Narcos (2015) (seriál)

... tvorba podľa skutočných udalostí sa vždy ťažko hodnotí. Už len z dôvodu, že nikdy vo filme nie je všetko pravda. Isté udalosti sú dokreslené, pomenené, alebo časovo posunuté k dosiahnutiu "wow" efektu. No tento film stavia na dostatku reálneho podkladu, ako to vyzeralo v Kolumbií. Je to niečo, pri čom neveriacky krútite hlavou nad krutosťou tej doby, nad zaslepenosťou verejnosti a nad tým, čo všetko môže dosiahnuť človek, keď má peniaze.

TY (2018) (seriál)

Videl som pár častí, lebo to pozerá moja polovička, lenže keď som sa na to pozrel kedykoľvek, presne som vedel ktorá postava s kým spala, v akom je s ním vzťahu. Takže keď je celý seriál takýto predvídateľný, tak je horší, než si myslím.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Hodnotiť film plným hodnotením len kvôli tomu, že je to Tarantino, je hlúposť. Hodnotiť film dobrým hodnotením len za prítomnosti pár zvučných mien je snáď ešte väčšia hlúposť. Tak kvôli čomu by som mal tomuto filmu dať dobré hodnotenie? Pár minút po dopozeraní a ja na túto otázku neviem odpovedať. Áno, Leo a Brad robia čo sa dá a ide im to skvele, no ako raz povedal jeden polský herec, ktorého meno ma nenapadne - Niet dobrého herca v špatnom filme. Film buduje niečo, čo sa okrajovo drží skutočnosti, avšak v mnohom si vymýšľa a to je to, čo ho u mňa zráža na kolená. Tešil som sa na kus Mansonovej histórie a nakoniec som dostal len jeho postavu úplne odlišnú od skutočnosti. Pán Tarantino si vypožičal postavu, no už nie jej minulosť a to je niečo, čo neodpustím žiadnemu režisérovi. A ani bravúrne a klasicky Tarantínovské finále tento snímok nezachraňuje. Možno, ak si to pozriem ešte niekoľko krát, tak zmením názor, no zatiaľ si to znovu pozrieť neplánujem. A tá zbytočná scéna na ranči, ktorá trvala asi rok...??... Nie, toto je krok vedľa, drahý Quentin. Prepáč, no mňa si týmto nedostal.

Ruská panenka (2019) (seriál)

"Na hromnice o den více" v novom šate, s vtipnejším, vulgárnejším a hlavne moderným spracovaním s mojou obľúbenou Natashou, alias Nicky z OITNB. Štart fajn, nič extra, ale oči z toho nepália. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

So seriálom mám hneď niekoľko problémov. Je skvelý, to áno. Úžasne napísané a zahrané postavy, od každého kúsok (černoška, transka, cvok, ruska, feťák, atď.), nápad s flashbackmi je taktiež úžasný - avšak... ach, ako to len napísať? Seriál začne skvele, o tom žiadna. Lenže som ho dopozeral viacmenej len z povinnosti. Posledné dve série ma vôbec, ale vôbec nebavili. Seriál mal skončiť vzburou a smrťou tej večne otravnej Taystee, ktorá mi - prisahám - tou jej “Justice for Pussey” liezla tak na nervy, že som si jej dialógy vo väčšine pretáčal. A potom, čo už mala všetky body odsúhlasené a stále sa ohadzovala tou spravodlivosťou - vtedy som myslel, že to už nevydržím! Takže jej pokus o samovraždu som privítal s veľkou radosťou, avšak - morálne úspešnú postavu scenáristi nemôžu zabiť. Teda, nie ďalšiu. A to ma prenáša k môjmu druhému bodu - tá večne blbá chuť scenáristov dať väčšinovému publiku to, čo chcú - čiže dobrí prežijú a lotri budú potrestaní. Áno, žiť tak v rozprávke, alebo v Bratislave, spravodlivosť si nájde svoje miesto. Avšak vo vezení nie je žiadna spravodlivosť. A tým sa dostávame k poslednému bodu - ten happy end. Ako nám ukázali sladký happy život každej s postáv, ktorá či už ostala vo vezení, alebo bola na slobode. Och, tá gýčovosť!! Ale aspoň príjemné pripomenutie všetkých hlavných postáv. Najlepšie postavy - Nicky, Frieda, Big Boo, Dogget, najlepšia charakterná zmena - Daya, Red. UPDATE: S odstupom času cítim, že sa seriál nedá nemilovať. Tie postavy sú skvelo napísané a i keď v mnohom pôsobia hrozne gýčovo, nejde ich nemať rád. Či už Red, alebo Nicky. Zlyhanie a úspechy ľudí, ktorí pykajú za svoje staré činy. Ich náprava a polepšenie. S odstupom času sa chcem do seriálu pustiť znova. Ani neviem prečo, kus vyššie som bol trochu kritický. No, chcem.

Znovu ve hře (2018)

Jediné, čo bolo na tomto filme fajn, bola Vanessa s vyžehlenými vlasmi... a JLo, ktorá aj napriek 50tke vyzerá lepšie, ako moja ctená polovička, momentálne sa válajúca na gauči. Inak je to jednoduchý film, pre jednoduchých ľudí, absolútne predvídateľný a v mnohých miestach nereálne blbý. Patrí presne k filmom, ktorý sa páči hlúpym ľuďom. Nikto nad IQ 90 takéto filmy nemôže mať rád.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Ťažko sa hodnotí film, ktorý je reboot série a s pôvodnou myšlienkou toho veľa nezdieľa. Skúsim ho teda hodnotiť ako samostatný film, bez odkazu na predošlé. Nie je to zlé. Áno, je to predvídateľné, ploché, miestami nudné a snaží sa to tlačiť na pílu tam, kde si to myslí, že by malo. Avšak bezúspešne. Je to opäť (ako každý druhý film) CGI reklama na momentálnu dobu, snažiaca sa len efektmi a zvukovou zložkou uchvátiť diváka. Nehovorím, že sa to tomuto filmu nedarí, no nestačí to. Rozumiem, že ten film nemôže byť kopírka predošlých dielov, avšak mala by si z nich zobrať ponaučenie a zatlačiť na to, čo na predchodzích filmoch zaberalo. Skvelé herecké obsadenie, skvelý scenár, príbeh... tu? Chris mi až prehnane pripomína Lebowského verziu Thora z posledných Avengers a Valkýra mi príde ešte neostrielané, malé, neherecké čudo. Nie je medti nimi chémia, nehrá to, nefunguje. Scenár kolíše, zápletka je predvídateľná a film vlastne vynoril viac otázok, ako stihol zodpovedať. Jediné, čo naozaj stojí za reč je vizuál a hudobné efekty. Tie jediné ma v akčných scénach bavili. Inak je to nudná a obohratá záležitosť pod novou značkou.

Král (2019)

Bral by som viac filmov o našich dejinách. Poučné a v rukách netflixu i skvelé spracovanie.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Nemôžem si pomôcť, ale ja som sa sakramentsky bavil. Áno, je to stupídna rozprávka s absolútne prekuknuteľným dejom a jednoduchou zápletkou, lenže je presratá hláškami, ktoré ma fakt pobavili. Skvelá práca.