Dámičky v sekáči (2011)

Co to mělo být? U mě to nějak postrádalo smysl.. když si tak vzpomínám, o čem to vlastně bylo, tak mě napadnou asi 2 věty.. Rozmazlené cuchty zchudnou, napraví si jako zázrakem povahy, zamilují se a..? KONEC! Pravda je, že jsem tomu až zase takovou pozornost nevěnovala, když jsem u toho uklízela a vařila, ale i tak to postrádalo děj, hloubku nebo aspoň příjemné herce.. dnes ale mám zase "Den".

William a Kate (2011) (TV film) odpad!

Tak já jsem na to narazila úplnou náhodou, jak to taky jinak bývá u takovéhoto filmu, že. No a nestačila jsem se divit. Já si nemyslím, že by TV film musel být vždy špatný, už jsem zažila i velmi milá překvapení v této podobě. No ale tohle mě dostalo. Nejen, že hlavní hrdinové se moc nepodobali slavnému královskému páru, já hlavně nerozumím tomu, kde režisér a scénárista nabyli dojmu, že znají jejich osobnost a chování. Protože se mi vůbec nelíbilo podání hlavní představitelky, ani ji nebudu jmenovat - nezaslouží si to, která hrála Kate. Nemyslím si, že zrovna ona by byla sebestředná, namyšlená, afektovaná a vůbec "pruda ženská", která v sobě záhy, jako zázrakem, objeví velmi obětavou a ochotnou družku. No o dalších postavách nemá smysl mluvit, vůbec je fakta nezajímala ba ani to, jak královskou rodinu vnímá svět. Tomu kdyby se chtěli přizpůsobit, tak bych tomu tak nějak rozuměla. Tohle je vážně "skvost", který by se měl pouštět jako odstrašující příklad na každé umělecké škole!!

Mikulášovy patálie (2009)

Nevěřila jsem, že by to mohl jeden z nejdokonalejších filmů po všech stránkách. Nejsem žádný mateřský tip, aby mě pár dětí před kamerou dokázalo namotat na prst jenom tupým pohledem nebo dětským žvatláním. Ale tohle vááážně všem vřele doporučuji!

Vzpomínky na Afriku (1985)

Krásný příběh, krásná osobnost hlavní hrdinky, exoticky překrásná krajina, ale působilo to na mě až moc poeticky a "dospěle". Možná až mi bude jednou 30 nebo 40 let a budu tak rozumná jako Meryl, tak to pochopím líp.

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Tak jako původně jsem to sledovala, ale co se z toho potom stalo?? Bylo to nesmyslně dlouhé a hlavně to štáb až moc okatě ovlivňoval podle toho, jak se to hodím jim.. no a to finále? Pche.. hrůůza! Ještě, že jsem dostala rozum a přestala to sledovat včas.

Projekt Azorian: vyzdvižení ponorky K-129 (2009) (TV film)

Vynikající! Čest tvůrcům, protože tohle byla ukázka toho, jak by měl dokument vypadat. Parádní vtažení do příběhu, dobové záběry, animace a vyjádření zúčastněných lidí. Navíc konec dokumentu nebyl takový, jak by se očekávalo od nynějšího populistického dokumentu. Skončili přesně tam, kde skončil příběh.. a sice "smrtí" a reinkarnací geniální lodi, která měla celé vylovení ponorky na svědomí.

Královna XXL (2008) (TV film) odpad!

FUJ! Je to samá sebelítost, tuk, odporné "herecké výkony", tuk, rádoby výchovný příběh s hlavní hrdinou, na kterou se nedá dívat a potom kopa tuku. Jako sorry, já nechci být zlá nebo někoho soudit, jen podle počtu tělesné hmoty, ale na tohle se nedá dívat bez toho, aniž by se člověk nezhnusil. Taková sebelítost a sebehodnocení do role utrápeného a týraného člověka. No tak to je fakt výchovný! :D

Aréna národů (2012) (pořad)

Z mého pohledu se snaha o reinkarnaci legendárních "Her bez hranic" nepodařila. První díl mě pobavil, zaujalo mě i moderátorské duo A+A, ale s příchodem dalších dílů přišlo i zklamání. Já vím, jsme v době minimalizace nákladů a maximalizace zisku a to vše pak odnese divák a prachmizerná kvalita. Všechno se to odehrává na jednom místě.. trať i úkoly jsou stále stejné a rozzuřený mladý být mi vtipný nepřijde.

Deníky orangutanů (2007) (seriál)

Smutné, kruté, pravdivé. Snad to dokáže změnit pár hlav, které s tím dokáží něco udělat. Viz Riomare, které se rozhodlo mít vyšší náklady díky tomu, že nebudou zabíjet delfíny, aby dostali tuňáky. Tak možná se někomu dalšímu rozsvítí a začne něco dělat pro NAŠI Planetu a živočichy na ní!