X. - Smazáno ze systému (2018)

S filmom som mal niekoľko problémov. Ten prvý bol nechutne pomaly sa odvíjajúci dej. Áno, takmer všetci to pokladajú za výhodu, ja však nie. Na môj vkus to bolo až brutálne pomalé a nezáživné. Ďaľším problémom boli neosobné postavy, ku ktorým som v priebehu celého filmu nepociťoval žiadne emócie, či už dobré, alebo zlé. A posledným bodom bol koniec, hlboko klesajúci pod úroveň, ktorá sa tým pomalým tempom vytvárala. Akoby ten film vlastne nijak neskončil. Ale nebuďme len pri kritike - film má svoje ojedinelé čaro, skvelá hudobná zložka, prestrihy s otočenou kamerou sú taktiež skvelým nápadom. Herecké obsadenie slušné, aj keď mi tam vadila retardovanosť hlavnej hrdinky. To jej pomalé a nelogické správanie som nežral od prvých minút a musím uznať, že čím ďalej, tým viac mi tým správaním liezla na nervy. Avšak naši južní susedia natočili fakt dobrý film, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani CGIčkami presratý hollywood. Možno si dať viac záležať na scenári a celkovému hlbšiemu prepojeniu postáv (a samozrejme finále) a film by bol úplne o inom. Takto je to priemerná dráma na jedno pozretie. Neuškodí, no nemám z filmu pocit, že by som si ho chcel pozrieť ešte raz.

Orange Is the New Black - Slepice (2013) (epizoda)

Paranoický príbeh, ktorý ale nijak nekončí a nemá nijaké rozuzlenie.. Skvelý námet, avšak nedotiahnutý záver.

Mimi šéf (2017)

Na to, ako dlho som tento animák odkladal ma celkom prekvapil. Čakal som neskutočnú sračku pre najmenších (podľa názvu a nápadu), ono to však bola celkom prdel. Jasné, nevyrovná sa to tým animákom s veľkým A, avšak je to blbina na jedno pozretie, ktorá neublíži. Takže o hviezdičku naviac len kvóli tomu.

Vražda na jachtě (2019)

Bola to taká klasická sendlerovská blbosť, ale celkom bavilo. Humor suchý, dej na štýl detektívok za čias hercula - ale nebolo to až také zlé. Solídna dvoječka.

Útok z hlubin (2018)

Amerikanizácia vo filme dosiahla novú úroveň. Na ich vlajky, ktoré je vidno v priebehu celého filmu som si už tak nejak zvykol. Na potlesk v operačných centrách, keď sa im podarí vyvrátiť katastrofu tiež. Na to, akí sú vlastne Američania milostiví, všetkým pomáhajú, sú neporaziteľní a vyhrajú vždy i keď sú o krok za nepriateľom - to je samozrejmosť. No tento snímok priniesol novú čiarku na nástenke amerikanizácie. Samozrejme, všetky vyššie spomenuté body sa nachádzajú i v tomto filme, no v tomto snímku pribudol i jeden nový. Oni totižto už nepotrebujú z rúk teroristov zachraňovať svojho prezidenta. Ó, nie. Oni tento krát zachraňujú ruského prezidenta. A čo je najzaujímavejšie - zachraňujú ho z rúk rusov. Američania sú v tomto snímku tak úžasní, že potopia túžbu po moci a zabránia korupcií iného štátu. Ó, áno! Amerikanizmus v tomto filme je tak silný, jak jak vývar po opici! Gratulujem a nie - ďakujem, už viac nie. Radšej jed.

Mistr (2012)

Film, ktorý sa hrá na takú psychologickú drámu, že sa sám stáva diagnózou.

Rande u přepážky (2011)

Pre Boha, to bola taká blbina, ktorá snáď vo svete nemá obdobu. Toľko rozuzlení a zmeny deja a to všetko úplne trápnym spôsobom, až sa to miestami nedalo vydržať. Film, čo sa hrá na komediálnu zlodejinu a pritom je to len trápna kravina. Fakt, nechápem, ako mohli herci na to po prečítaní scenára kývnuť. Ja som sa ani raz nezasmial. Hviezdičku, za tie dve pekné baby.

Stranger Things (2016) (seriál)

Seriál, čo mal skončiť po prvej sérií. Druhá ho už len natiahla a tretia zabila. Škoda toho zničeného potenciálu.