Muž z oceli (2013)

Čo ja viem... príde mi to ako taká blbina, ktorú musíme povinne všetci milovať, lebo superman je pojem. Ale ja im to nežeriem. Všetko je to o tom istom - každí hrdina príde, zachráni svet a na konci brutálny happy end. Milión krát videné a ešte milión krát to vidieť budeme, ale zakaždým budú ľudia tlieskať, akoby sa jednalo o niečo revolučné a nové. Wow! Neviem si pomôcť, proste..

Bohové Egypta (2016)

Na môj vkus moc rodinné, miestami prehnané a počítačové efekty na rok 2016 dosť amatérske. Inak fajn.

Pixely (2015)

Hodnotenie tohto filmu je dosť nízke, musím sa však priznať, že som milo prekvapený. Sandlera mám rád a viem o jeho vzťahu, teda o vzťahu ostatných, voči nemu. A áno, aj tento film oplýval plno sendlerovskými trapárňami, avšak - dalo sa to vydržať. Vlastne - nie len že dalo, ja som sa celkom bavil. Pocta Pac-manovi, Donkey Kongovi, Spaceships a mnoho ďalším hrám v príjemnej (a miestami i vtipnej) komédií. Svižné tempo, vtipné situácie, šťastný koniec a úžasná Serena (hovorte si čo chcete, ale chcel by som sa s ňou zavrieť aspoň na hodinku do jednej miestnosti) robí z tohto filmu príjemnú, rodinnú a pohodovú vec. Dvíham hodnotenie o hviezdičku vyššie z príjemného prekvapenia a z nepochopenia takých nízkych hodnotení. Ak trpíte sandlerofóbiou, možno by ste sa mali prestať pozerať na jeho filmy, lebo nehodnotíte objektívne.

Příchozí (2016)

Soundtrack bolo asi to prvé, čo ma zaujalo, nakoľko hudba začínala s dlhým a prázdnym záberom (čiernou obrazovkou) a ja som sa už pohodlne usalašil v posteli s vychutnaním si onoho zážitku. Aby som sa priznal, čakal som viac, ale i tak som nadmieru spokojný. Vadilo mi prelínanie rodinnej linky hlavnej protagonistky až do konca filmu, kým to nezačalo do seba zapadať a ja som sa začal rozpamätávať na všetky, mnou preachkané a preignorované scény, aby som si naplno vychutnal i - dovtedy pre mňa - nie moc podstatný príbeh filmu. Snáď sa pri druhom zhliadnutí (ako píše pomo) budem viac vžiť do týchto scén, nakoľko už mi bude známa pointa a ich miesto vo filme. Ale inak, zatiaľ jasný favorit na tohtoročné predávanie cien.

Za každou cenu (2016)

Nemôžem si pomôcť, ale 3* som dal len kvôli tomu, aby som moc nešiel proti názoru ostatných, inak by som váhal medzi 1 a 2*. Ak by sa tento film hral na silný príbeh vzťahu dvoch bratov, vyzeral by inak a bol by lepší. Ak by sa tento film hral na situáciu buranov a klobúkoidných texasanov, bol by lepší. Ak by sa tento film hral na problémy bánk, okrádania, splátok a úrokov, bol by lepší. Ak by sa tento film hral na odchod starého rangera a strata mladšieho "zverenca", bol by lepší. Problémom tohto snímku je však, že sa hrá na všetko a pritom ani jednu tému nezvláda bravúrne zakončiť. A ten koniec, ktorý vlastne akoby nedal odpoveď na nič (a - čo je čudné - nenechal ani nejaký otvorený koniec) - to je úplne zle. Film za najlepší film isto oskara nevyhrá a neviem, či by si zaslúžil i oskara za hlavnú rolu, hoc mám Jeffa naozaj rád. Uvidíme.

Equalizer (2014)

Ježíš márija, to bola taká blbina, že som mal normálne problém vydržať dokonca... a nepomohol tomu ani Danzel Wahington a ani ruský Kevin Spacey..

Týpci a zbraně (2016)

Nič moc.. dvaja mladíci, ktorí vidinou rýchleho zbohatnutia porušili pár zákonov, popri ktorých boli zhúlení. Prečo by som mal tlieskať filmu podľa skutočnej udalosti ľudí, ktorí podnikali so zbraňami a tým pomáhali vojne? A je jedno či dobrým, zlým, američanom, deťom, vojakom, alebo ďalším obchodníkom - proste robili vojnu vojnou? A ešte o tom natočte film, akoby to boli hrdinovia. Bradleyho postava moc nevýrazná, aby stála za povšimnutie, Teller aj Hill sú (aby som bol úprimný) nudní a celý film pôsobia, že vlastne nevedia, čo robia. Jediné, čo som si užil boli scény s Anou, lebo má neskutočné, ale naozaj že neskutočné oči! Také lepšie 3* za prostredie a tempo filmu, ktoré ma nenudilo a film odsýpal pekne rýchlo.

Zúčtování (2016)

Mám rád ťažký príbeh, ktorý je ťažko podaný... toto mi skôr prišlo ako ľahký príbeh, podaný čo najťažšie, aby zmiatol diváka a pritom pointa je vlastne úplne jednoduchá. Na jednu stranu to má môj obdiv, nakoľko som tomu pochopil až fakt pri záverečných scénach (sledovanie kamier v dome na monitoroch), no na druhú stranu mi to prišlo strašne zbytočné. Film, ktorý sa hrá na superfilm a pritom jeho pointa nie je až tak super. Ale stále veľmi, veľmi príjemné prekvapenie. A na Annu sa proste stále dobre pozerá. 4*

Inferno (2016)

Nakoľko film končí inak ako kniha veľmi podstatnými detajlami, tak ho hodnotím akoby s knihou ani nesúvisel - No ty krávo! Strašne mi ten film pripomína jednu knihu od D. Browna, až na pár detajlov, takže čistá vykrádačka. Felicity Jones je ale chutnučká, tak aspoň nejakú tú hviezdičku si to zaslúži. Inak tou podstatnou zmenou konca sa zo skvelej knihy stal sračkoidný film.