Nebojte se tmy (2010)

Do toho se vůbec nepouštějte. Je to nejen velmi průměrný film, ale ten horor v popisu je navíc velmi nadsazený. Při tomto filmu se může bát tak leda dítě (ale že bych to zrovna jim chtěla pouštět.. spíš ne), anebo těhotné ženy, ale tady zase hrozí riziko potratu.. Takže netuším proč tento film vznikl a koho měl vlastně strašit?? Možná Toma Cruise.. Ale teď vážně. Už mě vážně unavuje fakt, že si stále ještě někdo myslí, že divák je naivní hlupák, co sežere jakoukoliv dějovou hloupost. Co měla znamenat ta poslední scéna? Když už začali věřit té malé holce, tak první, co udělám je, že uteču z baráku.. ale co udělali oni??? Uložili malou holku do postele a čekali. To je neodpustitelné!

Neobyčejné ženy (2011) (seriál)

Zatím jsem viděla jen Wallis Simpson (o té jsem mnoho nevěděla) a Coco Chanel, která je moje hrdinka a skutečně obdivovaná žena. Celkem obsáhle se snažili zachytit významné okamžiky jejího života, to oceňuji, ale ten konec byl takový velmi uspěchaný. Nezazněli zde některé okamžiky, které o ní vím a jsou dle mého velmi zajímavé. Jako například to, že Coco žila v hotelu Ritz asi 30 let.. Doufám, že stihnu i Audrey Hepburn a Grace Kelly.

Divoká Francie (2011) (seriál)

Nádhera. Krásné záběry, poutavé vyprávění a hlavně pár momentů mi připomíná domov, naše krásné Česko, neboť všechna zmíňěná zvířátka žijí i u nás.. jako káně lesní, liška obecná, různí hraboši, ještěrky, čmeláci, sýkora koňadra, králíci,poštolky, vrabci a spousta dalších. Je to příjemná změna a překvapení zároveň, že konečně nejsou záběry jen afrických zvířat, nebo hadů, krokodýlů, ale i něčeho tak "obyčejného" evropskému divákovi.

Kruhy v obilí (2006)

Mě to tedy dost vyděsilo! Tento dokument je tak důvěryhodný, že jsem jim skutečně věřila, že kruhy v obilí nemusí být naše práce. Běžně uvažuji racionálně a jsem ten vědecký tip, který nejdřív hledá rozumné vysvětlení, než aby věc hned uzavřel jako UFO.

Dům snů (2011)

No.. mysteriózní a záhadné je to asi tak jako můj dech po ránu. Je to spíš takový thriler a tím, že tam jsou "duchové" to pro mě mysteri není.. Po tom, co jsem o tom četla a jak to mnozí z vás sepsuli, jsem od toho nečekala nic. Bála jsem se, že to dokonce ani neobjasní, ale k mé radosti jsem se toho dočkala. Přála bych si, aby csfd mělo škálu 10 bodů, protože bych pak měla jasno. Je to skutečně za 6 bodů z 10. Ale teď musím řešit dilema, zda dát 3 nebo 4, kam se naklonit? Začátek byl fajn, až na tu trapnou rádoby rodinou idilku, ta hlavní myšlenka byla trochu vykradačská a taková průhledná a naivní. Konec už byl nouzový, trochu trapný a protkán veeeelmi mnoho klišé. Ale co no:) Dokonce jsem zaslechla, že Sheridan z konce natáčení utekl, takže asi tak :D .. ale jednu drobnost musím velmi pochválit, a sice začáteční scény, kdy dává David výpověď, která se v průběhu filmu velmi příjemně vysvětlí chytře a hladce.

Šéfové na zabití (2011)

Po dlouhé době jsem přemluvila svého přítele, aby se mnou šel do kina, a proto jsem musela vybrat nějaký výjimečný a zajímavý film. Výběr padl na tuto komedii. A povím vám, že tak dobře jsme se oba dlouho u filmu nepobavili. Film je tak vtipně protkám sexuálními narážkami, že víc už by to bylo možné jen v hambatém filmu. Celkem mě překvapila i zápletka, při které jsem hned na začátku věty nevěděla, jak dopadne celý film. Fakticky parááádní film. Mohu jen doporučit... ale POZOR.. film není vhodný pro puritány a jeptišky :))

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Promiňte mi moji drazí, ale slovenský dabing je katastrofa.. už tak dost přeslazené řeči z originálu, byly ve vašem podaní ještě medovější a to už se mi z toho kroutily uši, vážně! Jak už jsem narazila na ten problém těch přesladkých řečí, jak se všichni milují a podporují a jeden druhému chybí.. brrrr.. Tak jsme na animáči, ne? Tady má být legrace, trocha nostalgie ano, ale celovečerní Daniele Steelová??? Už ne, prosím! :) Jinak vtípky se vydařily.. lepší než v Madagascaru 3, jen ten příběh byla nuda. Ještě, že tam mají toho hlodavce Skrat, jinak bych si té pointy toho příběhu ani nevšimla :)!

Prometheus (2012)

Na úvod musím říct, že jsem neviděla ani jeden díl Vetřelce, takže nemám s čím srovnávat nebo konfrontovat. Ale občas mi některé scény, nebo to sci-fi vybavení připomínalo hru Mass Effect a jiná technika, jako auta, zase Avatara. Což mi přišlo jako malé vykrádání a to se mi nelíbilo. Další věc, která mě příliš nenadchla, je hlavní hrdinka. Jednak je ošklivá a já bych se raději celou tu dobu dívala na Ch. Theron a velmi mě iritovala její angličtina. Odkud ta Noomi sakra je??? (Ne že mi zase někdo odpoví, to je řečnická otázka.) Prostřední část, kdy odhalovali tajemství a postupně umírali, byla skvělá, chtěla jsem dostat informace a odpovědi, a pak přišla facka, na kterou jsem rozhodně nebyla připravená.. takže dokud nebude druhý díl, nebo nedostanu nějaké vysvětlení, nemohu svoje hodnocení změnit! Závěrem bych tento film přirovnala k velmi děravému EMENTÁLU, protože i tady je spousta prostoru a škvírek pro otázky a pochybnosti. To si z filmu odnášet nechci.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Zpočátku, když jsem četla o čem to má být, jsem nad tím ohrnovala nos. Zdálo se mi to trapné a že toto téma je už vyčerpané, že mi to jednoduše nemá, co nabídnout. Ale stačily mi 2 díly a změnila jsem názor. Nic nového mi to sice nepřináší, jen mě to okrádá o čas, ale líbí se mi ta naivita. Je to víc dětské než True Blood, které mě trochu zkazilo. Když ve Vampire Diaries chtěli udělat (předpokládám) erotickou scénu, tak jsem si myslela, že je to vtip:D v tomto směru se to True Blood nevyrovná. Ale mám prázdniny, i když jsem na výšce, tak jsem asi stále ještě puberťák, když se mi to líbí. A co na mám říct na to, že je v mé top 10? Miluji milostné trojúhelníky, možná jsou otřepané a naivní, ale já si nemůžu pomoct :). Jen mi neskutečně vadí ta klišé. Nechápu, proč se krásná Nina Dobrev musí každé ráno probudit nalíčená, hm?? Nebo proč se vždycky musí rozhodnout pro toho nudnýho Stefana??Vrrrr!

Madagaskar 3 (2012)

To bylo tak dětinský a naivní. Ale kdo říká, že to nutně musí zkazit dojem z filmu? Je hlupák ten, kdo na tento film zajde a čeká od toho něco jiného. Jako jeden pak redaktor, který Madagascar ohodnotil na 20%. Příběh byl klišé bez hlubšího nápadu a celé to bylo protkané nadsázkou a nesmyslností, kterou člověk musí přijmout, a pak si může pohádku užít :)