Rudyho má každý rád (2015) (seriál) odpad!

Rudyho má každý rád. Já ale nejsem každý! Viděl jsem první, a pro mě poslední díl, a stačilo. Kdyby se z televize neozýval smích, tak se u nás doma nikdo nesmál. A ani nevím čemu se ten předtočený smích smál. K čemu jste se to propůjčili, vážení umělci? Ano mám někde napsáno, že seriály hodnotím až po posledním díle, ale... On to byl poslední díl. Čím nás to krmíte, naše televize? Potřebujete abychom nepřemýšleli, že?

Špinavý prachy (2014)

Je to takový normální film. Trochu drsnější. A ten konec je opravdu zvláštní. A opravdu nevím jak to dopadlo. Už podle procent je jasné, že se tento film nesetká s úspěchem. Možná pro někoho, kde to vše tak pomalu, pozvolna a plíživě graduje k zvláštnímu konci, nebude to pravé.

Tři bratři (2014)

Tři klasické pohádky, Svěrák vložil do řádky. Završil to bratry, trapné jako Tatry. Asi tak nějak se veršuje během celé "pohádky". Jediné co se mi tam líbilo byli siluety dětí v popředí vypravěče. A potom začátek o těch třech (ale to jsou herci!). Jinak to stálo "za to". O dvanácti měsíčkách bylo okopírované (snad i exteriéry) z pohádky Dvanáct měsíčků (on Tmavomodrý svět se taky výrazně podobal filmu Nebeští jezdci!). Zůstaňte u Cimrmana a bude lépe! Rád se podívám na Lotranda a Zubejdu, ale toto už nikdy! Jestli se to dětem líbilo..., tak nás potěš příroda. Viz PSEMA

MI5 (2002) (seriál)

Porušuji své pravidlo hodnotit seriál, až jej dokoukám do konce. Viděl jsem sice jen slabou třetinu, ale myslím, že klidně můžu dát ***. Cowley, Bodie a Doyle nebo-li Profesionálové v novém. Oddychovka, sem tam probleskne vážné hodnocení světa a jeho systému, i zločinci jsou proti Profesionálům současní. Jo, dobré je to. Proč to neběží v nějaké tv? A ono to běží (jak jsem si raději zjistil) a na ČT1, ale pro lidi co nepracují a nemusí ráno vstávat! Báječné, naše ČT! EDIT po 3 měsících: Už jsem u konce 9.série a je to pořád za ***. Některé díly lepší, jiné horší, ale to u takových seriálků bývá. Pozitivum, v uvozovkách, že zde nejsou stále stejní Bodieové a Doylové, ale i umírají a přicházejí nové postavy.

Na jezeře (2013) (seriál)

Krásná a zvláštní krajina. Zvláštní a šílení lidé. Šílená a depresivní atmosféra. Depresivní a dobrý seriálek.

Valkýra (2008)

Během první hodiny jsem stačil přečíst noviny, přehrát si pár her v mobilu a stačilo mi sledovat jen zvuk z televize. V hodině druhé už to bylo lepší a já se díval na ryze árijské typy herců. Fantazie! Tom je fašista jak vyšitý a ten dabing (nebo spíš hlas co mu propůjčila čtv) byl úžasný. Celé to bylo napínavé jako Žena za pultem a byl jsem rád, že jsem se na to "díval" jen v televizi. Závěr to trochu vylepšil, ale jinak... Doufám, že amíci nenatočí Osudy dobrého vojáka Švejka.

Legenda (2014) (seriál)

1. série: Není to vůbec špatný seriálek. První tři čtyři díly nic moc. Normální všední FBI akce, ale potom se to celkem rozjede a začne klasická konspirace mezi všemi možnými skupinami, kde jde samo jen o ty prachy. Ale jo. Dávám ****. Nebylo to tak blbé, jak většinou bývá :-) Uvidíme co s tím udělá druhá série. 80%. 2. série: 1. díl - šílenství. Skákání z minulosti tam do přítomnosti jinde a naopak atakpořáddokolaažmišlaztohohlavadokolakolem. Že to bylo v Praze, je mi jedno, třeba v Tokiu. Stejně jsem jim nerozuměl, když mluvili česky. To namluvil automat či co. Jinak to bylo celkem fajn. Zápletka, muslimáci, mrtvých jako ve filmu 1944. A samozřejmě konec, který předpokládá sérii č.3. 70% Když to bude takto pokračovat snížím hodnocení.

Hon (2012)

Nikdo nemá naději něco takového vyvrátit! A když tomu pomůžou nejlepší "přátelé" a aktivní šéfová školky... je konec a zůstane to navždy v hlavě i hlavách. Skvělé vystavěný a zahraný hon až do úplného konce.

Zmizelá (2014)

Na film jsem se zároveň těšil a zároveň jsem z něj měl trochu obavy. Jak se kolem něčeho zvedne mediální bouře v čsfd a jinde, začínám být opatrný... Ale popořádku! První půlhodina NUDA. Jak se začnu dívat na hodinky je zle. A ty ksichty co ten Fincher ve svých filmech používá... nedělá to schválně? V The Social Network s tím začal (sympaťáci jedna báseň) a tady v tom úspěšně pokračoval. Kdybych to vzal od těch hlavních, Ben Affleck nic moc. Ta jeho, tu bych nechtěl mít doma ani v kleci, její rodiče, raději budu sirotek. Ségra ta tu úroveň nezvedla a ostatní, no potěš příroda (jsem ateista). Po hodině se to trochu rozjelo a začalo se to stupňovat, ale už to nikdo nezachránil. Film sám o sobě byl chladný a "divný". Knihu jsem nečetl a ani už nebudu. Film jsem buď nepochopil - ukázka chování lidí v krizových situacích, vrstvení příběhu z pohledu jeho a jí (to přišlo na můj vkus moc pozdě, každý musel vědět, že to tak bude) - a nebo jsem se na něj díval v nevhodnou dobu. Což se ovšem už změnit nedá. Pro mě normální hloupý film a tak to i zůstane. Hloupý konec-nekonec, logika policie, chování amiků (už se jim přibližujeme) a pod. A zase ta HUDBA! Asi za ** nebo ***?

Teorie všeho (2014)

Jeden z mála životopisných filmů od Čisté duše co mě zaujal a bavil. A nedivím se za Oscara pro E. Redmayna.