Celkovo touto sériou Black Mirror spadol. No Miley Cyrus sa na túto rolu hodila a od spoločného tracku s Borgorom sa mi páči čím ďalej, tým viac!

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

... a to tie dve hviezdičky dávam za herecký výkon hlavného predstaviteľa... no roztočiť takýto kolotoč a ukončiť ho na štýl "inception" (koniec si každý vyberte) je neskutočná hovadina, najmä ak nám nedali možnosti na výber.. skončiť to mohlo akokoľvek... ďakujeme teda, že to nakoniec neskončilo vôbec nijako

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Slabší diel, no stále vysoký nadpriemer oproti konkurencií. Black Mirror však staršími dielmi nastavil latku hrozne vysoko a teraz nám i tie slabšie, no stále skvelé diely budú pripadať veľmi slabé. Nenechajte sa ovplyvniť hodnotením.

Černobyl (2019) (seriál)

Odkladal som to a váhal som, či sa vôbec do toho pustiť. Všetky časti stiahnuté vo Full HD, príspevok za príspevkom o tom, aký je ten seriál skvelý a ja som len ohŕňal nos. V prvom rade - seriál je skvelý. Brilantne napísaný, brilantne zahraný. Z môjho pohľadu tam sledujeme i celkom zbytočné a k filmu nepodstatné osudy obyvateľov (vrah psov, hasič), avšak podčiarkujú mizériu danej katastrofy. V druhom rade - vyzdvihujem atmosféru. Ten farebný efekt na kameru, tá doba. Rád by som si tú dobu vyskúšal. Nie z hľadiska havárie, z hľadiska štýlu. A v treťom rade - doba. Celý seriál sa odohráva od výbuchu štvrtého reaktoru až po súdny proces s bandou okolo Ďatľova. Dokonalo a detajlne spracované emócie a pocity reálnych vyšetrujúcich, pohybujúcich sa priamo v troskách reaktoru. A finálna časť a jej súdny proces je pre mňa jeden z najlepších monológov, čo som videl za posledné roky!

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Ja som sa na tejto uletenej a perverznej blbosti hrozne bavil. Film, pri ktorom som si zamiloval Robové preháňanie.

Avengers: Endgame (2019)

Nebolo to na 5 hviezdičiek. Ale je to zakončenie viac ako 20 rokov MCU a zaslúži si to uznanie vo forme plného počtu bodov.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Takto má vyzerať skvelý animák. Príbeh a zápletka trošku predvídateľné, no v konečnom dôsledku som sa neskutočne a ohromne bavil. Skvelo napísané postavy, skvelá animácia (!!!), skvelá hudba, neokukané fóry a príjemné spojenie “pavúčikov” z viacerých alternatívnych svetov. Neskutočne vtipná a parádna jazda! Jeden z TOP animákov posledných rokov čo som videl.

Roma (2018)

Tu pôjdem s hodnotením proti väčšine, no mne prišiel film zbytočne zdĺhavý. Pozeral som ho asi na 3x, čo som v prvých dvoch prípadoch zaspával a stopážou som nepokoril ani tretinu filmu. Zbytol som dal na jeden krát, pretože som ten film už chcel dopozerať a nájsť tam to, čo tam vidia všetci. Nenašiel som. Smutný film, skvelá kamera, presvedčivé výkony, ale ten neustály čiernobiely efekt vo mne nevyvolával rovnaké pocity ako Schindlerov Zoznam. Tento film sa odohrával vo farbách (príroda, požiar) zatiaľ čo Schindlerov zoznam bol “čiernobiely” práve kvôli dobe a prostrediu. Nasledujúcim tvrdemím si pohnevám mnohých, tak prepáčte, no - film je tak úspešný len kvôli jeho režisérovi, ktorý všetko čo natočí, musí byť dokonalé. Natočiť ho neznámy režisér, tí istý ľudia, čo ho teraz vychvaľujú by si ťukali na čelo nad tou hlúposťou. Neurazte sa, no film nie je zlý - no nie je ani hodný toho chválospevu okolo neho. Toť vsio. Inak skvelá kamera a príbeh pekný. Len hviezdička dolu za ten zbytočný overhype naokolo.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Táto rozprávka si ma získala na plné hodnotenie po tom, čo začal strážca kameňov rapovať. Neskutočne som sa bavil.