Zábavný park (2009)

Velmi mě zaujala postava Joela (Martin Starr). Protože si taky někdy připadám jako podivín, kterému svět ne že nerozumí, ale nesnaží se porozumět. Škoda, že ho bylo tak málo :). Moment, kdy ho ta zrzka nechala mi přišla velmi reálná a líbilo se mi, že z toho nedělali červenou knihovnu. Hlavní příběh mě chytil už od začátku, bavilo mě dívat se na zábavní park a i na to, jaký jste "nikdo", když vylezete ze školy s titulem... i když máte červený diplom. Jo, tohle probuzení mě teprv e čeká.

Jack se chystá vyplout (2010)

Nejedná se o komedii v žádném případě!! Ano, pravda, byl zde jeden skrytý vtípek, ale nic tak pochmurného a nepříjemného jsem dlouho neviděla. Je to protivný film, který bez zaklepání vleze k vám domů a celou dobu prudí. Mě je tak strašně líto všech lidí, kteří tohle pochmurné a nenávistné filmové "veledílo" skutečně považují za komedii anebo příjemný romantický příběh. Váš život musí být skutečně smutný a prázdný. Pokud se máte rádi a nechcete dostat depresi, tak si to nikdo nepouštějte! NESTOJÍ TO ZA TO..

JCVD (2008)

Na úvod si pokládám otázku, zda jsem vůbec někdy viděla celý film s JCVD? Je to pro mě známá postava, mám ji zaškatulkovanou v sekci "svalnatých, akčních hrdinů"..pro mě nudných, a proto jsem ráda, že jsem tomuto filmu dala šanci a zjistila, že Jean-Ceaud je velice šikovný a pohotový herec. Tento snímek mi už od začátku přišel velmi originální. Je to taky z toho důvodu, že pro diváka je známá osoba v tomto krimi dramatu uvěřitelná díky reálnému adaptaci JCVD. A pro mě byla natolik, že jsem se s ní občas dokázala ztotožnit i já! Pár věcí se mi nelíbilo a sice scéna, když Jean má tu melodramatickou chvilku, kdy se projevuje světu a má tolik porozumění.. všeho moc škodí. A občas mě trochu rozrušovala ta třepotající se kamera, ale tohle jim dokážu odpustit. Protože ta originalita a sekvence celého filmu jsou naprosto skvělé! Taky ve střižně chlapci strávili kus svého života a vyplatilo se.. Netuším, co je na tomto příběhu všechno reálné, o JCVD se nezajímám, takže toho o jeho životě vím pramálo, ale celý tento příběh a konečné rozuzlení mě prostě dojali. Je to tak, že šikovné evropské ručičky americký hollywood vůbec nepotřebují (i když, kdo by bez něj JCVD znal:). Vynikající! Jako ne-fanynce Jean-Clauda mi můžete věřit!!

Co ty jsi za číslo? (2011)

Na takové hovadinky si čas najít umím, ale na nějakou klasiku ne. Celá já:). I když jsem si říkala: "No jo, to zase skončí tak a tak.. nemá mě tam, co překvapit!", tak to se sice stalo, ale 2x jsem se musela od srdce zasmát. Takže asi nejsem tak náročný divák, jak jsem si o sobě vždy myslela :)-.

Jeden den (2011)

Parádní začátek, nechtěla jsem, aby mi utekla ani jedna minuta, ale pak si říkám CO TO? Nějak jsem asi nepochopila celý ten konec a jeho smysl. Asi si ho pustím ještě jednou, protože jsem se v tom nějak ztratila a neporozuměla jsem celému jeho záměru.

Johnny English se vrací (2011)

Britský humor je skvostný. Velmi jsem se pobavila. Jediné, co si zpětně nějak nemohu vybavit, byl nějaký ten příběh.. Mě asi nějak unikl nebo neoslnil :)

Ztraceno v překladu (2003)

Pěkné jiskření a souznění duší.. ale ani jedna pusa? Nebudu se tu rozepisovat nad tým, že herci byli výteční, scénář a hlavně režie rovněž, to je všem známo. Není to až zase tak dramatický film, ale pravda je, že je opravdu těžké ho někam zařadit. Možná i ta romantika by mu seděla.

Voda pro slony (2011)

Musím se přiznat, že mi na chvíli zamotali hlavu a já jsem přemýšlela nad 2 možnými konci příběhu.. To bylo milé, když u slaďáku člověk hned neví, co bude. Trochu mi ale vadilo to malé jiskření mezi Robertem a Reese. Zejména od Reese jsem nic necítila. Robert měl aspoň ty jeho "smyslné" pohledy. Možná to byl úmysl, ale mě to tam chybělo. Jinak krásná slonice, a i přesto, že jsem sama zvířátka nikdy nezkoumala, tak se mi nelíbí, že filmaři neustále dávají zvířatům ten jejich rádoby 6. smysl. Podle nich zvířata hned vědí, co dělat v různých situacích, na které nejsou cvičeni nebo z přírody připravení. Pak se najde plno hloupých lidí, a tím se nechci nikoho dotknout!!, kteří si pak myslí, že jim i jejich pes nebo kočka rozumí a mluví s ním jako s člověkem a diví se, že zvěř "zlobí". No to jsem zase odbočila. Takže verdikt zní, že 4 hvězdy jsou naprosto výmluvné.

V cizí kůži (2011)

ZK - záběr na kozy, ZHK - záběr na hopsající kozy ... Fakt skvěle jsem se bavila :D:D

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Uf, to bylo trapné.. dívala jsem se na to sama, ale i tak jsem se u toho cítila trapně a trochu poníženě, že na to fakt koukám. Hmm.. první momenty (asi prvních 40 minut?) to byla nuda a samé před-pubertální rádoby sexy náruživé scénky. Svatba byla trapná tím, jak přeháněli adaptaci Belly jako té nejnádhernější a nesmyslnější bytosti, Edward to stejné. To je takový prkno nemožný, že tyhle scény s ním mě asi ztrapňovali jako ženu nejvíc. No a pak to nabralo trochu spád.. i když zase přišla trapná chvilka s tím děckem ještě nenarozeným.. jak by se pro něj všichni hned obětovali. Já asi postrádám kousek romantiky nebo mateřství, uznávám, ale mě to přišlo tak divný a nucený. Jsem zvědavá, co nám ještě poslední díl naloží, ale tipuji na to hodinu přehazovaní si horkého bramboru rádoby "smyslnosti a přitažlivosti" mezi Bellou a Edwardem. Takže klasická nuda s ploužákem za zády a záběry na hlavní hrdiny, a pak všichni umřou a upíři si budou krásně nažívat. Jsem já to skeptik... nebo realista?