Robin Williams: Mysl na dlani (2018)

Začiatok filmu na naše pomery pomalší. Robin začínal ako stand-up komik, čo je štýl živelného humoru aký slovenskí "komici" nerobia. Takže som sa prvú hodinu pozeral na skackajúceho mladého Robina a vravel som si, prečo ho to preslávilo. Lenže jak som dokument ďalej pozeral a počúval, uvedomoval som si, že to bol človek nabitý energiou, ktorí dobíjal ostatných, bol im priateľom i úsmevom a sám bol osamelý. Príjemný dokument o ďalšom živote, ktorý vyhasol skôr, ako mal.

Slavné dny (2010) (pořad)

Nápad a celkovo seriál cením už len za zhrnutie tých najpodstatnejších míľnikov a udalostí, ktoré formovali našu históriu. Stopáž je primeraná, i keď mám radšej dokumenty do hĺbky, avšak vďaka rôznorodosti dokumentov a stručnému podaniu faktov nemám hlavu zasieranú zvytočnosťami, ale len najpodstatnejšími faktami o konkrétnej udalosti. Príjemné, stručné a informatívne. No na 5* mi tam chýba viac omáčok okolo :)

Zrodila se hvězda (2018)

Čakal som od toho väčší zážitok. 83% na csfd hraničí s filmom, ktorý ponúkne viac než len stokrát videné klišé, speváčku ktorá vie hrať a herca, ktorý trochu spievať. Filmy okolo percent takéhoto hodnotenia disponujú legendárnymi scénami, legendárnym nápadom.. toto je už niekoľko krát videná romantika obalená do nového trojobalu (gaga/cooper/cooper), snažiaca sa nás presvedčiť, že je to niečo nové.. hudba ok, výkony ok, avšak originalita na bode mrazu... stred

Venom (2018)

Bavil som sa.. súhlasím s názorom, že ten film je vlastne akoby "predfilm" k niečomu veľkému, takže snáď sa vidíme i neskôr. Vďaka Tom Hardym je to taký čierny Deadpool, dosť vtipné, avšak pointa každého hollywoodskeho bijáku ostáva vopred jasná. Kým iné superhrdinovské filmy útočia v prvej časti na "novú silu" a predstavujú hlavne superschopnosti, v tomto filme je to už v prvom diely dosť následné rozoberanie psychiky a útrap hlavného predstaviteľa. To mi tak trochu vadilo. V Iron Manovi sme sa tohto dočkali až v treťom diely, takže na 5* by to u mňa bolo bez tých sračiek o jeho vzťahu, zdraví, atď. Ale ako štart tohto superhrdinu a Toma Hardyho v Marvel svete príjemné prekvapenie. A cameo Stana Leeho po jeho nedávnej smrti veľmi pekné. Až priam dojemné :) 4* P.S. - Ďakujem za zamietnutie zaujímavosti, pre Vás je možno "nepatřičná", no ja si myslím, že je zaujímavá, tak ju pridávam sem - "Vo filme sa v čase 1:07:15 objaví slávny "Wilhelm Scream", zvukový efekt smrteľného výkriku, vznikol v snímke Distant Drums z roku 1951 a ktorý bol od svojho počiatku až do roku 2018 použitý vo viac ako 389 filmoch a seriáloch." :)

Medvěd Brigsby (2017)

Nemôžem si pomôcť, ale pointa tohto filmu bola možno silnejšia, ako si mnohí uvedomujú. Zaradenie sa do života bez dospievania už rovno ako dospelí jedinec môže dopadnúť i takto. Nápad skvelý, herecké obsadenie príjemné. Ja som sa fakt bavil.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Jéžíííš, to bola blbina... zasmial som sa len raz.. klasická sračka z USA, ktorá má pri záverečnej tancovačke navodiť ako si sa dokonale celý film bavil. Ale pre najmenších asi dostačujúca hovadina.

Ant-Man a Wasp (2018)

Nemôžem si pomôcť, ja som sa bavil na plný počet..

Mrakodrap (2018)

Blbina prečačkaná CGI efektmi, klišé a nereálnymi scénami/zvratmi. Mám rád Dwayna, no toto bol krok vedľa. Presne som vedel čo príde a vždy krď to prišlo, znižoval som hodnotenie. Odpad som ale už nechcel dať. Tak aspoň 1*

Krotitelé duchů (2016)

Taká hovadinka.. zhliadnutie nebolí, no človek nebude cítiť potrebu a chuť sa na to pozrieť znovu.

Láska na kari (2014)

... a ja som sa pritom napchával Viedenskými párkami... pfe.. hanba mi..