• Pohádka

Alenka v říši divů (2010)

Myslím, že pokud se rádi pohybujete po fantazii, neobvyklosti si trháte k snídani a milujete výlety do Země nezemě či propadání se králičími norami do Říše divů, tak vás tahle Alenka, která zvládne myslet do snídaně někdy až na šest nemožností, nadchne. Myslím, že je žůžovní a úžasňoucná, má krásnou hudbu a jinaký příběh, a přestože některé scény jsou možná v duchu akčního fantasy, nemyslím si, že by této Burtonově Alence chybělo na nápadu nebo fantazii...a těch barev! a není lepšího Kloboučníka než Johnnyho Deppa.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Přestože černobílé, plné barev. Myslím, že tenhle krátký kousek štěstí a úsměvů musí dodat barvy do života snad všem, co se na to podívají...člověku se udělá krásně uvnitř

Blade Runner (1982)

Řekla bych, něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zatím jsem jenom člověk malého věku a malých zkušeností, který má z Blade Runnera docela smíšené pocity. Možná bych řekla něco jako...filozoficko-psychologicko-náznakově symbolická sci-fi sonda s minimem děje, zato maximem sledování (myslím, že každé další přinese něco nového). Prostředí, obrazové ztvárnění světa, ve kterém se to všechno odehrává je úžasné, stejně jako hudba...stejně jako postavy - možná trochu bizarní, vzdálené, těžko interpretovatelné, ale mají něco, čím nás přitahují... Asi to musím vidět několikráte, abych si utřídila myšlenky, zatím mám jen spoustu pocitů..

Dej si pohov, kámoši (1993)

já nemám, co bych tomu vytkla - Jack Lemmon a Walter Matthau jsou spolu dokonalí - a o zábavu a radost ze života, včetně sněhových andělů, tu není nouze!

Líbáš jako Bůh (2009)

nemyslím, že to je zas až takový odpad - samozřejmě ale vždycky záleží na tom, co od daného filmu čekáme. Když nečekáme nic moc, navíc jsme tak trochu odrazeni růžovým plakátem, může nás snímek nakonec i docela překvapit - pustíme-li si ho jako nenáročný a nesložitý film v sobotu večer. Mladší publikum asi nebude skákat pět metrů ke stropu, ale střední a starší generace si podle mě film oblíbí. Není hluboký, ale oddychový a i když je většina situací tak neuvěřitelně umělá, myslím, že svět, ve kterém žijeme by je klidně dokázal vytvořit i sám za sebe. A herci jsou myslím dobře vybraní. Tedy rozhodně ne odpad ;) prostě oddych, klid a žádné zázraky.

Na sv. Valentýna (2010)

Myslím, že je to velmi povedený romantický kus, nejde o to srovnávat/nesrovnávat s Láskou nebeskou, ale je jasné, že rámec je stejný - několik příběhů několika lidí žijících v jednom městě, a že film stojí za zhlédnutí - zvlášť tedy na Valentýna, kdy jsem ho viděla já - romantika z něho přímo kype, příběhy jsou občas absurdní, ale často i docela životné a člověk se pobaví a dojme zároveň. Nic velkolepého, ale prostě film, který udělá hezký večer, i když poamericku:)

Milionář z chatrče (2008)

Člověk může, vlastně asi jako kdykoli, ale u tohohle, tento týden už vlastně oscarového filmu, se to snad nabízí ještě víc, zaujmout dvojí stanovisko. Buď je to dokonalé, nebo kýč. Za sebe říkám, že A je správně. Vždyť tady přece nejde jenom o to: jak mladík z chudinské čtvrti je štěstí přišel (mimochdoem tahle věta je klišé v jakémkoli kontextu)...ale taky o tom, jaká tak většinou bývá cena za štěstí a jestli se tomu všemu dá ještě pořád říkat štěstí... Už dlouho jsem neviděla film, který by ve mně zanechal takhle silnou šmouhu. Myslím, že je to jeden z příběhů, které žijete ještě mimo plátno, protože na něj prostě budete muset pořád myslet.. A nejen příběh. Skvěle vybraní herci. Hudba. Kamera. Střih...no prostě..

Mrazík (1964)

Možná, že je to trochu (nebo trochu víc) kýč, ale zároveň taky klasika vánoční kinematografie, není tedy ostudou, když nám při sledování Mrazíka (každý rok na Vánoce) ukápne malá nostalgická kroupa...je to totiž přece pěkná pohádka

Romeo a Julie (1968)

já vlastně nevím, co bych tak měla napsat, ale celkem jsem o tom filmu přemýšlela...dost věcí je vynecháno, něco je tak trochu pozměněné...kostýmy mi připadají až moc barevné (a když jsem se na film dívala prvních pět minut, měla jsem trochu montypythonovské asociace...), Romeo je sladký, přesladký, ale...myslím, že je to dobře zpracovaný Romeo a Julie příběh, přestože tak trochu jiný než hra, ale to je vždycky, film není divadlo, i když v tomhle filmu je divadelní hraní patrné a možná i nutné. Julie a Mercutio jsou skvělí, úžasní...

Bobule (2008)

já nevim, krásné. vždyť už ten plakát je krásný, herci taky, hudba velmi, odehrává se to na Moravě a je tam spousta vína...a krásně se na to dívá.