Špión (2015)

Príjemné prekvapenie v podobe Verky Serduchky a 15 koruniaka. Aj keď ten humor bol blbý, možno to z neho robí taký skvelý film. Nieje zložitý na rozmýšľanie, je na vypnutie a uvoľnenie sa. Zrovna sa mi taký hodil. Zároveň úžas vidieť Jasona v takejto roli.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Nemám vodičák a autá ma nejak zvlášť nezaujímajú. Títo páni mňa, ako absolútneho autového nenadšenca dokonale svojím humorom uchvátili a ja sa ich blbostí neviem nabažiť. U mňa plné

Sbohem, baby (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale na plný počet to nieje. Od polky filmu, kedy som už vedel koniec som stále čakal v nejaký zvrat na štýl "Sedem", alebo "Shutter Island", no prekvapenie sa nekonalo a film skončil tak, ako som dúfal, že neskončí. Takže u mňa slabé finále. Avšak herecké výkony presvedčivé, s tým som fakt ako spokojný. Aj keď som film začal pozerať o 4tej ráno, neuspal ma a vydržal so to až doteraz. (y)

LEGO® příběh (2014)

Popravde mi pesnička liezla na nervy a filmu som plánoval dať tak 2 hviezdičky z dôvodu, že sa jedná o ďalší komerčný blockbuster. Avšak z príchodom Willa Ferrella som jaksik tomu začal fandiť a celá tá myšlienka sa mi začala páčiť. Aj keď tie vtipy boli tuctové a komerčné, svojím spôsobom boli vlastne originálne. A všetky tie lego efetky mali niečo do seba. Nakoľko som na legu vyrastal, film som si užil.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Hej, sranda to je, vtipy sú obstojné, no zas je to natočené podľa klasickej americkej normy - začiatok popreskakovaný po rokoch, aby sme sa rýchlo dostali k pointe, zrazu pointa - zbesilé riešenie, ktoré hlavných protagonistov rozdelí na dve strany, pritom každá chce podľa vysvetlenia len to najlepšie, zrazu zlom - tomu ja hovorím smutná chvíľka - kedy sa tieto strany stretnú a nepochodia (v každom filme je to tesne pred finále), neskôr nejaká hlboká pointa, ktorá divákovi zasadí takú tú myšlienku, ktorá je samozrejmosťou, no vtedy si zrovna divák povie "áno!", lebo celý čas sa tam o tú myšlienku jednalo a zrazu to všetko na ňu sedí (v tomto zmysle "ľudia a strašidlá sú si rovní"), neskôr veľké finále, kde sa všetci uzmieria a samozrejme - na trápnu ameriku ako sa patrí - zakončiť pesničkou, ktorá ti má navodiť úsmev na tvári a presvedčiť ťa, že si sa celý film bavil... nakoľko tam bolo pár vtipných momentov, dávam nejaké hviezdičky, ale hodnotiť tento film ako dobrý? nemyslím... klišé, klišé, klišé, klišé.. v akejkoľvek forme, stále klišé... lebo aj hovno naaranžované do kvetinky, je stále len hovnom...

Předčítač (2008)

Kate má oscara zaslúžene, no aj tak sa mi zdá, že sa tento film hrá na niečo viac. Snažíš sa nás presvedčiť, že je citovo hlboký, vážny a pritom si stačí odmyslieť osvienčim a film je čisto o dyslekcií. Čakal som teda silnejší príbeh, no viacmenej taký priemer. 3*

Terapie láskou (2012)

Hviezdička dolu za toho upišťaného Tuckera, inak spokojnosť. Jennifer ako vždy dobrá, Bradley stačil. Plno zvláštne napísaných postáv a tanec + romantika - to je to, čo ma nepresvedčilo k lepšiemu hodnoteniu. 3/4*

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Krv a sneh, pre mňa TOP kombinácia. Leonardo v tomto filme dokázal, aké kvalitné je jeho herectvo. Popravde, neviem si predstaviť, ktorý iný herec by zvládol tak presvedčivo zahrať túto rolu. Jeho ksichtenie nebolo trápne (ako to býva v mnohých prípadoch) a jeho bolesť v tvári som fakt cítil, až som chvíľku uvažoval, či mu tam niekto mimo kameru nereže pílkou nohu. Pre mňa zatiaľ vrchol Leonardovho herectva. A aj keď tam hral (pre mňa) najnesympatickejší herec (s tým debilným obočím), aj tak je tento film (ako pre milovníka ťažkých psychických filmov) milým prekvapením a stáva sa z neho môj tohtoročný "Oscar goes to.." favorit. A scéna mŕtveho koňa na snehu je jedna z naj scén za posledné roky, čo som vo filme videl. U mňa za plné, prosím.

Ramayana - legenda o princi Ramovi (2000)

Nedávno som ocovi kúpil DVD tohto filmu, nakoľko pre celú našu rodinu je to symbol pohody, krásy a nežnosti. Pamätám si túto rozprávku z čias môjho mladého veku a po opätovnom videní vyplávali na povrch opäť spomienky, kedy som bol menší, kedy som nemal žiadne starosti, celé dni som sa hrával a tento príbeh o princovi Ramovi som poznal naspamäť. Najlepšie vyhodených 8€ v mojom živote! (no ak by ste niekto mali DVD s originálnym starým dabingom, kľudne ma kontaktujte ;))

Big Lebowski (1998)

Tento film je pre mňa ukážkový príklad dokonalej hereckej komédie. Skvelé obsadenie so skvele napísanými dialógmi, skvelý príbeh, herecké výkony. Film, po ktorom som si Jeffa zamiloval.