Skyfall (2012)

Končím s Bondem. (Jestli to tak bude pokračovat, bude Bond lítat ve vesmíru bez skafandru, spolkne atomovku těsně před výbuchem a nechá se přejet tankem tam a zpět. Potom vstane, zkontroluje puky na kalhotách, a půjde do postele s první stopařkou co potká. Mendes z toho udělal kovbojku. Připomínalo mi to Itchiho a Scratchiho. Kreslené bych to snad snesl. Bardemovi jsem nevěřil ani jeden záběr, snažil se hrát Chigurha. Ještě že Bonda nebo M nenechal hodit mincí.) Děkuji nechci.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Tato verze byla logičtější než švédská a těm, kteří knihu nečetli ji doporučuji. Budou se v tom lépe orientovat. Ale švédská verze je drsnější, aspoň scéna s Lisbeth a Bjurmanem ano. I když někteří tvrdí, že Fincherova je "lepší"... Herecké obsazení mi vyhovovalo ve švédské verzi. V každém případě oba filmy můžu. Oplev: 70%. Fincher: 75% za logiku.

Nedotknutelní (2011)

Má cenu k tomu filmu psát nějaký komentář? Budu za cinika? Popudím proti sobě 80% ČSFD? A bude mi to vadit? Byl to dobrý film, s pěknými, vtipnými i nudnými místy. A to je vše? Dobrý film. Super muzika. Má cenu k tomu filmu psát nějaký komentář?

Hranice života (2005)

Vůbec jsem to nepochopil! Ale přesto jsem na to čučel až do konce. Nevěděl jsem chvilkami kdo je kdo a ani kdo jsem já. Perfektní kamera a její přechody z obrazu do obrazu. Bylo to úžasně napínavé, že jsem nechtěl propásnout ani vteřinku a čekal, kdy se to nakonec vyjasní. Bohužel nevyjasnilo (bohužel pro mě), ale vůbec mi to nevadí a co nejdříve se na to podívám znovu.

Lovec draků (2007)

Nevím jestli jsem to s těmi hvězdami nepřehnal (původně jsem chtěl dát jen ****), ale už dlouho jsem o filmu nepřemýšlel ještě další dny. Film o přátelství a zradě, kde je historie Afghánistánu zničena tanky osvoboditeli, kde odčinění vlastních chyb trvá dlouho, ale nakonec se vyplatí. Forster je borec, který cokoliv natočí, tak to stojí za to.

Temný rytíř povstal (2012)

No nic moc, když to srovnám s výletem na Kokořín... 164 minut uteklo jako všechna voda v Amazonce od vzniku světa. Málem jsem třikrát usnul (to to zase doma schytám). Je to komix! A jako k takovému k tomu musíme přistupovat, víme! Bohužel jsem k tomu tak po většinu filmu nepřistupoval. Rehabilitace páteře a zasunutí obratle do pozice "P14" (bylo to asi na tom místě-P jako páteř;14 jako číslo obratle), za pár dní byl při síle, že mohl zabít Ramba, Wrestlera, Vetřelce, Terminátora, Predátora a možná i Akumulátora, dohromady nebo postupně. Atomovka bouchla - tlaková vlna veškerá žádná a radioaktivní spad u těchto moderních bomb už asi není, z důvodu ekologie... No, když to tak zhrnu, nejhorší film od Nolana. Bude-li to tak pokračovat dočkáme se Temného rytíře z Montmartu a nebo Temný rytíř a Lenin. Přejeme hluboký umělecký zážitek.

Loutkař (2012) (amatérský film)

Chlapci a děvčátka kritici! Zase taková hňupina to nebyla, když jste se dodívali do konce. Též jsem se ze začátku filmu usmíval, než jsem si zvykl na "šroubované" dialogy, hraní bez emocí, i když byl zabit kamarád. Jasně herecké výkony jsou pod psa, slušně řečeno, ale představte si tam profiky z ordinace, vyprávěj, cesty domů a pod. ... Na amaterský film - jo dobré! Námět už tu sice podobný byl, ale co, každý opisuje a opisoval. Kdyby byla v hodnocení sekce amaterský film, tak dám ****

Simon Birch (1998)

Krásný film. Slabší povahy ať si připraví kapesník nebo dva - raději prostěradlo. Kniha (Modlitba za Owena Meanyho) je "jiná", je super, ale film vůbec nezklame. Simona si zamilujete během chvilky a ... Nebudu nic prozrazovat.

Diktátor (2012) odpad!

Nevím čemu jsem se měl smát, nevím proč jsem se na to díval tak dlouho (po 42 min. už to dál nešlo), nevím jestli se nemám jít nechat vyšetřit, když se to všem tak líbí (i pí.Spáčilová dala 60%. Za co?).

Tahle země není pro starý (2007)

Asi nej Coenovci. Moc dobrý! Stejně jako kniha, zvláštní, že jsem ji četl až po filmu. Zvláštní, že je to natočené "přesně" podle knihy. Popořádku. Skvělé herecké výkony. Chigurh je zabiják jak se patří. Zachrání tě jedině pokud si hodíš mincí a máš štěstí :-) .