Smrtonosná past 4.0 (2007)

Kvalitná blbina. Len mi je čudné, dokedy tie akčné filmy (kde jeden týpek, na ktorom visí osud celého mesta všetko prežije, zachráni [väčšinou) svojho rodinného príslušníka a nakonci [a pár krát priebehu filmu] utrúsi hlášku) budete stále žrať. Však je to všetko o tom istom. Nereálnom, prehnanom a super-americkom.

Vzestup a pád El Chapa (2016) (TV film)

Začína to tak chaoticky, že som mal problém vydržať do časti, kde už začnem chápať súvislostiam. Dokument to nie je zlý, avšak moc sa nesústredí na chapovu taktiku a vysvetľovanie jeho činov. Skôr nás len chce zaujať rôznymi zábermi z miest činov a ukazuje nám odvrátenú stranu tohto biznisu. Aj to však nie dôkladne. Dozvieme sa len, že vďaka tunelom bol El Chapo vyhlásený za kráľa drog v mexiku. Aha. A vlastne ešte to, že nevedel písať a čítať, no i tak v base posielal listy, čiže. Dokument sa snaží zaujať El Chapovým životom, no prišlo mi, ako by o ňom vedeli príliš málo.

Zilionáři (2016)

Hviezdičku za krásnu Kristen.. Inak ten Zach je aj bez toho účesu trápny a priblblý.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Film v ktorom vezmete to najhoršie - vojnu, čiže plno nevinných obetí a natočíte z tohto prostredia pravý opak - jedného hlupáčika, čo sa zbrani nechce dotknúť, ale pritom je vojakom viac ako hocikto iný - táto kombinácia nemôže fungovať. A to je dobre, no na druhú stranu zle. Tento príbeh bol automaticky skvelým filmom, ešte film ani nebol, ale - treba tento film tak vyzdvihovať, keď celé, čo tomu filmu dominuje, je príbeh? Celé je to také zamotané, ale príjemné hodnotenie dávam preto, lebo Garfield má pre mňa most punchable face a nevadil mi v tomto filme. A už len tento fakt sám o sebe si zaslúži uvažovanie nad vysokým hodnotením.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Páči sa mi ako amerika vždy vykreslí ten príbeh vlastne o jednom hrdinovi, ktorý všetkých zachránil... no bohvie, ako to vlastne v skutočnosti bolo. Na konci, keď ukazovali fotky postáv, ktoré tam hrali Wahlberg a Russell, tak sa vôbec nepodobali, tak neviem či šlo filmu len o pravdivostné spracovanie, alebo mediálny ťah, ktorému pomáhali známe mená (a tým pádom bude aj príbeh trošku prikreslený). P.S - scéna obetavého žeriavnika pre mňa totálna zbytočnosť (inými slovami neverím, že sa tam niekto obetoval, kvôli záchrane iných... toto ľudia nerobia, max. tak zomrel nehodou a jeho smrť pripísali zásluhe obety voči ostatným)... a takto hanobiť mŕtveho kvôli mediálnemu ťahu, no len nech ich boh ochraňuje, že sa mýlim..

3 dny na zabití (2014)

To bola tak neskutočne tuctová a klišé prolezlá hovadina, že sa mi na ňu nechce ani míňať viac slov.

Objevování vesmíru (2013) (seriál)

Príjemné prekvapenie. Jednoduchý a zrozumiteľný dokument, ktorý akékoľvek číslo a údaj pre predstavu diváka prenáša na "príklad zo života" - ako ďaleko je mesiac od zeme, koľko by trvalo cestovanie rýchlosťou svetla na pluto a pod. Takže človek si tie obrovské údaje vie aj predstaviť. Animácie pekné, spracovanie pôsobivé.

Kapitán Phillips (2013)

Malo to svoje muchy a ako každý americký film to bola vlastne jedna a veľká reklama na ameriku (v niektorých filmoch sa jedná o "šťastnú" ameriku, v iných o "dokonalú", no a v tomto to bola "úžasne bezpečná a ochotná spraviť všetko pre záchranu jedného svojho obyvateľa" amerika). Čo je vlastne vtipné, koľko úsilia, ľudí a prostriedkov vedia američania vynaložiť na jedného svojho kapitána, zatiaľ čo také Slovensko ani nevyšle sanitku, lebo doktori, sestričky a aj pacienti štrajkujú. Ak si tak spomínam, ešte nikdy som nedal 5* (okrem letu 93) za film, rekonštrujúci nejakú skutočnú udalosť a nechcel som ten plný počet dať ani v tomto prípade, no posledných niekoľko minúť (posledný Hanksov herecký výstup) ma odrovnal. Bolo to to najlepšie spracovanie citov, emócií a vcítenia sa do postavy a situácie čo som v posledných rokoch videl. Týmto sa pán Hanks u mňa vyšplhal veľmi vysoko. Inak film plynie strašne pomaly a trošku môj osobný názor je, že príbeh nestál za zfilmovanie. Ak však pridáte pomalú hudbu, kameru, vrazíte do toho peniaze, ono by rovnako dramaticky vyzeral aj môj včerajší nákup v lídli. Hold, je to o umení.. bravo, kapitán Hanks.

Jump street 21 (2012)

Zozačiatku slabšie, tuctové a koncom sa to nijak nemení. Avšak príjemné herecké obsadenie a pár živých hlášok.

Beatles: Perná léta (2016)

Prišlo mi to chaotickejšie a také málo faktové, ako napr. porovnám dokument Foo Fighters. Tu povedali, že šli tam a tam na koncert, bolo tam toľko a toľko ľudí, ukázali pol pesničky a šli ďalej. No vo Foo Fighters sa k tomu pekne dopracovali, prečo, ako s kým čo - ten dokument bol prehľadnejší, živelnejší a tým viac zaujímavejší. Beatles je pojem avšak tento dokument je skôr len reklama na úspech a nie moc dokument.