• Pohádka

Sweet Sweetback's Badassss Song (1971)

S postupem času ze můj názor na tento film začíná formovat a na snímek dopadá lepší světlo.. Nechápala jsem smysl. Tedy ne zcela. V hlavní roli černošská komunita (důležitá je zde sounáležitost - komunita se snaží pomáhat Sweetbackovi a chránit jej), hlavním tématem je snad sex - skoro pornografické scény, hlaním motivem je cesta (ale k romantickému hrdinovi má myslím Sweetback trošku daleko..), významnou součástí příběhu je násilí, násili bílých policistů... Vše podáno velmi experimentálním a novátorským způsobem - kamera, zvuk, hudba, barvy... Myslím, že ten film je šílený v tom nejšílenějším slova smyslu, jak jinak otitulovat snímek, u něhož, přestože je hrdina vlastně jladnou postavou, si už od poloviny jeho "běhu" přejete, aby ho ti policajti chytili? ...na druhou stranu je ale taky obdivuhodný..

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

nejoblíbenější večerníček s nesmrtelnými trautenberskými nadávkami.

Edge of Darkness (1985) (seriál)

...mám na něj rozporuplné vzpomínky z hodin úvodu do britské kultury, nebylo mi moc jasné, proč se na něj díváme, když jsme zrovna probírali středověkou Anglii, nebo později restauraci...ale asi měl pan profesor důvod..

Torchwood (2006) (seriál)

Asi už žijeme v době seriálových "spi offů", nu a některé stojí za nic a některé jsou velmi dobré. Tenhle je velmi dobrý, na "domovský" seriál Doctor Who navazuje tak minimálně, že byste ho v něm sotva poznali (tedy až na Johna Barrowmana a občasné zmínky o Doktorovi, které by vám mohly být nápadné). Odehrává se v Cardiffu, je temný, akční, nevyzpytatelný a bude vás bavit.

Star Trek: Film (1979)

První Star Trek na velkém plátně. Nevím, nepatří asi k mým nejoblíbenějším ST filmům, ale je skvělý, myslím, že i příběh stojí za to, každopádně byl Motion Picture prvním startovacím v teď už jedenáctifilmové řadě Star Trek filmů...a je dobrý.

Star Trek (1973) (seriál)

V animovaném Star Treku je toho povoleno mnohem víc, možná i proto, že je prý pro děti (jako pohádka pro děti se také v českém dabingu a ve velmi brzkém víkendovém čase vysílal v polovině devadesátých let na stanici Nova), takže je v něm mnohem větší porcento nehumanoidů, dokonce i přímo v posádce Enterprise, než v běžném TOS. TAS je už celkem stará, takže nemůžeme čekat zázraky v animaci, ale příběhy jsou řekla bych velmi dobré, často odkazují právě na věci, které v originální sérii nebyly zmíněny.

Garfield a přátelé (1988) (seriál)

..za jeho vztah k jídlu a jiným dobrotám, za jeho vztah k odpočinku a jiným spánků, za jeho vztah k pondělkům a jiným hrůzám...

Kočkopes (1998) (seriál)

...vždycky jsem si lámala hlavu nad tím, jak takový kočkopes chodí na záchod, teda hlavně kudy chodí na záchod, ale bavil mě, možná v něčem připomínali tihle dva v jednom Garfielda..