SOS (2004) (pořad)

Nápad, čo spojil pár ľudí v obraz modernej zábavy. Novodobý "Kraus a Marcin" ;) až na pár drhnutí seriál oplýva nezabudnuteľnými scénami..

Život (2017)

Nefunguje áčkový film s áčkovými hercami a béčkovým nápadom s béčkovým scenárom. Ono to potom vyzerá ako toto. Nápad fajn, trošku utopený vo zvučných menách, priestor na hranie a scenár nič moc. Vzťah k hercom nijaký, ich umieranie ma nejako nesralo, novopečený ocko za obetovanie sa pre celý tím, to je také klišé asi ako bozk v daždi, v skratke - dalo sa z toho vyťažiť viac. Skôr by som zväčšil posádku a viac sa pohral s ústredným nápadom filmu. Inak celkom veľké prekvapenie, najmä koncom, pri ktorom som si hovoril "ako by bolo fajn, keby to tak skončí". A ono to tak fakt končí!

Miluj souseda svého (2014)

Nemôžem si pomôcť, ale idem s hviezdičkou vyššie akoby som mal. Príbeh bol od začiatku jasný, mnohokrát videní, ale spracovanie a hlavne prítomnosť zatrpknútého Billa Murrayho, ktorému rola sadla bolo eňo-ňuňo. Príjemná, uvoľnená, rodinná pohoda. Takto by sa mali točiť filmy na nedeľné a upršané odpoludnie na jeseň (videné v júni).

Konkurenti (1992)

Scenáristický orgazmus.. inak citelnosť divadelnej predlohy je na môj vkus až príliš veľká..

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nezaujímavý, nenápaditý, sračkoidný a americký "hit" dnešnej doby. Ľudia na to chodia z povinnosti, avšak film ktorému chýba tak mnoho do tohto titulu si nezaslúži také haló. Od logických, cez scenáristické, nezmyselné až po absurdné scény. Ale veď Superman proti Batmanovi, tak im to musíme žrať, nie? P.S - videl som trojhodinovú verziu a nenadabovaných scén (ktoré neboli v tej 151 minútovej) tam bolo toľko, že keby pozerám len tú verziu, asi idem ešte na nižšie hodnotenie.

Pod rouškou noci (2016)

Solídna 3. Ben Cucflek nuda jak vždy, na Zoe sa skvele pozerá. Len na môj vkus film moc tlačil na nejaké rozuzlenie a dokončenie každého načatého príbehu a spojenie ich do jedného obrovského, fantastického celku. Takže to bolo všetko v kope len nepravdepodobný guláš..

Dívka ve vlaku (2016)

Zatiaľ nebudem hodnotiť. Film som v polovici vypol, lebo ma nezaujal dej, postavy a celkovo som to vlastne ani nevnímal. Absolútne nezáživné a zatiaľ zbytočné. Neskôr sa k tomu možno vrátim.

Druhá míza (2015)

Al Pačino dosiahol to, čo už dávno žiadny herec - ja som mu z jeho výkonu uveril, že kedysi bol skvelý, rockový spevák a že jeho nosom preletelo neskutočne kilov bieleho prášku. Buď s tým má skúsenosti, alebo je fakt tak skvelý herec... každopádne, nech to je ako je - rola mu sadla ako riť na šerbel. Avšak ostatné, to už.. sme tu videli... takže len taký trošku lepší priemer.

Assassin’s Creed (2016)

Čakal som, že to bude trošku viac podľa predlohy hry. Avšak už len fakt, že animus je niečo úplne iné ako v hre je celé zle. Načo to robia? Robia niečo podľa predlohy, avšak predlohy sa vôbec nedržia. Sa aj čudujem ubisofťákom, že to dovolili. Čo už.. Fassbender je herec na baterky, Cotillard tu nič nehrala. Celé to bolo vlastne len o záberoch z dronov, letiacich nad starým Španielskom. Škoda toho utopeného nápadu. Ešte šťastie, že hry ako The Last of Us, alebo Uncharted nemajú filmové spracovanie. Tam by som sa asi aj nahneval z nejakých nedodržaných detajlov.