Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Celá tahle trilogie je jedno velké zklamání. Postrádá to logiku, nerespektuje zákony fyziky a vůbec mě to touto celou ignorací a nudou štve. Film bych s čistým svědomím nemohla nikomu doporučit.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Musím své dřívější hodnocení poupravit. Je to kvalitní, propracované, vtipné, milé, nostalgické a hlavně animované! :)

Holocaust - Odhalené koncentrační tábory (2006)

Viděla jsem už hodně dokumentů zabývajících se holocaustem nebo jen druhou světovou. Každý, kdo před tímto zvěrstvem zavíral nebo zavírá oči, je pro mě pokrytec. Ale musím říct, že na tyto drastické záběry jsem neměla sílu ani já. Nenávist plodí zase jen nenávist, ale já tohle Němcům stále nemohu odpustit. Jak totiž napsala Anne Franková: "Nevěřím, že vedoucí lidí sami, že jenom vládnoucí a kapitalisté zavinili válku. Ne, malí lidé mají jistě také vinu, jinak by se jí přece národy neúčastnili." Nakonec, ale šlo o poutavě zpracovaný dokument.

Marcela (2006)

Velice dojemný příběh. Autorka správně vybrala hlavní hrdinku, která neměla snadný osud. Ale mám trochu obavu, jestli tento dojemný příběh i něco říká o umu autorky, protože tohle "natočil" sám život.

Mars útočí! (1996)

Film mého dětství, takže i přes všechny kritiky a jeho mouchy, ho mám ráda. Nabízí neskutečné herecké obsazení a podle mého si u tohoto filmu všichni herci dost "odpočli". Je to sci-fi film, který hodně z vás ho asi dobře nechápe, udělaný trochu jinak než jak je Válka světů s typicky americkým hrdinou Cruisem. Ale co dodat... posuďte sami :)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Napětí, záhadno nebo tajemno zde je pramálo. Takhle si slavné Akta X nepředstavuji. Podle mého to byla jenom lepší detektivka.

Stmívání (2008)

Nebýt občasných "prázdných" míst a překombinovaného konce by to u mě slavilo větší úspěch. Ale jinak je to pěkný útěk od reality do upíří pohádky.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Je skoro neuvěřitelné jaký fanatismus tato sága vyvolává. Nejvíc mě na tom znepokojuje, že už se to netýká jenom 13ti letých dívek. Ale čekám, že vše, co jednou příliš rychle vyletí, zase rychle sletí. Je jenom otázkou času, kdy to postihne Twilight. Jinak tento díl mě příliš nenadchl. Ne jenom jakýmisi "hysterickými" výkony hercu, ale i scénař mě dost zklamal. čekala jsem víc :)

Země mustangů (1976)

A to jenom za krásného koně.. Film je jinak dost "suchý", předvídavý... herecké dialogy mě spíš trpce pobavili.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Perfektní. Ukazuje aspoň trochu kruté historie. Připomíná mi to život Rudolfa Hesse, velitele koncentračního tábora Osvětim. Ale vím, že to není příběh založený na skutečnosti, děti by totiž byly zabity hned po příjezdu. Ale i tak mě tenhle příběh nadchl!