Spása (2014)

Jasná a klasická zápletka s jasným a klasickým koncem. Kovbojka jak vyšitá, kde je jasné kdo je klaďas a kdo mínusák. Vůně střelného prachu, pomsta, vedro k zalknutí, krásná žena, šerifové a magnáti, kteří čekají, jak to dopadne a jeden, co to vyřeší. Boj o olej, který nikdy nekončí a pokračuje, až do dnešních i budoucích let... Howgh.

Lucifer (2016) (seriál)

Nehodnotím. Nedokoukal jsem to. Viděl jsem 5, nebo 6, nebo 7 dílů, nevím už mi to splývalo vše dohromady, a jeden díl jako druhý... Pilot byl pěkný a navnadil mě, ale potom už to bylo jen opakování stále dokola stejné téma. Je mi jedno, jestli najde křídla nebo ne.

Unplugged (1989) (seriál)

Plant & Page, Bob Dylan, Pearl Jam, Eric Clapton... to je jen výčet nej. Pro mě.

Schmitke (2014)

Dám jen **. Víc ani ťuk. Co tím chtěl básník říct, nevím. Nepochopil jsem to. Jestli to bylo jen tak, o atmosféře, o horách a lidech, tak natočte dokument. Nevím, co, kdy, kdo, jak, a kam šel, a zmizel, a proč si volal, a kam se poděl, a jak to dopadlo, NIC! Divné... Jen ty hory a zvuk. Proto **! Škoda času. A to jsem se na to těšil.

Dánská dívka (2015)

Tragédie, když chce někdo být něco nebo někdo, něž je. Taky jsem o tom kolikrát snil. Chtěl jsem být kosmonautem, detektivem, ... Ne, nedělám si z toho srandu. Asi je to nepochopitelné pro každého. Ale k filmu! Hezky udělané, hezky zahrané (hlavně Alicia Vikander byla dobrá) a to je tak vše. Téma nechám pro jiné. Povolanější.

Případy 1. oddělení - Série 2 (2016) (série)

Mám české kriminálky celkem rád. Některé jsou lepší a jiné horší, jak už to bývá. Tak jsem si zafilozofoval... Tato vybočuje k lepšímu průměru, i když druhá série trochu zaostávala za první. Možná vnitřními problémy a vztahy na oddělení. Jen některé herecké výkony nezklamaly ani v druhé sérii. Pán Polívka je opravdu dobrý herec. Smůla, pro autory a diváky, bylo omezení na případy, které se odehrávaly v Praze. Určitě jsou i v Dolní Lhotě zajímavé zločiny. Snad někdy příště v Kriminálce Opočno. :-)

Všiváci (2014)

Bylo to blbý. Nebylo to, ale zase tak blbý, kdyby... Vezmeme to podle abecedy: a) a za prvé, Mádl to hrál, jak kdyby se tak narodil. Pardon, to nebylo nic proti ničemu. Skvělé! b) pán Vetchý si splnil sen hrát v akčním filmu (kdysi to v nějakém rozhovoru ventiloval), ale mám ho raději v normálních rolích. To byla hrůza. c) o ostatních se zmiňovat nebudu. Tolik dobrých herců a tolik špatných výkonů. Všeho moc škodí!!! d) blíží se jaro a mají se stříhat stromky, doporučuji stříhat i toto dílo(?). Komplikovanější děj jsem ještě neviděl! Vůbec nevím kdo byl kdo. e) - z) bylo to blbý. Jestli se takhle někde žije, tak se stěhuji. Celý film(?) na mě působil úplně nesmyslně a nesmysly se to jen hemžilo. Jedna * za Mádla, a druhá *, ani nevím za co. Bylo to barevný! Škoda peněz!!! Proč je tu drama / komedie? Drama to bylo. Při koukání. A komedie taky.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Moje oblíbená/é komiksová/é figurka/y! Charlie, Snoopy a ostatní, mě nikdy nezklamou. Přechod od "hrubé" animace, k jemné ("3D"?) animaci, vůbec neurazil. Poučné, výchovné, vtipné, zkrátka, tak jak to Schulz umí (uměl, bohužel)...

Kobry a užovky (2015)

Film o jednom velkým hajzlovi a o jednom menším (ale horším) hajzlovi. Kdo byl "lepší", nechť každý posoudí podle své nátury. Jeden z mála dobrých filmů v poslední době. A ani se mi nechce věřit, že stejný autor vytvořil "dílo" Kdyby byly ryby. Skvělá Jana Šulcová a neméně skvělí její synové! Normální, a jak už tak bývá, naivní (staromódní), byla babička. Ostatní doplňovali stav naší populace, která od A do Zet stojí za to, a zde byla vykreslena do detailů. "Přátelství", které se táhne příběhem, o přátelství moc nevypovídá. Jsou to jen kamarádi a známí, kteří mají tu horší, tu vetší beznaděj, z které nejsou schopni se už nikdy dostat... A ten konec, to jen ukázal. Na hadím ocase, jedeme do ráje, v sobě pár tahů, jedeme pozpátku...

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Perfektní. Je to lepší než 1. série? Podle mého ubohého soudu ano. Perfektní kamera, střih (líbilo se mi rozdělování obrazu na jednotlivé děje), HUDBA - úžasná, herecký výkony - jedna báseň, styl celého seriálu krásně (divné slovo) zobrazoval dobu 70. let. Konec, který se tu hodně přetřásá, mě naopak připadal chytrý! A "We are not alone", vždyť jich v sedmdesátých bylo v USA plno :-) Vše v seriálu bylo, jak má být! Pro mě je to jeden z NEJ!