• Mysteriózní

Obušku, z pytle ven! (1955)

Po letech jsem tuhle nádheru zase viděl a moc se mil líbily kulisy, herecké výkony a propojení animovaného a hraného filmu (scény s obuškem). Je to taková čistá pohádka s výchovným poselstvím.

Malá čarodějnice (1984) (seriál)

Tohle mě vždycky dokázalo spolehlivě rozněžnit ba i rozplakat. Nádherná hudba a celkově morálně sněhobíle čistá záležitost. Mezi Smetanovými večerníčky ten nejlepší.

Pornografický vztah (1999)

Velmi poučný film o chybách, které nemusíte udělat a o dobrých krocích, které byste udělat mohli.

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Smetanovy večerníčky miluji, ale duo K+V mi k srdci nepřirostlo tak silně jako jiné jeho kousky. Možná je to i poněkud schizoidními příběhy a hudbou, které mou dětskou duši docela děsily. Jinak samozřejmě klobouk dolů před kvalitou.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Vinyl s příběhy byly lepší. Když jsem to znovu po letech viděl, byl jsem dost zklamán, proto musí jedna hvězda dolů.

Bokovka (2004)

Celkem plytké a ukecané. Asi jsem nenaskočil na tu psychologickou vlnu, na kterou většina ostatních. I když víno mám rád.

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Povedený díl. Uvěřitelné postavy (obzvláště ty 2 cáklé sestry jsou super), čoklík Bob k sežrání a jako bonus skvělá scéna, kdy Emily umírá a "její duch opouští tělo". Atmosféra by se místy dala krájet, což se zas až tak často v této sérii nestává. Vidím pouze 2 skvrny na kráse: trochu chatrný motiv pro obě vraždy a naprostá nedostatečnost výslechů. Jak je např. možné, že podivné okolnosti Emiliiny smrti se Poirot dozvěděl až někde ve dvou třetinách filmu?

Krysař (1985)

Naprosto dokonalý loutkový horror. Tato čtyři slova vedle sebe vypadají jako nonsens, ale je to tak. Symbolistické bakchanálie a mrazivá pravda o světě. Nechápu, proč tohle není v žebříčku nejlepších filmů.

Once (2007)

Oproti očekávání celkem slabé. Hudba je fajn, ale po několika posleších už to není tak kouletrhající a příběh je sice hezoučký, ale dost naivní a nedůvěryhodný. A to jsem romantik a u filmů občas roním i slzy.