Ztracená archa (2015) (seriál)

Úžasné! Dan Brown hadr. Ten by to lépe nevymyslel. Kam se hrabe na scénáristy tohoto seriálu. Agent FBI stojí za hovno. Když někam jde nejprve to všem řekne, potom se diví... A jakou má úžasnou fyzičku. Trefí ho tři centimetry od srdce a běhá jako Usain Bolt. No zkrátka, American dream. Po prvních dvou třech dílech celkem ano. Potom se ale z toho stala taková komedie, že jsem nevěřil vlastním očím. Mrtvých jak u Johna Wicka a konec ... k nezaplacení. Už se netěším na druhou sérii. Nejhorší co jsem v poslední době viděl, od Banshee.

Hranice stínu (2011) (seriál)

Bohulibá činnost zajistit důchody... Opět skvělý Stephen Rea, jako v Honourable woman. Ale i další. Rafe Spall, Freddie Fox, ten byl taky příjemný, Robert Pugh, no zkrátka, jeden "klaďas" vedle druhého. Nejde někomu fandit, stejně to bude hajzl - od A do Zet. Skvělý příběh s "optimistickým koncem". Parádní seriálek!

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

"Jakou má film perspektivu, Kowalski?" "95%!" "A ten zbytek?" "Počkáme na další film!" "Vojíne, běž pro křupky!" "Pane, ale já mám na víc..."

Hodinka (2011) (seriál)

Výborný seriál, výborní herci, perfektní téma a neméně perfektně zvolená doba, kdy se seriál odehrává. Skvělý pořad, ta Hodina. Jako bych se díval na OVM :-)

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Kdyby se to v sedmém díle nezk...azilo a neudělali z toho krvavou a hloupou řež (doslova a ještě vidličkou), tak bych dal i ***, možná ****. Takhle dostali co si zasloužili. Postavy byly fajn a ze začátku jsem sázel v každém díle na jinou, jako pachatele. Kvalitní krajina a dusná atmosféra byla pokažena hrou na horror (výlet brouků nebo vos či co to bylo, mi připomněl film Zelená míle), a tím to u mě skončilo. Po "šťastné" sedmičce jsem se na to chtěl přestat dívat, ale potom mi to nedalo. Nic nového jsem se potom nedozvěděl, protože konec nic kloudného nevysvětlil (což mi tak nevadilo), asi si to nechali na druhou sérii. Dnešní autoři bez názorných ukázek (nejlépe co nejvíce krvavých) neumí nic kloudného udělat. A myslí si, že by se na to nikdo nedíval. Díval, já. Druhou sérii si nechám ujít.

Ctihodná žena (2014) (seriál)

Kupodivu mě zpočátku roztahaný děj nevadil (kdo nemá rád zdlouhavé záběry, tak ať si pustí něco jiného). Postupně se vše zrychluje a nabývá na grádech, až člověka mrazí a říká si, co je to za svět. Konflikt izraelsko-palestinský (nebo naopak), k tomu hromada špiónů, se skvělým Stephenem Rea, který mě ze začátku šíleně štval, ale nakonec se z něj vyklubal "hodný kluk". Celý děj se točí kolem lží mezi námi a boje o pozice v jakémkoli slova smyslu, a to jak mezi nepřáteli, tak i mezi spojenci a moc naděje na lepší budoucno to nedává. Pro sebe dávám zatím *****, ale fyzicky jen ****. Možná to časem změním. Edit: Změnil jsem to.

Míň je víc (2015) (pořad)

Za jízlivého Smetanu - hvězda dolů.

Endeavour (2012) (seriál)

Perfektní klasické detektivky. Lepší než Midsomer. Fuj, co to srovnávám. Jen nechápu, že se to nevysílá, na nějaké naší skvělé televizi. Těším se na 3. sérii!!! 1.série 90%. 2.série 100%. 3. série 80%. 4. série 90%. 5. série 100%. 6. série 85%

Symfonie strachu (2013)

Nevím jak dalece je možné, aby klavírista hrál a ještě k tomu odpovídal na dotěrné otázky, ale to by mohl říci jen nějaký fenomenální hráč. Dobré, rychlé, sem tam i napínavé a se zajímavým koncem. Oddychovka s hobitem, který hraje na klavír jako by to uměl. Nebo umí?

Český lev 2014 (2015) (pořad)

Kdo vyhrál či ne, nechávám na akademii. Ta tomu přeci rozumí nejlépe. Diváci a jejich úspěšný film, ti tomu v mnoha případech nerozumí, že. Na mém rozhodnutí o hodnocení filmu, to ale vliv nemá a mít nebude. Večer byl normální, L.Výborná též normální a předávající lékaři to taky nekazili. To že to navrhla akademie a ještě se tím chlubí, z toho na prdel nepadnu. Normální večer, který kdybych vynechal a podíval se raději na fotbal, tak jsem z toho aspoň měl nějaký užitek. I kdyby to byla naše liga. Příště to vynechám. Záleží mi na tom? NE!!! Jediné pozitivum: Salut Salon.