Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Jeden dva díly celkem ušly. Celkově slabé, vyšetřování a příběhy, mdlé a chudé. Nic mi to nedalo, ale ani nevzalo :-) (moh' jsem si jít raději číst). V pondělí toho moc v TV's není. Nikde. Jediný plus byla postava Martina Stránského.

Válečná generace (2013) (seriál)

Asi jedno z nejlepší zpracování války. Pohled ze všech stran a bez příkras. Nikomu se nenadržuje. Není co víc psát.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Doufám, že nebude druhá série! Proč? Protože to už stačí! A co jiného vymyslí? Budou se v tom patlat a patlat a patlat... Prvních pět dílů jsem nevěděl, zdali se mám dívat dál nebo ne. Byl jsem jak v pohádce O koloběžce první. Oblečená-neoblečená, učesaná-neučesaná... Líbí se mi to, nelíbí se mi to? Každý díl mě odrazoval v pokračování se na to dívat, ale zároveň jsem byl trochu zvědav, co z toho ten novodobý "Hitchcock" udělá. Až po šestém dílů jsem tomu "propadl". Dobré ***. Hezké sci-fi. Hezký trochu horůrek. Hezký konec. Moc hezký lidi (ironie). A rád si přečtu knihu.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Viděl jsem pár "dílů", a že bych se z toho převrátil, to ne, něco vtipné, něco "vtipné" a něco... No, zázrak to není. Připadá mi to, že musíme něco udělat, když je ta politika takové svinstvo. Ano je a proto jsme si je zvolili, ne? Ježiš, to je agitace jako z rudého prádla. Že jsem se k tomu vyjadřoval.

Slídil (2014)

Tak nevím, jestli se mi ten film líbil... Vím jen, proč se nedívám na všelijaké Televizní noviny a nečtu Hrom nebo Blesk. Vše na jedno brdo. První hodinu jsem jsem se nudou tak ošíval, že jsem měl strach, že prošoupu polstrování. Zbytek filmu už byl lepší, ale ty jeho vykulené oči mě tak sra.., že jsem byl rád, že sem tam nosil sluneční brýle jako správný Američan. O jeho kecech, které by vydaly na jedno perfektní školení, jak se stát skvělým zaměstnancem v jakékoli skvělé zahraniční firmě, raději nemluvím. Vlastně se mi to moc nelíbilo. Jen nevím, jak získal na začátku ty hodinky?

Zabijáci (2014)

Budu opisovat. Ano je to lepší než Žena v kleci, drsnější, postavy mají kvalitu z knihy. Knihu jsem četl, ale už je to dávno, a tak si ty detaily tak nepamatuji. Zde už Asad nebyl jen "hloupý" pomocník jako v Ženě v kleci. Dobré. Dobré je za tři, dám tedy ***.

Forever (2014) (seriál)

Neotřelé zpracování kriminálních příběhů, sympatičtí herci, vtipné - hlavně postava J.D.Moora - a navíc mě nevadilo, že to má 22 dílů. Možná bych snesl i další, či druhou sérii. Ale prý nebude. Neva, i tak je to jeden z lepších, ne-li hodně dobrých seriálů. Oddychovka, která podle mě nezklame. Doporučuji.

Rudyho má každý rád (2015) (seriál) odpad!

Rudyho má každý rád. Já ale nejsem každý! Viděl jsem první, a pro mě poslední díl, a stačilo. Kdyby se z televize neozýval smích, tak se u nás doma nikdo nesmál. A ani nevím čemu se ten předtočený smích smál. K čemu jste se to propůjčili, vážení umělci? Ano mám někde napsáno, že seriály hodnotím až po posledním díle, ale... On to byl poslední díl. Čím nás to krmíte, naše televize? Potřebujete abychom nepřemýšleli, že?

Špinavý prachy (2014)

Je to takový normální film. Trochu drsnější. A ten konec je opravdu zvláštní. A opravdu nevím jak to dopadlo. Už podle procent je jasné, že se tento film nesetká s úspěchem. Možná pro někoho, kde to vše tak pomalu, pozvolna a plíživě graduje k zvláštnímu konci, nebude to pravé.

Tři bratři (2014)

Tři klasické pohádky, Svěrák vložil do řádky. Završil to bratry, trapné jako Tatry. Asi tak nějak se veršuje během celé "pohádky". Jediné co se mi tam líbilo byli siluety dětí v popředí vypravěče. A potom začátek o těch třech (ale to jsou herci!). Jinak to stálo "za to". O dvanácti měsíčkách bylo okopírované (snad i exteriéry) z pohádky Dvanáct měsíčků (on Tmavomodrý svět se taky výrazně podobal filmu Nebeští jezdci!). Zůstaňte u Cimrmana a bude lépe! Rád se podívám na Lotranda a Zubejdu, ale toto už nikdy! Jestli se to dětem líbilo..., tak nás potěš příroda. Viz PSEMA