Šťastné údolí (2014) (seriál)

Přemýšlel jsem o pěti hvězdách, ale nakonec jsem odolal pokušení. Byl to výborný seriál! Sympatičtí herci, hezké prostředí a tak bych mohl pokračovat. Zkrátka normální, ale dobré krimi. Dobře že to tak skončilo, možná bude 2. série. A nevadilo by mi to... V Broadchurch se taky patlaj znovu ve stejným problému. A na podobnost s Fargem zapomeňte. To je jen v první části. 2. série: Patlaj se v tom, ale jen trochu. Jen jako pozadí většího případu, který se tu, ve Šťastném údolí, odehrává. Dost dobré!

Interstellar (2014)

Co napsat? Ještě jednou se na to musím někdy podívat, možná potom změním hodnocení. Od filmu POČÁTEK zase lepší film. Perfektní rozběh a život na farmě byl asi to nej z filmu. Cesta vesmírem je pěkná a zábavná, když máte humor nastavený na 70%. Bohužel v poslední půl hodině jsem nevěděl čí jsem. Odkud přicházím a kam. A co tu vlastně dělám (i když to už vím dlouhou dobu). Žádný Nolanův film není jednoduchý (nebudu psát normální), i když tento je trochu víc komplikovaný a k pochopení "všehomíra" by měl být divák trochu připraven dopředu. A protože nikdo neví jak to funguje (teorie jsou jen teorie), může si natočit co chce a čím komplikovanější, tím lepší, čím víc vědecké, tím víc zmateme diváka, čím (ne)logičtější, tím lepší. Byl to pěkný a pěkně udělaný film, ale měl jinak skončit! Mohli někde letět a letět a letět a letět a letět a ........

John Wick (2014)

Tolik mrtvých jsem neviděl ani na všech hřbitovech, co jsem v životě byl. A pořád přicházeli další, neohrožení, pro smrt. A mladí lidé tančili a bavili se, jako by se nechumelilo. Ono se nechumelilo, jen pršelo a na hlavním hrdinovi šaty usychaly jako ve whirpoolce. Potom přišla uklízecí četa, po které vše vypadalo jako ze škatulky. A tak podobně. Hezké to bylo... pro jednou. P.S.: Že si ti rusové nedají pokoj. Nebýt jich, tak v Americe není žádná zločinnost.

Pád (2013) (seriál)

VAROVÁNÍ: Můžete se dozvědět něco, co by ovlivnilo možnost být překvapen ze sledování tohoto seriálu. 1. série: Celkem svižné tempo a děj odsýpal. To, že vraha nechytli, celkem nevadilo. Za ty tři díly se to stihnout nedalo. Ona ta anglická policie pracuje tak volně… (70%). 2. série: To už byl jiný kalibr. Ukecané, rádoby psychologické a vcelku nudné. Po druhém dílu už jsem se na to díval jen proto, abych věděl, jestli ho chytí a usvědčí. Chytili a skoro usvědčili. Ale jakým stylem, jak policie postupovala, jak k vyřešení dospěli… katastrofa. Série si hrála na těžkou psychologii postav, ale přitom tam pomalu nic neřešili. A konec? Úžasné! (30%) Nechci se dočkat 3. série. Myslím, že se vezmou, detektivka a vrah, a budou mít kupu dětí a jestli neumřou, budou žít až do konce. Ale to už naštěstí neuvidím. Na podzim – kdy má 3. série běžet v TV mám jiné úkoly. Nedívat se na The Fall season 3.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Nevím co si o tom myslet? A ani si nic myslet nechci! Za co mě ČT trestáš? Poplatky ti platím, a pravidelně (já vím, jsem vůl), tak proč mě nutíš se dívat přes tři hodiny na cestování autem (že by inspirace Temným případem?), na hloupé policajty (nejlepší, ne nejhezčí - i když ano, byla Voříšková), na drmolení herců (zase jsem nerozuměl ani slovo, pane Krobot - a nejsem hluchý!) a přesvědčování, že v Olomouci a okolí jsou dementi. Asi jako v Díře z Hanušovic. Mám otázku a návrh (sám si odpovím). OTÁZKA: Platí ČT za odvysílanou minutu? Asi ano. Tak to jste měli natočit dílů třináct, to mají mazlíčci rádi. NÁVRH: Natočte někdo něco o chytrých a skvělých Pražácích, a ostatních v jejich okolí. Ať se dozvíme něco z druhé strany. Ale to už se točí a někdy živě...

Colette (2013)

Historické okolnosti nebudu, a ani mi to nepřísluší, hodnotit. Film ve mě nic nezanechal. Film, který má být o holokaustu, o holokaustu je, ale tváří se jako dvacet sedm jiných filmů dohromady. Jak výběrem herců, tak jejich hereckými výkony. Ještě mi tam chyběl Donutil... Když to srovnám s Modlitbou pro Kateřinu Horovitzovou, neubráním se dojmu, že toto nebyl film z koncentračního tábora. Bylo to trapné. Nezlobte se na mě. A HLUBOCE se omlouvám panu Lustigovi.

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Smutný a depresivní seriálek, který vás nenechá v klidu a po každém dílu přemýšlíte, jak jste to měli udělat jinak, jak vás vidí ostatní, jak jste se kdy zachovali špatně... Je to takový Obyčejný život od K.Čapka.

Na hraně zítřka (2014)

Ještě že to skončilo happy endem. To bych dal ODPAD! A už to vypadalo tak nadějně, že bude se všemi konec. Ale u sci-fi to snesu. Nevím co tam bylo humorného nebo komediálního, asi nic co by se mě týkalo. Bylo to dobré. A stačilo to vidět jednou.

Zločin na poště (1980) (TV film)

Už před třiceti lety, kdy jsem toto dílko viděl poprvé černobíle, mě zaujalo (a bylo to lepší - teď jsem se přiznal, že mám barevnou televizi). Čapek, knižně, mě nikdy nezklamal a tahle zfilmovaná povídka z kapsy je výborně udělaná "detektivka". A navíc není zde žádná hudba, a to je balzám na duši, proti dnešním filmům. Nejsem proti hudbě ve filmu, ale v životě nikomu hudba, když jdete nakoupit, nehraje.

Equalizer (2014)

Film by mohl sloužit jako bezpečnostní instruktážní video pro práci s domácí a zahradní technikou. Ano je to hrdina bez bázně a hany, ale copak jsme jich neviděli ve filmové historii hromady? Počínaje Bournem a konče Weaver(ovou) ve Vetřelci? Jako oddechovka na sobotní večer je to dobré. Jediná věc, která mi ve filmu vadila, je ustavičný boj mezi amíky a rusy. A to máme přes třicet let po studené válce. Ech co, když je to baví, tak ať to točí. Já se na to někdy podívám.